مقالات / روش های سرمایه گذاری در دبی

روش های سرمایه گذاری در دبی

از آنجا که مهم‌ترین شهر و قلب تپنده اقتصادی کشور امارات شهر دبی می‌باشد، بسیاری از سرمایه‌گذران، به خصوص هموطنان ایرانی به دنبال سرمایه‌گذاری در این شهر هستند. کشور امارات در رتبه بندی تجاری سال 2017 در رتبه 26 قرار گرفته است که این آمار توسط بانک های جهانی اعلام شده است. نقطه ضعف سرمایه گذاری در امارات این است که بیش از 49 درصد از سهام یک شرکت محلی نباید به سرمایه گذار خارجی تعلق بگیرد. دبی بعنوان شهری با اقتصاد شکوفایی و زیر ساخت های صنفی درجه یک، محل مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود؛ سرمایه گذاری در این شهر از طریق راه های گوناگون مثل: خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی و خرید اوراق قرضه امکان پذیر است. اعتبار ویزای سرمایه گذاری دبی 3 ساله است و به دارندگان این اجازه را می دهد که در شهر دبی مشغول به کار و زندگی شوند. همچنین متقاضیان می توانند به موجب دریافت این ویزا مجوز اقامت اعضاء خانواده خود در این شهر را نیز دریافت کنند.

داماک ،ابر سازنده جهان ، سرمایه گذاری در دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

دلیل سرمایه گذاری در دبی

دبی به دلیل موقعیت بسیار مطلوبی که دارد توانسته است تا کنون سرمایه‌ گذاران زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کند. یکی از دلایل سرمایه‌گذاری در دبی مسیر دریایی آن است. شهر دبی به عنوان دومین شهر ثروتمند کشور امارات متحده عربی، با توجه به اقتصاد در حال رشد و تبدیل شدن آن به شهری بسیار لوکس، مدرن و پیشرفته به عنوان یکی از مقاصد سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی تلقی می گردد. انتخاب درست در نوع سرمایه‌گذاری در کشور امارات است که می‌تواند موفقیت به بار آورد، و در غیر این صورت حتی در این کشور و با این رونق اقتصادی نیز با برنامه‌ریزی اشتباه چیزی جز شکست در انتظار شما نخواهد بود.

1)سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری در دبی خرید ملک است. قیمت و نیز حاشیه سود آن نسبت به کشورهای اروپایی یا آمریکا و کانادا به‌صرفه ‌تر است. کیفیت مناسب ساختمان‌های احداث شده در دبی با استانداردهای بین‌المللی برابری کرده و می‌توان برای مدت طولانی روی آنها حساب باز کرد و نیز یک سرمایه گذاری بسیارعالی در یکی از بهترین شهرهای امارات داشته باشید.

2)سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در دبی  کار آفرینی است که این نوع سرمایه گذاری دارای محدودیت سنی می باشد و افراد زیر 21 سال نمی توانند اقدام به این کار نمایند. افرادی که از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در دبی سرمایه گذاری می نمایند، می توانند برای خانواده خود درخواست ویزا داشته باشند. خرید اوراق قرضه بهترین راه برای سرمایه گذاری است ، که در نهایت آثار اقامتی را برای متقاضی در پی خواهد داشت. در دبی مؤسسات دولتی مخصوصی مربوط به پذیرش کارآفرینان خارجی وجود دارد که به افرادی که با طرح اقتصادی و تجاری موفق به این شهر بیایند امکاناتی مناسب داده و از آنها حمایت می‌کنند.

چه مدارکی برای خرید اوراق قرضه مورد نیاز است :

  • پاسپورت معتبر به همراه کپی آن
  • ارائه دادن شماره پاسپورت به اداره مالیاتی امارات
  • دو عکس پاسپورتی یکسان با کیفیت بالا
  • مدارک لازم برای ارائه دادن صحت و سلامتی متقاضی و عدم سوء پیشینه.

3)سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت

افرادی که از این طریق می خواهند سرمایه گذاری کنند باید بدانند مجوز مخصوص از اداره مهاجرت دبی را حتما باید اخذ نمایند. البته در این روش، نوع شرکت ثبت شده می‌تواند مسئولیت محدود، سهامی خاص، سهامی عام و یا شراکتی باشد. در ضمن مجوز شرکت نیز باید یا تجاری یا صنعتی و یا تخصصی انتخاب شود.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری دبی عبارتند از:

ارائه اصل و فتوکپی از پاسپورت ، ارائه عکس پاسپورتی جدید با زمینه سفید ، تفاهم نامه انجمن ( در این تفاهم نامه ذکر شده است که فرد سهامی با ارزش 72000AED (درهم امارات) خریده است یا با همین مبلغ مشخص شده در شهر دبی سرمایه گذاری کرده است)، قرار داد مشارکت بین حامی و شریک محلی، ارائه صورتحساب بانکی از 90 روز گذشته و مدارک پزشکی تایید شده که سلامت جسمی و روحی متقاضی را تایید کند.

سخن نهایی

شما متقاضیان می توانید برای کسب اطلاعات تخصصی در رابطه با اقامت از طریق سرمایه گذاری و چگونگی سرمایه گذاری در کشور مطرح و پیشرفته دنیا، امارات ، با مشاورین فارسی زبان داماک تماس حاصل فرمایید. شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید.تنها هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه