مقالات / خانه های زیرآبی لوکس دبی

خانه های زیرآبی لوکس دبی

در آب های اطراف ساحل زیبای دبی، زنجیره ای از جزایر وجود دارند که با نام “قلب اروپا” شناخته می شوند. خانه های زیرآبی از دو سال گذشته در سواحل دبی در حال ساخت هستند. اولین سری این سازه های زیر آبی “اسب آبی شناور” Floating) Seahorse ) نام گرفته که قیمت های میلیون دلاری دارند.

خانه های زیرآبی اسب آبی شناور، محصول بیش از 5 هزار ساعت تحقیق و بیش از 13 هزار ساعت طراحی و مهندسی است. این اطلاعات به گفته شرکت Kleindienst Group است که درباره سازه زیر آبی خود ادعا داشته است. اولین مدل در سال 2015 و پیش از آنکه فرآیند ساخت سازه به پایان برسد به فروش رفت و این شرکت در همان سال حدود 60 اسب آبی شناور به فروش رساند.

معرفی بخش های خانه های زیرآبی

از درون اسب آبی شناور، افرادی که در منزل حضور دارند می توانند اسب های آبی واقعی که در حال شنا کردن هستند را مشاهده نمایند. خانه های زیر آبی دارای یک تخت شناور عظیم و همچنین عرشه مشاهده بر روی سطح آب هستند.

اگر فردی بخواهد شنا کند، یک نردبان بسیار امن در کنار تخت شناور تعبیه شده که با استفاده از آن می تواند به راحتی وارد آب شود و سپس از آن خارج شود. و اگر شناگری حرفه ای باشد می تواند به طور مستقیم از روی سکو به داخل آب شیرجه بزند.

خانه های زیرآبی تقریبا حدود 4 کیلومتر از سواحل آبی فاصله دارند. اهالی منزل باید برای رسیدن به ساحل از هواپیما یا قایق استفاده نمایند. تا به حال در این پروژه، برای رفت و آمد روش خاصی در نظر گرفته نشده است. البته پیش بینی می شود با افزایش تعداد خانه ها، شرکت اجرایی پروژه؛ اقدام به ساخت اسکله در منطقه نمایند و در ادامه چندین قایق و یا دیگر وسایل نقلیه در آنجا پهلو بگیرند.

متاسفانه مدتی است که زندگی اسب های آبی این منطقه به خطر افتاده، شرکت Kleindienst Group امیدوار است که بتواند زندگی طبیعی این حیوانات آبزی را به حالت اولیه خود برگرداند.

این شرکت سری جدید خانه های زیرآبی خود را با نام Signature Edition را در سال 2016 معرفی کرد. ابعاد این سازه به عدد شگفت آور 370 متر مربع افزایش پیدا کرده و قیمتشان حدود 3.3 میلیون دلار است.

معرفی خانه های زیرآبی Signature Edition

این سازه ، دارای چهار اتاق خواب و چندین اتاق دیگر است که می توانند به اتاق خواب تبدیل شوند که به اندازه هشت انسان بالغ و هشت کودک، ظرفیت کافی در آنها وجود دارد. یکی از ویژگی های مهم این سازه، مجهز بودن به اتوماسیون خانگی هوشمند است. نمای زیر آب بسیار زیبا و شگفت انگیز است، و به راحتی می توان حین حضور در پذیرایی زندگی موجودات دریایی را نیز مشاهده کرد.

مطالب مشابه