مقالات / دانشگاه های دبی

دانشگاه های دبی

بهترین دانشگاه های امارات در شهر دبی واقع شده است،دانشگاه های معتبر دبی در کنار امکانات تفریحی و توریستی عالی و مراکز خرید عمده ، دبی را به یک شهر تمام عیار تبدیل کرده است. امکانات مناسبی که دولت دبی برای دانشجویان درنظر گرفته بسیار خوب ومتنوع بوده و این شهر را به یکی از شهرهای ایده آل برای مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. دبی در جذب دانشجویان خارجی توانسته رتبه بالایی کسب کند.

“داماک ، ابر سازنده املاک و صنعت ساختمان در دبی” دانشگاه های دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

شرایط تحصیل و مهاجرت به دبی

تحصیل ومهاجرت به دبی نیازمند داشتن شرایطی خاص است، به طوری که زبان رسمی در دبی عربی است اما در امور تجاری و تحصیلی از زبان انگیلیسی استفاده می شود .مدرک زبان آیلتس با نمره 5 برای افرادی که قصد تحصیل در دبی را دارند الزامی است. البته افرادی که مدرک زبان ندارند ابتدا باید زبان خود را در کالج های زبان دبی تقویت کنند و سپس وارد دانشگاه شوند اما بهتر است متقاضیان در ایران مدرک زبان خود را دریافت کرده باشند.

دانشگاه داروسازی دبی

یکی از بهترین دانشگاه های دبی، دانشگاه داروسازی دبی بوده که اولین مرکز داروسازی در کل کشور امارات است. افتتاح این دانشگاه در سال 1992بود و از همان زمان تا کنون در حال پیشرفت است. در سال 2005 نخست وزیر کشور امارات متحده عربی از این کالج و خدمات ارزنده اش در زمینه پزشکی قدردانی کرد. بسیاری از افراد از کشور های اطراف به دنبال تحصیل در کالج داروسازی دبی هستند. این کالج به عنوان بهترین مرکز پزشکی داروسازی در دبی شناخته شده است .

دانشگاه جمیرا دبی

یکی دیگر از معتبر ترین دانشگاه های امارات متحده عربی دانشگاه جمیرا در دبی می باشد. این دانشگاه در سال 2012 افتتاح شد و با این که جزء دانشگاه های جدید می باشد دارای رتبه علمی بالایی است . این دانشگاه حدودا به صورت میانگین 4 هزار دانشجو دارد که دانشجوهای خود را از سراسر جهان جذب می کند . رشته هایی که در این دانشگاه مورد پذیرش است شامل:  اقتصاد ، علوم بهداشت و درمان و مطالعات اسلامی می باشد . قبل از هر چیزی باید بدانید یکی از مهم ترین شرایط قبولی در این دانشگاه داشتن نمره 55 تافل است.

دانشگاه ولنگوگ (University of Wollongong) 

دانشگاه ولنگوگ دبی یکی از شعبه های دانشگاه استرالیایی است که دارای محبوبیت زیادی در جهان است . این دانشگاه با استاندارد کیفیت آموزش عالی استرالیا به ثبت رسیده و حتی به عنوان هماهنگ کننده قسمت آموزش عالی استرالیا فعالیت می کند. همچنین این دانشگاه یکی از دانشگاه های قدیمی و شناخته شده در دبی و سراسر جهان است که از تمام نقاط جهان دانشجو می پذیرد . دانشگاه ولنگوگ با داشتن استانداردهای آموزشی بسیار بالا هر ساله حدودا بیش از 3500 دانشجو را در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا پذیرش می کند.

دانشگاه دندان پزشکی بوستون

 دانشگاه دندان پزشکی بوستون بر اساس دانشگاه بوستون امریکا عمل می کند و در زمینه تحقیقات دندان پزشکی ، آموزش ، مراقبت و سلامت دندان دانشجو می پذیرد. این دانشگاه در سال 2008 با همکاری دانشکده دندان پزشکی هنری گلدمن بوستون و یک مجتمع بهداشتی جامع در دبی افتتاح شد.

دانشگاه مدول (Modul University)

این دانشگاه اولین دانشگاه اتریشی در خاورمیانه و دبی است که جزء برترین دانشگاه های دبی محسوب می شود . از رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود می توان به: رشته های مربوط به حوزه مدیریت و کسب و کار ، جهانگردی، مهمانداری و IT اشاره کرد. این دانشگاه در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس دانشجو می پذیرد.

دانشگاه کوئینزلند جنوبی

این دانشگاه بین المللی توسط استرالیا تاسیس شده و اعتبار جهانی دارد. نکته جالب توجه این است که همه دوره های تحصیلی در این دانشگاه، مانند دانشگاه ولنگونگ ارائه شده به طوری که مدرک این دانشگاه برابر با تحصیل در دانشگاه های استرالیا بوده و ارسال مدرک از استرالیا صورت می گیرد . این دانشگاه تمام رشته ها تا مقطع دکتری را با کیفیت بالا به دانشجویان خود ارائه می دهد .

نتیجه گیری

از نقاط قوت تحصیل در دبی این است که دانشجویان با تحصیل در دبی به راحتی می‌توانند به کشور های آمریکا، انگلیس و کانادا انتقالی بگیرند و اقامت این کشورها را نیز کسب نمایند. از این رو متقاضیان تحصیل در دبی بسیار زیاد هستند.

سخن نهایی

داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود. اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه