مقالات / قوانین ویزا در امارات

قوانین ویزا در امارات

برای دریافت ویزای خرید ملک دبی ، شما حتما باید از ارزش ملک و نوع کاربری ذکر شده در مجوز و سند ملک آگاه باشید. منظور از ارزش ملک و نوع کاربری آن چیست ؟ ممکن است تا به حال در مورد دریافت ویزای دبی با خرید ملک و یا خرید آپارتمان در دبی مطالب زیادی خوانده و یا شنیده باشید، اما در این مقاله اطلاعات بروزی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم ؛ پس با ما همراه باشید.

برای دریافت اقامت با خرید ملک در دبی، ارزش ملک خریداری شده توسط شما ، باید حدود یک میلیون درهم امارات باشد. با این حال اطلاعات ضد و نقیض زیادی در رابطه با جزئیات خرید ملک دبی و هزینه ها وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

1- ارزش خرید ملک در دبی و سرمایه گذاری در دبی

ارزش ملک شما در دبی ( ارزش فعلی بازار) باید حداقل یک میلیون درهم امارات باشد. برای مثال: اگر چند سال قبل آپارتمانی به ارزش 900 هزار درهم، در دبی خریده اید و اکنون ملک شما ارزشی معادل یک میلیون درهم یا بیشتر پیدا کرده است، واجد شرایط دریافت ویزا دبی با خرید ملک هستید.

2- کاربری ملک خریداری شده در دبی

شما قبل از خرید ملک ، باید از کاربری آن آگاه باشید . در سال‌های قبل دریافت ویزا با خرید ملک ، فقط برای املاک با کاربری مسکونی (آپارتمان و ویلا ) صادر می شد. اما سازمان اراضی دبی در خواست‌های مربوط به املاک تجاری را نیز پذیرفته است؛ مانند :

  • هتل
  • هتل آپارتمان
  • دفتر اداری
  • انبار

نکته مهم

اگر یک ملک در دبی به ارزش 1 میلیون درهم  یا بالاتر خریداری کرده اید اما هنوز آماده نشده است یا در شرایط قابل سکونت نیست ، شما برای ویزای سرمایه گذار واجد شرایط نیستید.

آیا شخصی که چند ملک خریداری می کند، موفق به دریافت اقامت دبی با خرید ملک می شود ؟

قانون قدیمی: شما با خرید یک ملک با ارزش اعلام شده واجد شرایط دریافت اقامت دبی با خرید ملک هستید.

قانون جدید: تا زمانی که کل سرمایه گذاری شما 1،000،000 AED یا بالاتر باشد، برای دریافت ویزای سرمایه گذاری امارات واجد شرایط هستید.

پیش خرید ملک در دبی

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، برای دریافت اقامت دبی با خرید ملک از نظر دولت، املاکی مورد قبول است که ارزشی به مبلغ یک میلیون درهم به بالا داشته باشند ، ساختمان قابل سکونت باشد و دارای هیچگونه وام بانکی نباشد.

توجه داشته باشید اگر املاکی که به صورت پیش فروش هستند را خریداری کنید در صورتی که در شرایط ساخت و ساز باشند، به هیچ عنوان در پروسه دریافت اقامت دبی با خرید ملک قرار نمی‌گیرید.

انواع ویزا از طریق خرید ملک در دبی

شما با خرید ملک در دبی با داماک سه نوع ویزا می‌توانید دریافت کنید :

  • ویزای 6 ماهه چند بار ورود
  • ویزای خرید ملک 3 ساله (در قانون قدیم مدت اقامت 2 سال بود. )
  • ویزای خرید ملک 5 ساله

مروری بر مراحل خرید ملک در دبی

به سازمان اراضی املاک دبی بروید و از آنها بخواهید که یک فرم درخواست عدم سوء پیشینه برای شما صادر کنند تا برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به پلیس دبی مراجعه کنید. پس از دریافت گواهی عدم سوء پیشینه، آن را همراه خود به همراه تمام اسناد حمایتی به داماک گروپ دبی ببرید. آنها اسناد را بررسی می کنند و اگر همه چیز مرتب باشد، درخواست شما پذیرفته می شود. برای دریافت مجوز خود، تقریباً 6 تا 8 روز کاری صبر کنید (مدت زمان رسمی ارائه شده  30 روز برای چنین تأییدیه ای است). معمولاً یک پیامک دریافت خواهید کرد، اما در برخی موارد، مجبور به  پیگیری درخواست خود می شوید. پس از تأیید، مجدداً به سازمان اراضی املاک مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان  داماک گروپ در ارتباط  باشید.

www.damacgroup.org

مطالب مشابه:

درآمد با داماک

دبی، مقصدی لوکس برای گردشگران

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه