مقالات / مهاجرت به امارات برای کار چگونه است ؟

مهاجرت به امارات برای کار چگونه است ؟

امارات به تعداد زیادی از کارکنان خارجی اجازه ورود موقت به این کشور را می دهد و مهاجران به طور کلی نمی توانند بخشی از جمعیت دائمی کشور باشند.

با کارگران خارجی به خوبی رفتار می شود. با این حال اکثر ناظران خارجی، بر این باورند که مهاجران نقش قابل توجهی ایفا می کنند و به نظر می رسد که نقش مهاجران برای دو یا سه دهه بعدی همچنان دارای اهمیت است. توسعه تجاری به برنامه های ساخت و ساز بیشتری منجر می شود. چرا که اقتصاد دبی در حال رشد است.

شما در حالت ایده آل باید قبل از سفر به دبی پیشنهاد کار داشته باشید. شما باید شرایط و تجربه کافی برای استفاده از هر فرصتی را داشته باشید.

مهاجرت به امارات برای کار و دریافت ویزای کار

به طور اولیه کارفرما از طرف وزارت کار یا سایر مقامات وابسته ، یک تاییدیه برای کارمند دریافت می کند. کارمند می تواند در تمام مناطق آزاد در امارات کار پیدا کند. وقتی یک کارمند خارجی وارد امارات می شود، اگر در مناطق آزاد دبی کار کند ، باید برای کارت شناسایی و کارت کار اقدام نماید.

 این کارت ها می توانند در 30 روز پس از ورود به دبی درخواست شوند، اما بهتر این است که قبل از این 30 روز این اقدام را انجام دهید.پس از دریافت کارت کار، کارمند می بایست برای معاینات پزشکی به بیمارستان یا کلینیک  دولتی برای تائیدیه پزشکی مراجعه کند .

ویزای کار امارات برای 3 سال معتبر است. بعد از 3 سال کارفرما می بایست برای تمدید آن اقدام نماید. در صورت عدم وجود حامی برای زمان اخذ ویزای کار در امارات، فرد می تواند درخواست ویزای کار موقت کند.

مهاجرت به امارات برای کار و نحوه درخواست اجازه کار  

با توجه به رشد چشمگیر و روز افزون صنعت در کشور امارات ،میزان تقاضای نیروی کار برای درخواست اجازه کار به صورت تصاعدی در حال افزایش است. تعداد مهاجران اعم از کارگر ماهر وکارگر غیر ماهر که هر ساله با ویزای کار وارد این کشور می‌شوند زیاد است .

هر مهاجر خارجی که تابعیت امارات را نداشته باشد ، نیازمند ویزای اقامت برای زندگی و کار در دبی است. با دریافت ویزای کار اقامت کار برای کارکنان که موفق به دریافت ویزای کاری شده اند از سمت وزارت کار دبی صادر می شود.

طبق قانون کشور امارات، کارفرمایان موظف به پرداخت هزینه های مالی مربوط به تهیه ویزا برای کارمند موردنظر خود خواهد بود.

انواع مختلفی از مجوزهای کاری لازم برای اشتغال در دبی وجود دارد که این ویزاها بسته به نوع و مدت زمان اشتغال متفاوت خواهند بود. دولت امارات متحده ی عربی در تلاش است روند اخذ ویزا را آسان کند.

الزامات ویزای کار در دبی

فرد تقاضا دهنده در اولین قدم برای گرفتن مجوز کار باید تاییدیه وزارت کار را بگیرید. کارفرما از طرف کارمند برای این کار درخواست می دهد. تاییدیه مربوط به درخواست  ویزا باید قبل از ورود کارمند به امارات صادر شود.

درهنگام دریافت تاییدیه، وزارتخانه یک ویزای مجوز ورود را صادر می کند که به واسطه آن متقاضیان اجازه ورود به امارات‌متحده‌عربی را خواهند داشت. این مجوز برای ۲ ماه از تاریخ صدورمجوزمعتبر است و به دارنده اجازه می‌دهد که مدت ۳۰ روز درامارات‌ متحده‌ عربی باقی بماند.

 از ورود کارمند به کشور، کارفرما فرآیند درخواست برای کارت اجازه کار را آغاز می کند مراجعه کند.و این نکته را باید در نظر داشته باشید که گذرنامه معتبر و اصلی و همچنین اجازه ورود معتبر برای این اقدامات لازم و ضروری می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اجازه کار در امارات

همانطور که مطلع هستید مهاجرت به امارات از طریق تحصیلات هم امکان پذیر است شما می توانید از طریق تحصیلات  در دبی کسب و کار خود را استارت بزنید.

مدارک مورد نیاز برای اجازه کار:

عکس های متقاضی، ویزای اقامت، گذرنامه ی معتبر، گواهی سلامت معتبر،سه کپی از قرارداد استخدام برای کارفرما، یکی برای کارمندان و دیگری برای وزارت کار،  گواهینامه های تحصیلات و سایر مدارک مربوط به مدارک حرفه ای.

اخذ مجوز کار در امارات کاملاً ساده است. اکثر مهاجران با اشتغال در امارات متحده عربی وارد این کشور می شوند.  این امر روند کار ویزا را ساده تر می کند زیرا بیشتر شرکت های امارات متحده عربی کلیه شرایط را کنترل می کنند.

امارات متحده عربی اولین طرح اقامت دائم خود را با عنوان گلدن کارت منتشر کرد. این ویزا در درجه اول برای متخصصان استثنایی اعمال می شود.

خرید ملک  از معتبرترین سایت املاک در دبی  

اکثر خانه ها در دبی  به صورت آسمان خراش ساخته شده است ، داماک گروپ در ساخت و سازو سازه های لوکس در شهر دبی  همکاری دارد.

داماک گروپ  برای رفاه حال شما از وام با اقساط بلند مدت و بدون بهره در اختیار همگان قرار داده است تا شما را درجهت بهترین شرایط هدایت کند .

شرکت damac ازبرندترین سایت املاک دبی است که سابقه درخشانی در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

هموطنان گرامی که قصد هر گونه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری درشهر دبی را دارند، می توانند جهت مهاجرت به دبی و مشاوره رایگان با شماره های قرار داده در سایت داماک گروپ بخش فارسی زبان در ارتباط باشند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه