مقالات / هتل آپارتمان چیست ؟

هتل آپارتمان چیست ؟

هتل آپارتمان (همچنین به عنوان اقامت طولانی مدت شناخته شده اند) هتلی است که برخی از ویژگی های آپارتمان را دارا می باشند. هتل های آپارتمانی در ایالات متحده محبوب هستند و همچنین در برخی از کشورهای دیگر مانند کانادا و بسیاری از کشورهای آسیایی نیز وجود دارند. در بعضی موارد، آنها مورد استفاده ی مسافرتی و تفریحی منظم قرار می گیرند، اما برای استفاده طولانی مدت تر طراحی شده اند، مانند کسانی که مدت زمان قابل توجهی را در منطقه ای دور از خانه سپری می کنند، یا در حال گذر از خانه ها هستند.

هتل های آپارتمانی از جهات مختلف با هتل ها و متل های سنتی متفاوت هستند. غالباً، آنها در اغلب موارد خدمات خانه داری را كمتر ارائه می دهند و به دفعات ملافه ها عوض نمی شوند. در همین زمان، آنها می توانند امکانات دیگری را که در هتل های دیگر وجود ندارد، از جمله آشپزخانه های کامل. برخی مهمان ها حداقل یک هفته اتاقهای خود را اجاره می کنند. اقامت کمتر از یک هفته مجاز است به شرط پرداخت یک هفته کامل، و در برخی موارد این میزان می تواند کمتر از نرخ شبانه در هتل های سنتی در همان بازار باشد.

برخی از هتل آپارتمان ها شبانه روز در دفتر کار خود حضور ندارند و برخی دیگر ساعات کاری در آخر هفته ندارند و از این طریق ساعات ورود و پرداخت را محدود می کنند. ممکن است آنها به سپرده امنیتی احتیاج داشته باشند، اگرچه بندرت از چک های اعتباری استفاده می کنند. روند پرداخت ممکن است شامل یک بازرسی از خسارت باشد، که در آن هر گونه خسارت وارده به اتاق یا املاک هتل قبل از استرداد از سپرده امنیتی کسر می شود. در بعضی جاها ممکن است فرد بدون پرداخت مالیات هتل سنتی در صورت اقامت یک ماه یا بیشتر بتواند در هتل اقامت طولانی مدت داشته باشد.

مانند هتل های سنتی، هتل های آپارتمانی در همه کلاس ها قرار دارند. این محدوده از زنجیره های بودجه مانند In Town Suites و Value Place گرفته تا مارک های لوکس مانند Residence Inn. همچنین چنین خواص بسیاری وجود دارد که جزئی از یک زنجیره نیستند. اندازه و نوع اتاق متفاوت است. برخی از هتل های آپارتمانی از تبدیل شدن هتل های سنتی ساخته شده اند ، بنابراین طرح آنها ممکن است بر خلاف طرح های یک زنجیره ای متفاوت باشد.

همچنین مانند هتل های سنتی ، هتل های آپارتمان با کیفیت متفاوت هستند. حتی در همان زنجیره، یک خاصیت می تواند بسیار خوب، تمیز و دلپذیر باشد، در حالی که دیگری می تواند پایین ،کثیف و نادیده گرفته شود. مانند هتل های سنتی ، عوامل بسیاری در این امر وجود دارد.

  • مدت زمان با اقامت در هتل آپارتمان

هتل های آپارتمانی به دلایل مختلف از جمله تعطیلات طولانی یا مشاغل دور از خانه مفید هستند، کسانی که در این خانه ها هستند، کسانی هستند که به دلیل شرایط پیش بینی نشده محل زندگی خود را از دست داده اند، کسانی که اخیراً به دلیل شروع کار جدید جابجایی داشته یا کسانی که طلاق یا جدایی را پشت سر می گذارند.

دلایل مختلفی برای در نظر گرفتن هتل آپارتمان برخلاف هتل سنتی وجود دارد. دلیل اصلی آن اقتصاد است. آیا مدت زمانی که قصد اقامت در هتل سنتی یا هتل آپارتمانی را دارید ارزان تر است؟ بسیاری از هتل های آپارتمانی اتاق های خود را به صورت تمام وقت اجاره می دهند، بنابراین چند شب ماندن در آنجا هزینه بیشتری از یک هتل سنتی خواهد داشت، در حالی که گذراندن چند هفته یا بیشتر از اینها در هتل سنتی اقتصادی تر خواهد بود.

این نکته را نیز باید در نظر بگیرید که در ابتدا نیازهای شما چیست؟ بسیاری از مسافران از خدمات روزانه خانه داری، استفاده نامحدود از ملحفه هایی که روزانه تعویض می شوند، وسایل شخصی مانند صابون، شامپو و دستمال توالت بهره مند می شوند. انتظار می رود مهمانان تمام یا بیشتر آن را با هزینه شخصی خود تهیه کنند. این هزینه اضافی در بعضی موارد می تواند پس انداز را نفی کند. علاوه بر این، میهمانان برای خرید آن باید به یک فروشگاه مراجعه کنند، که ممکن است برای کسی که وسیله نقلیه ندارد یا با منطقه ناآشنا است، دشوار باشد.

تأمین غذا مورد دیگری است که بسیاری از مسافران با آن مواجه هستند. غذاهای رستوران به طور معمول با هزینه بیشتری نسبت به غذاهای خانگی خریداری می شوند. این ممکن است برای شخصی که در حال مرخصی است، عادی باشد اما برای کسی که به طور موقت در جایی زندگی می کند، این هزینه زندگی را افزایش می دهد.

هتل های آپارتمانی با این انتظار ساخته می شوند که غذا درست مثل خانه تهیه شود. با داشتن یخچال و فریزر، مایکروویو و اجاق گاز، امکان تهیه غذا را برای مسافرین فراهم می کند.

  • اقامتگاه های طولانی با داماک

در بعضی موارد، هتل آپارتمان را می توان اقامت دائم در نظر گرفت. ممکن است مزایای این امر وجود داشته باشد و چنین تمهیداتی ممکن است برای بعضی از افراد مناسب باشد، مانند افرادی که آینده ای نامشخص دارند، با اعتباری بد که اجاره یک آپارتمان را دشوار می کند، یا کسانی که مایل به زندگی ساده هستند.

کسی که هتل آپارتمان را برای اقامت دائم خود می پذیرد، برخلاف خانه یا آپارتمان ، مجبور نیست هزینه مبلمان ، برنامه های کاربردی، تلویزیون، اتصال به اینترنت و اغلب اوقات پول تلفن را بپردازد. این ممکن است گزینه ای برای کسی باشد که درآمد کافی برای پرداخت اجاره روزانه، هفتگی یا ماهانه داشته باشد، و هنوز هم مبالغ اضافی را برای تأمین هزینه های دیگر، از جمله غذا، حمل و نقل و مراقبت های بهداشتی پشت سر می گذارد. درمجموع درآمد ماهانه، اعم از اشتغال یا منابع دیگر، باید از هزینه های ماهانه فراتر رود.

امکان استفاده از هتل آپارتمانی برای این منظور ممکن است با سیاست های شرکت یا دارایی و قوانین صلاحیت محدود باشد. برخی از حوزه های قضایی قوانینی را محدود می کنند که می توانند مدت زمانی را که می توان در یک هتل واحد، از جمله هتل آپارتمان باقی بماند، محدود کرد.

کسانی که از یک هتل آپارتمان به عنوان یک اقامتگاه دائم استفاده می کنند، در قانون از حقوق متفاوتی که در اختیار مستاجران آپارتمان قرار می گیرد برخوردار نیستند. مستاجرین آپارتمان باید در دادگاه شکایت شوند تا اخراج شوند، در حالیکه هتل های آپارتمانی می توانند مستاجران را با کمترین یا بدون اطلاع قبلی و بدون جلسه دادگاه اخراج کنند و آنها را ترک کنند. این امر به هیچ وجه نمی تواند به عهده مستاجر باشد و می تواند صرفاً یک تصمیم تجاری از طرف مدیریت باشد. باید در ابتدا قوانینی که در آن ملک قصد اقامت دارید و خط مشی شرکت و تسهیلات را بدانید که چیست.

برای جزئیات بیشتر و رزرو این هتل لوکس با مشاوران با تجربه در بخش فارسی زبان داماک گروپ در تماس باشید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه