مقالات / Tas’heel چیست؟

Tas’heel چیست؟

Tas’heel، علامت تجاری وزارت منابع انسانی امارات (MOHRE) است که هدف آن بهبود سیستم دولت در برخورد با فرآیندهای کار است. حدود 80٪ از جمعیت امارات متحده عربی را مهاجران تشکیل می دهند. این جمعیت به سمت دریافتی بدون مالیات و فرصت های شغلی در حال رشد در امارات متحده عربی جذب می شوند. با تنوع و زیاد شدن روزافزون نیروی کار، نیاز به ساده سازی کار و پیش نیازهای قانون کار امارات متحده عربی احساس می شود. Tas’heel، نتیجه تلاش برای ایجاد یک بستر برای جامعه و رسیدگی به همه موارد مربوط به استخدام در امارات متحده عربی است.

به زبان ساده ، Tas’heel یک سیستم آنلاین تحت حمایت دولت است که فرآیندهای مربوط به کار را برای کارفرما و کارمند ساده می کند تا پرداخت های آنلاین و معاملات خود را از آن طریق انجام دهند. هدف این سیستم افزایش کارایی فرآیند و حجم تولیدات است. با استفاده از Tas’heel ، شرکت ها در امارات متحده عربی می توانند اسناد و مدارک و پرداخت ها را بدون نگرانی در مورد پرونده های فیزیکی به صورت آنلاین ارسال کنند. Tas’heel این اطمینان را برای کارمندان حاصل می کند که کلیه قوانین کار به درستی رعایت می شود. این پلتفرم به اختلافات بین کارفرمایان و کارمندان ، شکایات نقض حقوق کارمندان و سایر اختلافات و مواردی که ممکن است بوجود آید، می پردازد.

مرکز خدمات TAS’HEEL چیست؟

سرویس های Tas’heel، تنها به صورت آنلاین در دسترس نیستند. MOHRE برای راه اندازی مراکز خدمات Tas’heel در سراسر امارات متحده عربی با بخش خصوصی همکاری کرده است. این مراکز خدمات، تحت دستورالعمل های تعیین شده وزارتخانه خدمات عملی مشتری را به کارفرمایان و کارمندان ارائه می دهند. تمام مراکز خدماتی Tas’heel در امارات متحده عربی، تحت نظارت وزارت کار، به فعالیت می پردازند. جدا از خدمات منظم ارائه شده توسط پلتفرم آنلاین ، مراکز خدمات Tas’heel مشاوره و حل اختلافات کافی را برای امور مربوط به کار ارائه می دهند. کارفرمایان و کارمندان هر دو می توانند برای کمک ، راهنمایی و مشاوره برای بهترین راه حل،به این مراکز مراجعه کنند.

TAS’HEEL چه خدماتی را ارائه می دهد؟

سیستم آنلاین Tas’heel و مراکز خدمات تعیین شده بیش از 15نوع خدمات دولتی مرتبط با نیروی کار را ارائه می دهند. این خدمات به طور کلی به دو نوع دسته بندی می شوند.

1)خدمات سیستماتیک

پر کردن فرم ها ، ارسال برنامه ها ، ثبت نام ، تنظیم و چاپ گزارش ها ، پرداخت ها  از جمله خدمات سیستم Tas’heel  هستند که برای راحتی کار طراحی شده اند.

2) معاملات

برنامه کارت کار و ماموریت های جدید : این برنامه برای اولین بار برای درخواست کارت مأموریت یا کارت کار استفاده شد. فقط کارکنانی که دارای یک قرارداد کار معتبر و آزمون تناسب اندام پزشکی هستند ، مجاز به دریافت آن هستند.

برنامه کارت کار جدید ملی: این نرم افزار برای اتباع امارات متحده عربی است که برای اولین بار درخواست کارت کار می کنند.

انتقال حمایت مالی: یک کارمند موظف است هنگام تغییر شغل از شغل دیگر، وضعیت کفالت خود را منتقل کند. فرم انتقال حمایت مالی برای آن استفاده می شود.

اجازه کار کارفرما:  MOHRE هنگام بستن درخواست جواز کار ، بستگان تحت حمایت خود را ملزم به ارائه اسناد حامی مالی می کند.

اجازه تغییر کار: این نرم افزار به شما امکان می دهد اطلاعات مربوط به اجازه کار خود مانند: نام ، شماره گذرنامه و ملیت خود را اصلاح کنید.

جایگزینی مجوز کار: این برنامه زمانی استفاده می شود که شرکتی برای جلوگیری از اتهامات اضافی ، یک کارمند موجود را با مجوز کار معتبر با یک کارمند دیگر در با همان اجازه کار جایگزین کند.

تمدید مجوز شرکت: شرکت ها برای تمدید مجوز تجارت شرکت خود، باید از این برنامه استفاده کنند.

سایر اشکال متفرقه

اسکن اسناد گمشده: این برنامه برای ارائه اسناد گمشده مورد نیاز برای برنامه های کارگری و مجوز کار استفاده می شود.

لغو درخواست کار جدید: اگر اطلاعات کارمند در آن نادرست باشد ، می توانید یک برنامه قرارداد کار را لغو کنید. به روزرسانی سیستم پس از لغو یک ساعت طول می کشد و پس از آن می توان برنامه جدیدی را ثبت کرد.

لغو آنلاین: این برنامه کاربردی است که کارفرما می خواهد قرارداد کار و کارت کار کارمندی را که دیگر جزو خدمات نیست لغو کند.

گواهی درآمد: وقتی وزارت خانه از کارفرما درخواست می کند جزئیات حقوق و دستمزد یک کارمند خاص را پر کند ، باید پر شود.

توجه داشته باشید: برای دسترسی به بسیاری از این سرویس ها نیاز به شماره معامله معتبر است. این سیستم همچنین به شما امکان می دهد دسته بند های معامله را تهیه کنید ، معاملات گذشته را مشاهده کرده و در صورت لزوم آنها را چاپ کنید.

برای ثبت شرکت در خدمات Tas’heel به موارد زیر احتیاج دارید:

  • مجوز تجارت شرکت
  • کارت تاسیس شرکت
  • کارت امضا شده شرکت

چگونه می توان شکایت نامه خود را از طریق TAS’HEEL تشکیل داد؟

شکایت می تواند توسط هر کسی برای مثال  کارفرما و  یا کارمند علیه دیگری ثبت شود.

ثبت به صورت آنلاین

  1. “ثبت شکایات کارگری” را در بخش خدمات در وب سایت انتخاب کنید.
  2. نوع شکایت خود را مشخص کنید.
  3. مشخصات خود را وارد کنید. (نوع متقاضی ، شماره واحد و شماره مجوز کار)
  4. جزئیات درخواست شکایت خود را وارد کنید.
  5. اضافه کردن شواهد و پیوست ها (در صورت وجود)
  6. شکایت خود را ارائه دهید.

MOHRE ظرف 48 ساعت برای حل اختلاف با شما تماس خواهد گرفت.

ثبت به صورت حضوری

به نزدیکترین مرکز خدمات Tas’heel خود مراجعه کرده و شکایتی رسمی ارائه دهید. برای شناسایی باید به گذرنامه معتبر یا شناسه اماراتی ارائه کنید.

شماره درخواست شکایت را از طریق تلفن دریافت خواهید کرد ، بنابراین مطمئن شوید که شماره تلفن صحیح خود را ارائه کرده اید.

هنگامی که از MOHRE تماس تأیید دریافت می کنید شکایت خود را تأیید کنید.

پس از گرفتن قرار ملاقات برای همان جلسه و کار در مورد حل اختلاف ، به نماینده MOHRE مراجعه کنید.

چرا TAS’HEEL؟

Tasheel بدون دخالت اشخاص ثالث به شما امکان دسترسی مستقیم به خدمات دولتی را می دهد. بیشتر امور استخدامی ، به ویژه موارد ثبت شده در یک مرکز خدمات Tasheel ، توسط متخصصان خدمات دولتی با تجربه، اداره می شوند. این متخصصان در زمینه قوانین کار ، قوانین و مقررات و الزامات اجباری ،دانش و تخصص دارند. آنها می توانند راه حل های  یک مرحله ای برای تمام مشکلات و نگرانی های مرتبط با اشتغال شما ارائه دهند.

علاوه بر این ، Tas’heel اطمینان می دهد که شما خدمات خاصی متناسب با نیازهای خود دریافت خواهید کرد. این باعث صرفه جویی در وقت ، تلاش و هزینه شما می شود. لازم نیست به دنبال راه حل بگردید ، Tas’heel راه حل ها را برای شما آماده کرده است. بهترین قسمت این است که شما می توانید به راحتی پیشرفت معاملات خود را در هر زمان پیگیری کنید.

زمان و روز های کاری TAS’HEEL

مراکز خدمات Tasheel در سراسر کشور از شنبه تا پنجشنبه شش روز در هفته از ساعت 8 صبح تا 8 شب مشغول به کار می باشند. شما می توانید در هر ساعت از ساعت کاری Tasheel به این مراکز خدمات مراجعه کنید.

 انواع پرسش های Tas’heel را می توان در این مراکز خدمات پرسید. شماره تماس Tas’heel اختصاصی وجود ندارد ، اما می توانید جزئیات تماس با دفاتر تعیین شده را در وب سایت MOHRE پیدا کنید. حتی می توانید برای پرسش از Tas’heel مستقیماً با MOHRE تماس بگیرید.

شعب TAS’HEEL در دبی

مراکز اصلی خدمات در دبی Tas’heel Muraqqabat و Tas’heel Business Bay هستند. دفاتر مشهور Tas’heel دبی نیز در دیره ، عود متا و منطقه صنعتی القوسایس واقع شده است.

سایر شعب مرکز خدمات Tas’heel Dubai را می توان در Al Barsha Mall ، U Hurrair ، Al Qouz و Al Mamzar یافت.

نتیجه گیری

هنگامی که نوبت به آسایش و راحتی ساکنین دبی می رسد ، امارات متحده عربی مصمم است که با ابتکار عمل های مختلف در سطح دولت ، این امر را ممکن کند؛ برای مثال EJARI در دبی نمونه بارز دیگری از آن است! برای مطلع شدن از هر آنچه در امارات متحده عربی اتفاق می افتد ، با داماک برترین شرکت ساختمانی جهان همراه باشید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه