مقالات / ویزای ترانزیت چیست؟

ویزای ترانزیت چیست؟

اگر شما عازم مقصدی باشید که برای رسیدن به آن پرواز مستقیمی از مبدا به مقصد وجود نداشته و لازم باشد پرواز خود را در یک فرودگاه میانی تغییر دهید، به ویزای ترانزیت نیاز دارید. البته این را هم در نظر داشته ‌باشید که قوانین کشورها در این مورد بسیار متفاوت است و ممکن است گاهی اصلا به این ویزا نیاز پیدا نکنید.

داماک ،ابر سازنده جهان ، ویزای ترانزیت دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

ویزای ترانزیت دبی

این نوع از ویزا اغلب توسط خدمه و پرسنل ناوگان حمل و نقل که شامل :هواپیما، کشتی و دیگر وسایل  استفاده می شود. علاوه بر آن ها رانندگان، خدمه ی قایق ‌های ماهیگیری، مسافرانی که پرواز‌های آن‌ ها دارای توقف است و دیگر افرادی که شامل این نوع ویزا می شوند تا بدون مشکل به کارها و فعالیت های قانونی و تعریف شده ی خود ادامه دهند، تعلق گرفته و توسط آن ها استفاده می‌ شود. ویزای ترانزیت دبی برای مسافرانی که داخل فرودگاه دبی توقف می کنند و قصد رفتن به کشور دیگری را دارند صادر می شود. این افراد برای ۹۶ ساعت اجازه دارند که  در دبی بمانند و برای این نوع ویزا فرد باید بلیط پرواز مقصد بعدی را همراه خود داشته باشد؛ لازم به ذکر است که این نوع ویزا هیچ گونه هزینه اضافی ندارد.

انواع ویزای ترانزیت 

در نوع اول مسافر فقط داخل فرودگاه پس از انتظار چند ساعته در سالن ترانزیت، هواپیما را تعویض کرده و به مسیر خود ادامه می‌دهد. در این حالت مسافر مجاز به خروج از فرودگاه و عبور از مرز زمینی نیست. این نوع ویزا، ویزای صفربار ورود یا ترانزیت فرودگاهی نام دارد و در رده‌بندی ویزاهای شینگن به ویزای A موسوم است. در نوع دوم مسافر مجاز به ترک فرودگاه و رساندن خود به فرودگاهی دیگر (در همان شهر یا شهر دیگری در آن کشور) است. این نوع ویزای ترانزیت در ویزاهای شینگن ویزای نوع B نامیده می‌شود.

ویزای ترانزیت شینگن دبی

مسافرانی که برای تعویض وسیله نقلیه و ادامه سفر به مقصد بعدی، مجبور به ورود به یکی از کشورهای حوزه شینگن و توقف در منطقه ترانزیتی باشند، باید برای اخذ ویزای ترانزیت شینگن اقدام نمایند. به طور کلی دو نوع ویزای ترانزیت شینگن وجود دارد که بسته به نوع سفر شما به ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن و ویزای ترانزیت شینگن برای دریانوردان تقسیم می‌شوند.

مدراکی که برای اخذ این نوع از ویزای ترانزیت می بایست ارائه شود، عبارتند از:

پاسپورت متقاضی با دارا بودن حداقل 3 ماه اعتبار ،عکس استاندارد و پرسنلی با زمینه سفید و بدون روتوش باشد،بلیط مسافر برای سفر به امارات و همچنین سفر به کشور و مقصد نهایی . به این نکته مهم نیز در آخر می بایست اشاره کرد که در صورت رد درخواست ویزای مربوطه، هیچ هزینه ‌ای به متقاضی باز گردانده نخواهد شد.

نکات کلیدی برای دریافت ویزای دبی

در صورت رد شدن ویزای دبی از سوی مرکز صدور ویزای امارات، مبلغ هزینه شده قابل برگشت نیست. در صورت عدم بازگشت مسافر و یا بروز هرگونه خسارت و تعلق جریمه، پرداخت کلیه‌ی جریمه‌ها بر عهده‌ی مسافر می‌باشد. کشور امارات به افراد زیر 18 سالی که تنها سفر کنند، ویزا نمی‌دهد.

چگونگی مراحل دریافت ویزای دبی

در شرایط کنونی به دلیل وجود ویروس کووید-19 تمام مراحل اخذ ویزا به صورت آنلاین است. متقاضی باید اسکن واضح مدارک مورد نیاز را به کارگزاران معتمد خود به صورت آنلاین یا حضوری تحویل داده تا آنها با بررسی مدارک، تأییدیه آن را به اطلاع متقاضی برسانند و بعد هزینه اخذ ویزا را از مسافر دریافت نمایند. سپس، کارگزار با آپلود مدارک و تکمیل فرم مربوطه، درخواست خود را به اداره مهاجرت امارات اعلام می‌نماید.در نهایت پس از بررسی پلیس اداره مهاجرت و در مدت کوتاهی جواب ویزا در پنل اختصاصی کارگزار قرار داده خواهد شد. در صورت رد درخواست ویزای توریستی دبی نیز، پاسخ در همان پنل اعلام خواهد شد.

سخن نهایی

شهر دبی ، شهری که در آن گزینه های مختلفی پیش روی شما است. می توانید گرانترین سفر و همچنین ارزان‌ترین سفر را در آن تجربه کنید. بعضی مناطق این شهر به دلیل وجود سازه‌های لوکس، مراکز خرید، برج‌های تجاری وجود دارد شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید. تنها هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه