مقالات / بازار کار دبی به چه صورت است؟

بازار کار دبی به چه صورت است؟

امارات متحده عربی، یکی از پیشرفته ترین کشورهای منطقه خاورمیانه وحتی جهان محسوب می گردد. این کشور با اقتصادی پویا، صنعت گردشگری قدرتمند و نرخ بیکاری پایین، همواره پذیرای گردشگران، سرمایه گذاران خارجی و مهاجران می باشد. روش های مختلفی جهت مهاجرت به امارات وجود دارد که یکی از این روش ها، کار در امارات می باشد. کارفرما یا اسپانسر شخص ، باید قرارداد کاری با شخص متقاضی کار امضا کند تا شخص از طریق قرارداد کاری، بتواند درخواست مجوز کار بدهد و از آن طریق جهت اخذ ویزای کاری امارات از سفارت این کشور اقدام کند.

از سال 2021 به بعد، تغییراتی در قوانین اقامت این کشور صورت گرفت که به موجب آن، نیروهای کار متخصص مانند: پزشکان، مهندسین، نخبگان و افرادی که با تخصص خود، سبب ایجاد تغییرات بزرگی در طرح توسعه امارات شوند،می توانند اقامت دائم امارات را اخذ کنند. مهاجرین معمولاً به دنبال آن هستند که بتوانند پس از حضور و کار در کشور مقصدشان، به اقامت دائم آن کشور برسند. کشور امارات از جمله کشورهایی محسوب می‌شود که شرایط کسب اقامت و یا تابعیت را بسیار دشوار ساخته است و افرادی که جهت کار در امارات اقدام می‌کنند، در ابتدا اقامت‌های کوتاه مدت و موقتی دریافت می‌کنند که مدت آن‌ بستگی به زمان قرارداد آن‌ها دارد.

داماک ،ابر سازنده املاک جهان ، بازار کار دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

داشتن رزومه در پیدا کردن شغل

خوب است بدانید، برای دریافت پیشنهاد شغلی، شخص متقاضی کار ابتدا باید رزومه کامل خود را تهیه کند و از طریق موسسات کاریابی کارفرمای خود را پیدا کرده و قرارداد کاری مطابق قوانین امارات منعقد کند؛ سپس از طریق کارفرما درخواست مجوز کار بدهد.

مشاغل مورد نیاز در دبی

برای پیدا کردن شغل مناسب خود باید بدانید افرادی که دارای مدرک لیسانس یا بالاتر هستند، شانس بیشتری دارند. برخی از این مشاغل عبارتند از: مدیر، مهندس، دکتر، معلم ، حسابدار، متخصص بازاریابی ، نقشه‌بردار، دبیر اجرایی ، داروساز، افسر مدیریت ، مامور امنیت ، مسئول روابط عمومی، طراح تبلیغات و اپراتور کامپیوتر. البته افرادی که مهارت های فنی دارند نیز قادر به کاریابی خواهند بود.این دسته معمولا شامل افرادی می شود که در مشاغل مکانیکی و فنی مشغول به کار هستند. اگر شخص مدرک دبیرستان یا متوسطه دارد، باید در مشاغلی مانند: مسئول فروش ، نماینده فروش ، سرپرست سایت ، منشی اداره ، دفتردار مکاتبات ، منشی ترخیص گمرک ، منشی بلیط ، صندوقدار، راهنمای گردشگری ، مسئول پذیرش و نگهدارنده فروشگاه، مشغول به کار شود.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد . مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه