مقالات / قوانین و فرهنگ منحصر به فرد در دبی

قوانین و فرهنگ منحصر به فرد در دبی

دبی دارای قوانین و فرهنگ منحصر به فردیست که ممکن است  برخی آنچنان که بایست با آن آشنا نباشند.

در ادامه با کار هایی که توریستان نباید هرگز در دبی مرتکب شوند آشنا می شوید:

13 فرهنگ دبی:

۱. نوشیدن الکل در اجتماع دبی:

اگر چه در طول سفر با تور دبی بار و کلاب های زیادی در سطح شهر الکل سرو می کنند، اما قانون نوشیدن الکل در جامعه و مکان های عمومی دبی بسیار جدی وحائز اهمیت است و نباید در مکانهای عمومی مشروب بنوشید و این شاید اولین و مهم ترین اخطار ما در باید ها و نباید های  دبی محسوب شود. در هر حالت کلی در هر سالن و مکانی که نوشیدنی های الکلی به فروش نمی رسد، نوشیدن الکل نیز در آن مجاز نیست. این بدین معناست که به همراه داشتن نوشیدنی های الکلی در کنار ساحل و نوشیدن آن هنگام پیاده روی در سواحل و یا خیابان های دبی ممنوع است. اما اگر در طول سفر خود به دبی می خواهید از مشروبات الکلی استفاده کنید، باید به دنبال مکان های به خصوص و مجاز برای مصرف الکل در سطح شهر باشید تا ناخواسته در دبی دستگیر نشوید.

2.عکس گرفتن از اهالی و مردم دبی

عکاسی و عکس گرفتن از مردم و اهالی دبی بدون کسب اجازه و رضایت، در امارت متحده عربی یک جنایت محسوب می شود. این بدین معناست که عکس گرفتن از غریبه ها در دبی، برای شما مجازات و جریمه ای به همراه خواهد داست، جریمه این جرم در دبی 500 هزار درهم و مجازات اش 6 ماه زندان است. لازم به ذکر است که این عکاسی ناخواسته اگر از یک فرد خانم باشد، وضع بدتر خواهد بود. پس مراقب سوژه های عکاسی  در دبی باشید تا مبادا یک عکاسی ساده سفر شما را به تجربه ای تلخ تبدیل کند.

3.خوردن و نوشیدن در ماه رمضان

در طول ماه مبارک رمضان، مسلمانان دبی از اذان ظهر تا غروب آفتاب روزه می گیرند. به عنوان احترام، بیشتر رستوران ها درهای خود را می بندند و پرده ها را به پایین می کشند. نوشیدن، خوردن، جویدن آدامس و حتی کشیدن سیگار در مکان های عمومی در این طول ماه مبارک رمضان به شدت ممنوع است و به قدری ناپسند است که ممکن است روزه خوار را به دردسر بیاندازد. البته این قانون شامل خانم های باردار و بچه ها نمی شود. بنابراین در طول ماه مبارک رمضان در دبی همانند کشور خودمان خوردن و آشامیدن ممنوع است و نباید در مکان عمومی چیزی مصرف کنید. اگر در میان بازدید از اماکن دیدنی دبی گرسنه شدید سری به 9 رستوران برتر دبی بزنید تا در کنار احترام به روزه گیران مسلمان این شهر خود نیز سفری آرام در دبی داشته باشید.

4.خرید اجناس جعلی در دبی

وقتی گفته می شود توریست ها هیچ جنس جعلی و قلابی را نباید در دبی خریداری کنند، این یک شوخی و دروغ نیست. در طول سفر با تور دبی، اگر از بازار های سنتی دبی نظیر بازار ادویه و بازار طلا دبی دیدن می کنید، هرگز از افرادی که اجناس مارک و برند را در قیمت ارزان به شما پیشنهاد می کنند خرید نکنید، تنها آنها را رد کنید و به مسیر مستقیم خود ادامه دهید. خرید جنس جعلی و خرید از مکان های غیر قانونی  در دبی ممکن است شما را به دردسری جدی بیاندازد. در بازار های سنتی امکان وقوع چنین اتفاقی ممکن است، افرادی ممکن است به شما اصرار کنند تا از ساعت و یا گوشواره ای برند در قیمتی پایین خرید کنید، در این حالت اصلا نایستید و آنها را رد کنید به شما هشدار می دهیم که در بازار عطر و ادکلن دبی ممکن است بیشتر با پیشنهادات وسوسه کننده مواجه شوید هشیار باشید که هیچ مارک و برند اصلی و اورجینالی ارزان به فروش نمی رسد مگر آنکه قلابی باشد. 

5.شایعه پراکنی در دبی

این اتفاق ممکن است به صورت کاملا ناخواسته و غیر منتظره اتفاق بیافتد، اما بهتر است بدانید که پخش کردن شایعات در دبی ممنوع است، به خصوص زمانیکه شایعات به صورت آنلاین بین مردم ارسال شود. ارسال و انتقال شایعات غلط در شبکه های اجتماعی مجازات سنگینی دارد و می تواند شما را تا 3 سال به زندان بیاندازد و تا یک میلیون درهم جریمه نقدی کند. در مجموع، در طول سفر با تور دبی با اتفاقاتی که در شهر می گذرد کاری نداشته باشید و تنها از سفر خود و تماشای دیدنی های مشهور و پارک های دیدنی دبی لذت ببرید.

6.نمایش عشق در خیابان های دبی

اگر چه دبی مقصدی مطلوب و ایده آل برای گذراندن سفر ماه عسل به دبی است، اما در اماکن عمومی زوجین جوان می بایست مراقب روابط خود باشند و در خیابان عشق را به نمایش نگذارند. حتی بغل کردن جنس مخالف در خیابان، بارها و کلاب ها نیز ممنوع است.

7.توهین به اهالی و مردم دبی

گفتن دروغ و بی احترامی به مردم دبی ممنوع است. استفاده از کلمات توهین آمیز و فریب کارانه نه تنها از نظر اخلاقی کار اشتباه است، بلکه می تواند توریست ها را به دردسر بزرگی که حتی فکرش را هم نمی کنند بیاندازد. این توهین می تواند یک حرکت تهاجمی باشد و یا حرکتی با دست. بنا براین در طول سفر با تور دبی سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و در طول سفر به اهالی دبی احترام بگذارید. یاد گرفتن چند کلمات کاربردی عربی نیز فکر بدی نیست، برای اینکه هیجان سفر خود به دبی را کامل کنید و مورد استقبال اهالی دبی قرار بگیرید چند کلمه پرکاربرد عربی ایده بسیار خوبیست.

8.عکس گرفتن از ماشین تصادفی، ساختمان های حکومتی، تاسیسات نظامی و...

برای عکاسی در دبی، لنز دوربین خود را تنها رو به جاذبه های توریستی و مکان های دیدنی دبی بگیرید و عکسی خلاف قوانین دبی نگیرید. با وجود مکان های دیدنی منحصر به فرد دبی، نیازی به عکاسی از ماشین تصادفی، تجهیزات و تاسیسیات حکومتی حتی هواپیمای دبی نیست.

9.اختلال در جامعه دبی

ایجاد اختلال و آشوب در دبی نیز همانند دیگر کشور ها ممنوع است و با آن به شدت برخورد می شود. از چیز هایی که در جامعه دبی اختلال محسوب می شوند می توان به : مست کردن در اماکان عمومی، پلی کردن آهنگ با صدای بلند در خیابان ها و رقصیدن در خیابان اشاره کرد.

10.به همراه داشتن دارو های بدون نسخه

به همراه آوردن دارو به دبی واقعا به همین سادگی نیست، پیش از آنکه داروی مصرفی خود را در ساک بگذارید باید تجویز دکتر خود را در کیف خود بگذارید. علاوه بر این، نسخه می بایست به زبان انگلیسی باشد تا ماموران فرودگاه بتوانند از صحت آن مطلع گردند.

11.مصرف مواد مخدر در دبی

خب این قانون واضح و بر همگان مبراست، مشخص است که در شهری که مصرف داروهای پزشک سختگیرانه کنترل می شود، کسی اجازه مصرف مواد مخدر را نیز ندارد. مصرف و حمل هرگونه مواد مخدر در دبی ممنوع و مجازاتی سنگین در پیش دارد.

12.بی احترامی به مذهب و فرهنگ دبی

جای تعجبی نیست که به هنگام بازدید از یک کشور خارجی، بازدید کنندگان می بایست به مذهب و فرهنگ آن ناحیه احترام بگذارند.

13.پوشیدن لباس های نامناسب در دبی

اگرچه قوانین  پوشش در دبی از امارات متفاوت است، اما دبی نیز قوانین بخصوص لباس خود را دارد. در طول سفر با تور دبی می بایست به نحوه پوشش خود دقت کنید، پیش از آنکه راهی بازدید از مکان دیدنی معروف دبی شوید، به نوع پوشش مناسب خود نیز فکر کنید.

بد نیست بدانید که در شهر دبی گروه املاک مستغلاتی وجود دارد بنام داماک گروپ damac group

 Damac group بزرگترین و معتبرترین سایت املاک چند ملیتی در33هزارشعبه 214 کشوربهترین انتخاب برای شما در دبی خواهد بود. ارائه دهنده انواع ویلاهای لوکس در دبی است. تیم متخصین داماک در هر لحظه از شبانه روز فایل های بروز شده را در اختیار مشتریان قرار می دهند تا سرمایه گذاری مطمئن داشته باشند. داماک برای رفاه حال مشتریان از وام هایی با بهره بسیار پایین استفاده میکند.

برای اطلاعات بیشر با داماک گروپ از طریق وب سایت و واتساپ و تماس با مشاورین ما در ارتباط باشید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";