مقالات / ویزای بازنشستگی چیست؟

ویزای بازنشستگی چیست؟

ویزای بازنشستگی یکی از ویزا های پرطرفدار دبی است . بسیاری از افرادی که پا به دوره میانسالی و پیری می گذارند، وارد دوران استراحت زندگی می شوند، کار و فعالیت را کنار گذاشته و به فکر مهاجرت به شهری دیگر و گذراندن زندگی درشهری پیشرفته، زیبا، خوش آب و هوا و آرام مانند دبی می افتند.

داماک، ابر سازنده جهان ، ویزای بازنشستگی در امارات را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

معرفی ویزای بازنشستگی در امارات

این ویزا که با اسامی خود حمایتی یا تمکن مالی نیز شناخته می شود تحت شرایطی به افراد متقاضی ارائه می گردد. امارات به دلایل مختلفی می تواند یک مقصد مناسب برای گذراندن دوران بازنشستگی باشد؛ یکی از این دلایل، پایین بودن نرخ مالیات دریافتی از بازنشستگان است. همچنین استانداردهای سطح بالای جهانی در سیستم بهداشت و درمان این کشور به خوبی اجرا می شوند.دولت امارات متحده عربی در سپتامبر سال 2020 ویزای جدیدی به نام ویزای بازنشستگی امارات را معرفی کرد. به این ویزا، ویزای خود حمایتی امارات نیز گفته می شود. امکان مهاجرت ،اقامت و تمکن مالی امارات از برنامه های بازنشستگی دولت این کشور می باشد. ویزای بازنشستگی امارات به مهاجران مقیم و افراد خارجی بالای 55 سال این فرصت را می دهد، که بعد از اتمام اقامت کاری خود در امارات بمانند.

هدف از ویزای بازنشستگی

هدف از ویزای بازنشستگی نه تنها متنوع کردن سبک زندگی منحصر به فرد در این کشور پیشرفته است بلکه کمک به تقویب توسعه اقتصادی در کشور بعنوان مرکزی برای تجارت و سرمایه‌گذاری است.

شرایط اخذ ویزای بازنشستگی

یکی از شرایط کلیدی در اخذ ویزای بازنشستگی این است که فرد متقاضی ویزا، باید بیمه درمانی معتبر داشته باشد و این بیمه امارات متحده عربی را پوشش دهد. لازم به ذکر است، بیمه درمانی باید قبل از ارسال درخواست برای ویزای خود حمایتی امارات دریافت شده باشد.

اقامت فرزندان و همسر در ویزای بازنشستگی

ویزای بازنشستگی امارات برای متقاضی واجد شرایط، همسر و فرزندان وی معتبر است. فرزندان در صورتی می توانند از این اقامت استفاده کنند، که فرزند پسر زیر 18 سال و فرزند دختر زیر 21 سال باشد.

مدارک مورد نیاز در ویزای بازنشستگی

شما باید مستندات کاملی مثل: سند مالکیت املاک و مستغلات و یا نامه ای از بانک برای اثبات موجودی حساب ارائه دهید. همچنین مدارک زیر را هم باید تهیه کنید:

  • کپی پاسپورت متقاضی ، همسر و فرزندان (در صورت وجود)
  • کپی گواهی ازدواج (در صورت حمایت از همسر)
  • کپی ویزای فعلی شخص (اگر متقاضی مقیم امارات متحده عربی باشد)
  • کپی شناسنامه اماراتی متقاضی (اگر متقاضی مقیم فعلی امارات باشد)
  • کپی مدارک واجد شرایط بودن (همانطور که در شرایط مهاجرت اقامت تمکن مالی امارات توضیح داده شد.)
  • آدرس خانه فعلی (شماره ساختمان ، شماره خیابان ، منطقه ، شهر ، کشور)
  • هزینه تقریبی درخواست ویزای بازنشستگی امارات

این هزینه ها ناچیز بوده و نگرانی بابت پرداخت این مبالغ وجود ندارد. هزینه های ویزای بازنشستگی امارات به صورت تقریبی عبارتند از:

  • هزینه ویزا: 888.75 درهم
  • هزینه های مربوط به معاینات پزشکی: 753 درهم
  • هزینه شناسنامه امارات: 572.50 درهم

شرایط اخذ ویزا بازنشستگی

به این مورد توجه داشته باشید متقاضیان باید اثبات کنند که ماهانه به طور ثابت مبلغی حداقل برابر با 20000DH (درهم امارات) یا $5500 (دلار آمریکا) به عنوان حقوق بازنشستگی به حساب آنان واریز می گردد. در صورت عدم برخورداری از شرط اول، افراد می توانند با اثبات توانایی خرید ملکی به ارزش 2000000DH (درهم امارات) و یا در اختیار داشتن سرمایه ای نقدی برابر با 1000000DH (درهم امارات) واجد شرایط اخذ ویزای بازنشستگی شناخته شوند متقاضی شرایط زیر را باید دارا باشد :

1) داشتن ملک و دارایی غیرمنقول 2 میلیون درهمی در داخل امارات متحده عربی

2) داشتن سپرده ثابت در بانک برای با حداقل یک میلیون درهم موجودی

3) داشتن حقوق بازنشستگی ثابت حداقل20000 درهم درماه

سخن نهایی

در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید. اگر تمایل به سرمایه گذاری در املاک دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود. تنها هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه