مقالات / بورس امارات

بورس امارات

بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و همچنین اوراق مشارکت، یک فرصت کم ریسک برای سرمایه گذارانی فراهم کرده که همواره در معاملات خود جانب احتیاط را رعایت می کنند. مابقی بازارهای معرفی شده نسبت به این دو ریسک بالاتری دارند و معمولا افرادی که ریسک پذیر هستند به سمت این بازارها سوق پیدا می کنند. بازاربورس، بازاری است که در آن معامله گران می توانند موارد مختلفی را خرید و فروش کنند .همچنین شرکت های سهامی عام که زیر نظر سازمان بورس، سهام خود را عرضه کرده و سرمایه گذاران می توانند با تحقیق قبلی سهام این شرکت ها خریداری نمایند. سرمایه گذاری در امارات قبل از مهاجرت به کشور امارات باید توسط متخصصان مورد بررسی قرار گیرد، زیرا در روند سرمایه گذاری آنها می‌تواند نقش بسزایی را ایفا نماید. بازار مالي دبي ( DFM ) يكي از بورس هاي اوراق بهادار فعال در امارات متحده عربی مي باشد كه فعاليت های خود را از 26 مارس سال 2000 ميلادی آغاز كرده است. تاكنون 64 شركت در ليست معاملاتی اين بازار قرار گرفته اند . بيشتر شركتهای اين بورس، اماراتی بوده و برخی شركتهای حاضر در منطقه خاورميانه و شمال آفريقا نيز سهام خود را علاوه بر عرضه در بورس كشور خود ، در بازار دبی نيز عرضه كرده اند.

داماک برترین سایت املاک دبی، بازار بورس در امارات را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

نگاهی دقیق تر به بورس امارات

در طول سالهاي 2004 و 2005 بازار مالي دبی شاهد افزايش شديد حجم معاملات و ارزش سهام شركت های حاضر در بورس بود، اما در اواخر سال 2005 و ماه های ابتدايی سال 2006 با تركيدن حباب قيمتی ، ارزش سهام شركت های اين بازار نزديك به 60 درصد افت نمود . همچنین از جمله استانداردهای سرمایه‌گذاری در امارات، می‌توان به نرخ مصادره اموال یا Expropriation risk اشاره نمود. نرخ مصادره اموال هر کشور نشان دهنده خطر سلب مالکیت افراد نسبت به سرمایه خود در مواقعی نظیر تغییر حکومت می باشد؛ که برای سرمایه‌گذاری امن باید مورد بررسی واقع شود.این استاندارد در بازه یک تا هفت قرار دارد که هرچه این عدد به ۷ نزدیک‌تر باشد نشان دهنده خطر بیشتر و هر چه به عدد یک نزدیک‌تر باشد نشان دهنده ریسک کمتر است. درآمد سرمایه‌گذاران (همان بازده سهام) در بورس از ۲ طریق به‌دست می‌آید؛ اول دریافت سود نقدی سالیانه و دوم تغییرات قیمت سهام در طول دوره سرمایه‌گذاری.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

مطالب مشابه:

سرمایه گذاری با خرید ملک

سرمایه گذاری در امارات

سرمایه گذاری با داماک

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه