مقالات / خانه هایی در زیر آب دبی

خانه هایی در زیر آب دبی

در آب های اطراف ساحل زیبای دبی، زنجیره ای از جزایر وجود دارند که با نام “قلب اروپا” شناخته می شوند. خانه های زیرآب از دو سال گذشته در سواحل دبی در حال ساخت هستند. اولین سری این سازه های زیر آبی “اسب آبی شناور” Floating) Seahorse ) نام گرفته که قیمت های میلیون دلاری دارند.

معرفی بخش هایی از خانه های زیر آب

افرادی که در این مجموعه حضور دارند می توانند اسب های آبی واقعی که در حال شنا کردن هستند را مشاهده نمایند و لذتی فراموش نشدنی را تجربه کنید. خانه های زیر آب دارای یک تخت شناور عظیم و همچنین عرشه مشاهده بر روی سطح آب هستند.

اگر فردی بخواهد شنا کند، یک نردبان بسیار امن در کنار تخت شناور تعبیه شده که با استفاده از آن می تواند به راحتی وارد آب شود و سپس از آن خارج شود. و اگر شناگری حرفه ای باشد می تواند به طور مستقیم از روی سکو به داخل آب شیرجه بزند.

خانه های زیرآب تقریبا حدود 4 کیلومتر از سواحل آبی فاصله دارند. اهالی منزل باید برای رسیدن به ساحل از هواپیما یا قایق استفاده نمایند. تا به حال در این پروژه، برای رفت و آمد روش خاصی در نظر گرفته نشده است. البته پیش بینی می شود با افزایش تعداد خانه ها، شرکت اجرایی پروژه؛ اقدام به ساخت اسکله در منطقه نمایند و در ادامه چندین قایق و یا دیگر وسایل نقلیه در آنجا پهلو بگیرند.

متاسفانه مدتی است که زندگی اسب های آبی این منطقه به خطر افتاده، شرکت Kleindienst Group امیدوار است که بتواند زندگی طبیعی این موجودات آبزی را به حالت اولیه خود برگرداند.

این شرکت سری جدید خانه های زیرآبی خود را با نام Signature Edition را در سال 2016 معرفی کرد. ابعاد این سازه به عدد شگفت آور 370 متر مربع افزایش پیدا کرده و قیمتشان حدود 3.3 میلیون دلار است.

دیگر بخش های این خانه ها

این سازه ، دارای چهار اتاق خواب و چندین اتاق دیگر است که می توانند به اتاق خواب تبدیل شوند و به اندازه هشت انسان بالغ و هشت کودک، ظرفیت کافی در آنها وجود دارد. یکی از ویژگی های مهم این سازه، مجهز بودن به اتوماسیون خانگی هوشمند است. نمای زیر آب بسیار زیبا و شگفت انگیز است، و به راحتی می توان حین حضور در پذیرایی زندگی موجودات دریایی را نیز مشاهده کرد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه