مقالات / ارزش پول امارات

ارزش پول امارات

اگر قصد سفر به کشور امارت متحده عربی را دارید، یکی از مهمترین اطلاعات مورد نیاز برای سفری راحت، آشنایی با واحد پول آن کشور است. درهم ، واحد پول امارات متحده عربی است که بعضا با نام درهم امارات متحده عربی نیز از آن یاد می‌شود. نماد پول امارات AED می‌باشد، اما در متون غیررسمی از علامت اختصاری DH یا DHs نیز استفاده می‌گردد. هر درهم برابر با ۱۰۰ فلوس است. در سال ۱۹۷۳ دولت امارات متحده ، سکه‌هایی را به عنوان پول رسمی معرفی کرد. سکه‌ها در واحد‌های ۱ ،۵ ،۱۰، ۵۰ فلوس و یک درهم منتشر شد. وابستگی درهم به دلار آمریکا به معنای ثابت بودن نرخ آن است. به همین خاطر از سال ۱۹۹۷ هر یک دلار برابر با ۳٫۶۷۲۵ درهم بوده است.

داماک ،ابر سازنده املاک و صنعت ساختمان در جهان ، اطلاعاتی در مورد پول کشور امارات به شما همراهان گرامی ارائه میدهد.

ارزش پول امارات

امارات متحده عربی شامل ۷ امیرنشین می‌شود: ابوظبی،عجمان، دبی، فجیره، راس‌الخیمه، شارجه و ام‌القوین. جالب است بدانید که پیش از معرفی درهم به عنوان واحد پولی امارات متحده ،هر بخش از واحد پولی نزدیکترین کشور به خود استفاده می‌کرد. درهم امارات متحده عربی به شدت به دلار آمریکا مرتبط است و بسیاری از کالاها و خدمات در امارات به دلار فروخته می‌شوند. نرخ برابری ثابتی میان درهم امارات و دلار آمریکا برقرار است که نتیجه چنین اتصالی، نوسانات کمتر و ثبات ارزی بیشتر در این کشورمی باشد. در بازار دبی و امارات، مثل همه کشورهای دنیا پول به دو شکل اسکناس و سکه توسط مردم مورد استفاده قرار می گیرد. در طراحی سکه ها و اسکناس های دبی ظرافت خاصی به کار گرفته شده که به راحتی می توان فهمید پول یک کشورعربی است. البته جالب‌ترین بخش سیاست‌های پولی در اقتصاد امارات مسئله ای است که بانک مرکزی این کشور در کنار وزارت دارایی در تلاشی دائمی است تا با کاهش نرخ تورم و عدم افزایش قیمت کالاها، همزمان طرف عرضه و تقاضا را تحریک کند. لازم به ذکر است که حتی الامکان از صرافی فرودگاه برای تبدیل ارز استفاده نکنید چون معمولا نرخ تبدیل ارز در فرودگاه ها کمی بیشتر از صرافی ها می باشد، پس تا حدی که خود را به هتل برسانید درهم امارات را تهیه کنید و پس از آن بقیه پول تان را ترجیجا در صرافی های مراکز خرید و بازارهای دبی، به درهم تبدیل کنید. برای اطلاع از قیمت درهم امارات به تومان در هر زمان که خواستید می توانید با یک جستجوی ساده در گوگل با عبارت Dubai Dirham to Rial Iran به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

مطالب مشابه:

برای سفر به دبی چه ارزی ببریم؟

برای سفر به دبی چی بپوشیم؟

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه