مقالات / پیشرفت امارات

پیشرفت امارات

مساحت کشور امارات حدود 83.600 کیلومتر مربع اعلام شده است و از نظر وسعت رتبه 115 در دنیا را دارد. این کشور را  می توان کشوری منحصر به فرد معرفی کرد، در این کشور برخلاف برخی دیگر از سیستم های سلطنتی مانند انگلستان که مجلس دارای قدرت اصلی و سیاسی است، پادشاه ، حاکم مطلق بوده و تمامی مسائل را در اختیار دارد. همچنین دبی به عنوان شهری مدرن در این کشور قرار دارد. این کلان شهر با ساختمان های بلند و آسمان خراش هایش توجه همه را به خود جلب کرده است و افراد زیادی این شهر را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می کنند، به گونه ای که 96% جمعیت این شهر اهل امارات نیستند. دبی تنها شهر اسلامی خاورمیانه یا جهان می باشد که در آن بیش از 150 ملیت با فرهنگ‌ های کاملا متفاوت ،در صلح و صفا کنار هم زندگی می‌کنند.

“داماک ابر سازنده املاک در صنعت ساختمان در دبی” دلیل پیشرفت امارات را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

اقتصاد موفق

این کشور با جمعیتی کمتر از 5 میلیون نفر توانست مسیر دشوار توسعه و رشد اقتصادی را در مدت زمان اندکی طی کند . حال بنا به اعلام مجامع بین المللی، امارات متحده عربی ، از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی، مصرف سرانه انرژی و شاخص توسعه انسانی در سطح کشورهای پیشرفته جهان قرار دارد. این کشور در سال  گذشته با در نظر داشتن عوامل مهم در رشد اقتصادی پایدار به دستاوردهای درخشانی دست یافته است . جمعیت ایرانی ها در کشور امارات نسبت به سال های گذشته بیشتر شده است و مشخص است که این کشور توانسته شاخص اقتصادی خود را به درستی مدیریت نماید.

افتخارات امارات

امارات در دهه های اخیر توسعۀ فراوانی را تجربه کرده و در سال 2017 به لیست ده کشور مهم در گزارش «کتاب سالانۀ رقابت پذیری جهانی» وارد شده است. این کشور همچنین در صدر گزارش جهانی بهترین تصمیم گیری های دولتی و انعطاف سیاست های دولتی و در جایگاه پنجم بهترین عملکرد اقتصادی دنیا قرار دارد . رویکردهای عظیم اقتصادی که در کشور امارات در زمینه عمران و ساخت و ساز دیده می‌شود سبب شده که امارات به یکی از کشورهای قدرتمند دنیا از نظر اقتصادی تبدیل شود. اکنون امارات متحد عربی به ‌برکت نفت و برنامه‌ریزی دقیق در جذب سرمایه‌گذاران خارجی و گسترش صنعت گردشگری یکی از قطب‌های مهم تجارت بین‌المللی است.

صادرات امارات

درسال 2007 میلادی درآمد صادراتی امارات 162 میلیارد دلار و هزینه وارداتی آن 94 میلیارد دلار برآورد شد. 45 درصد از درآمد صادراتی امارات به نفت خام و مابقی به گاز طبیعی، ماهی های خشک شده و خرما اختصاص دارد.

شهر پر آوازه امارات کجاست ؟

محبوب ترین شهر این کشور دبی است که به محض ورود به این شهر محو زیبایی های آن می شوید . نوآوری‌های هوشمندسازی دبی در کنار ترویج رشد اقتصادی و پرداختن به بهبود منابع و زیرساخت‌ها ، موجب رضایتمندی شهروندان از  دولت گردیده است . مقامات رسمی دبی به منظور رسیدن به هدف خود به شادترین شهر دنیا ، پروژه سنجش شادی را راه‌اندازی کرده‌اند. این پروژه یکی از بهترین استراتژی‌ها است چرا که میزان رضایتمندی شهروندان را از زندگی در دبی در هر روز مشخص می‌کند.

وضعیت کووید -۱۹ در امارات

  مدیریت بحران و فوریت‌های امارات متحده عربی اعلام کرد با تزریق واکسن به ۴۸ درصد از جمعیت آن کشور، هدف‌ گذاری دولت برای واکسیناسیون نیمی از کل جمعیت در ماه مارس به موفقیت نزدیک گردید. به گزارش شبکه العربیه به نقل از این اداره دولتی، ۳ میلیون و ۷۷۷ هزار و ۱۴۳ نفر در امارات تاکنون واکسن زده‌اند، که حدود ۶۴.۵ درصد آنها افراد سالخورده هستند که در معرض خطر بزرگتری در همه‌گیری قرار دارند.

نتیجه گیری

وضعیت اقتصادی کشور امارات به طور چشمگیری روز به روز پیشرفت داشته است و مشخص است که این کشور می ‍‍‌تواند در سال های آینده  به رشد بسیار خوبی دست یابد. در این کشور درآمد زیادی حاصل از فروش نفت و همینطور سایر محصولات طبیعی وجود دارد. طی ارزیابی های صورت گرفته، مشخص شده است که در این کشور می‌توان به طور دقیق یک وضعیت درآمدزایی خوب را ایجاد کرد و در این زمینه تا حد زیادی موفق ظاهر شد.

سخن نهایی

داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود. اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه