مقالات / تحصیل در دبی چگونه است؟

تحصیل در دبی چگونه است؟

دبی، پایتخت گردشگری امارات ، به عنوان “CITY OF GOLD” شناخته می شود. این شهر از نظر اقتصادی غنی است و تجارت طلا در آن نقش بزرگی دارد. دبی به عنوان مرکز آموزش نیز شناخته می شود؛ چرا که از نظر آموزش و پرورش به دانشجویان محلی و دانشجویان بین المللی ، تمامی امکانات را ارائه می دهد. در اینجا ، دانشگاه ها و دانشکده ها نسبت به آموزش و پرورش تعهد واقعی دارند. فضای دانشگاه، دانشجویان را به یادگیری و اکتشاف برمی انگیزاند. از آن جایی که دانشجویان در سراسر جهان برای تحصیلات عالی به اینجا می آیند، شما می توانید با جامعه دانشجویی چند ملیتی تعامل داشته باشید. بسیاری از دانشگاه ها در دبی، به دانشجویان بین المللی آموزش می دهند و دوره هایی مانند: علوم پزشکی، مهندسی ، معماری ، هواپیمایی ، مدیریت ، بازرگانی ، اقتصاد ، رسانه و ارتباطات، کامپیوتر و فناوری اطلاعات ، حقوق ، علوم طبیعی و غیره را برای آنها فراهم می کنند. در پایان این دوره دانش آموزان یک مدرک شناخته شده توسط وزارت تحصیلات عالی در امارات متحده عربی دریافت می کنند. از بابت مدارک خیالتان راحت باشد، چرا که بیشتر دانشگاه ها در دبی و امارات مدارک معتبری در سطح جهانی ارائه می کنند.

چرا در دبی درس بخوانیم؟

جدا از زرق و برق و لاکچری بودن ، دبی به برتری در دانشگاه هایش شهرت دارد. در چند دهه اخیر ، دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل به این شهر زیبا مراجعه کرده اند. یکی از برنامه های شهر دبی در سال های آینده ، ایجاد پروژه های جدید در زمینه طراحی مد می باشد، که این امر باعث افزایش شدید فرصت های شغلی در این زمینه ها می شود. بنابراین به دانشجویانی که علاقه مند به طراحی مد هستند، توصیه می شود که به دبی سفر کرده و موارد بیشتری را کشف کنند. در اینجا دانشجویان با گزینه های زیادی روبه رو می شوند. دامنه وسیعی در ساخت و ساز ساختمان و طراحی داخلی نیز وجود دارد. دانشگاه ها به خوبی دانشجویان را برای دنیای حرفه ای آماده می کنند که پس از تحصیل وارد بازار کار شوند.

دلایل تحصیل دانشجویان در دبی

 • امارات متحده عربی سیستم آموزش و پرورش خوبی ایجاد کرده است.
 • دانشگاه های دبی دارای زیرساخت های مدرن هستند.
 • دبی، شهری بدون جرم و جنایت است که امنیت دانشجویان را تضمین می کند.
 • هزینه تحصیل و هزینه زندگی در مقایسه با سایر کشورها مانند: انگلستان ، ایالات متحده آمریکا، کشورهای اروپایی و… بسیار کمتر است.
 • این کشور به عنوان یکی از سریعترین کشورها، در زمینه رشد اقتصادی در نظر گرفته شده است؛ بنابراین منجر به فرصت های شغلی بیشتر در آینده می شود.از حالا می توانید رویای آن روز را ببینید.
 • از آنجا که دانشجویان در سراسر جهان برای تحصیلات عالی به اینجا می آیند، بنابراین محیط چند فرهنگی را تجربه می کنند که در بخش صنعت بسیار ارزشمند است.
 • به دلیل توسعه گسترده در بخش هایی مانند: تجارت ، زیرساخت های اقتصادی و گردشگری ، امکاناتی برای یافتن شغل تمام وقت وجود دارد.

شرایط تحصیل در دبی

دانشگاه ها و کالج های بسیاری وجود دارند که دانشجویان بین المللی می توانند برای تحصیل انتخاب کنند اما باید شرایط پذیرش را داشته باشند. اگر تمایل به تحصیل در دبی دارید ، این امر ملزم به داشتن ویزای تحصیلی می باشد. البته ویزای تحصیلی مختص کسانی است که در ملیت اماراتی نداشته و یا به 5 کشور شورای همکاری خلیج فارس یعنی بحرین ، کویت ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی تعلق ندارند.

موارد مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی

 • گذرنامه معتبر به همراه 4 عدد کپی از آن
 • 12 قطعه عکس که ترجیحا اخیرا گرفته شده باشد، همراه با پس زمینه سفید
 • نامه پذیرش دریافت شده از دانشگاه امارات متحده عربی
 •  بیانیه بانک دانشجویان برای تأیید وجوه
 •  قرارداد اجاره، اگر دانشجو فاقد هرگونه نامه باشد ( در صورت اقامت در محل اسکان دانشگاه ، باید نامه ای از دانشگاه دریافت کنید.)
 •  کپی رسید شهریه برای برنامه تحصیلی سال جاری
 •  کپی رسید هزینه ویزا برای برنامه تحصیلی سال جاری

لازم به ذکر است که دانش آموزان تحصیلات تکمیلی نیاز به اثبات مدرک کارشناسی دارند.

 پس از رسیدن دانش آموز به دبی ، باید به مراکز درمانی مجاز مراجعه کنند و آزمایش پزشکی انجام دهد. این آزمایش به طور کلی شامل: آزمایش پزشکی و اشعه ایکس قفسه سینه برای HIV ، هپاتیت C ، هپاتیت B ، جذام ، سفلیس و سل است.

 اگر هر یک از این نتایج آزمایش مثبت باشد ، دانشجو( به استثنای سفلیس به دلیل اینکه قابل درمان است )، اخراج می شود.

مطالب مشابه:

بهترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی

بهترین کشور ها برای تحصیل رایگان

تحصیل رشته داروسازی در کشور امارات

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه