مقالات / شرایط اقامت امارات

شرایط اقامت امارات

خبرهای جالبی برای مهاجران در دبی وجود دارد! مهاجرانی که در این کشور زندگی می کنند، می توانند تحت اصلاحاتی که اخیراً در قانون شهروندی امارات به تصویب رسیده است شهروند امارات شوند. پیش از این، تابعیت اماراتی، صرفا بر اساس میراث عرب اعطا می شد، اما اکنون اخذ شهروندی اماراتی، بر اساس تخصص و کمک به رشد امارات متحده عربی به مجموعه وسیع تری از مهاجران اعطا می شود. در این مقاله  درباره اصلاحات جدید قانون تابعیت اماراتی که اجازه می دهد شهروندان خارجی وارد امارات بشوند، به شما توضیح می دهیم با ما همراه باشید.

قوانین شهروندی جدید

برای بسیاری از مهاجران ، امارات متحده عربی همیشه خانه ای امن بوده است.اکنون دولت به آن ها اجازه می دهد، شهروند اماراتی شده و از امتیازات همراه داشتن گذرنامه امارات بهره مند شوند. هیأت وزیران امارات متحده عربی، این اصلاحات جدید را در قانون شهروندی امارات طبق دستورالعمل شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، تصویب کردند. جلسه کابینه به عهده معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات و حاکم دبی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، برگزار شد. اصلاحات تصویب شده تحت آیین نامه اجرایی قانون فدرال در مورد ملیت و گذرنامه است. قانون جدید نشان دهنده تمرکز دولت بر فراگیری و تنوع بوده و گفته می شود این تغییرات بیش از دو سال است که مورد بررسی قرار گرفته است. هدف این است که از استعدادهای افراد حاضر در امارات متحده عربی به بهترین شکل ممکن در جهت ارتقای زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی امارات بهره گرفته شود.

آن ها چه گفتند؟

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، این تصمیم را در طی یک توئیت اعلام کرد، وی در این توییت ذکر کرد: “ما اصلاحاتی را در قانون به تصویب رساندیم كه اجازه می دهد تابعیت امارات متحده عربی به سرمایه گذاران، استعدادهای متخصص و متخصصان از جمله دانشمندان، پزشكان، مهندسان، هنرمندان، نویسندگان و خانواده های آنها اعطا شود. بخشنامه های جدید به دنبال جذب استعدادهایی است که به توسعه ما کمک می کنند. ” در ادامه در رابطه با مکانیزم این روند جدید توضیح داد: “کابینه امارات ، دادگاه های محلی امیری و شوراهای اجرایی، افرادی را که واجد شرایط دریافت تابعیت هستند، تحت معیارهای مشخصی که برای هر گروه تعیین شده است، معرفی می کنند. این قانون به گیرندگان گذرنامه امارات اجازه می دهد تابعیت خود را حفظ کنند. “

واکنش کلی جامعه مهاجران به این اصلاحات، لذت بخش بوده است. بسیاری از شخصیت های برجسته از این  اقدام دولت امارات متحده عربی، تشکر و قدردانی کرده اند و آن را یک تصمیم مهم می دانند که در طولانی مدت بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

در ذیل به بررسی سوالات رایج شما در رابطیه با اخذ شهروندی امارات پاسخ می دهیم.

چه کسی مجاز به درخواست برای شهروندی امارات است؟

طبق اصلاحات جدید در قانون شهروندی امارات ، افرادی که در گروه های زیر قرار می گیرند می توانند تقاضای تابعیت امارات را کنند:

 • پزشکان
 • متخصصین
 • مخترعین
 • دانشمندان
 • استعدادها
 • روشنفکران
 • هنرمندان

ملاک های مهاجران امیدوار برای اخذ گذرنامه اماراتی چیست؟

معیارهای مورد نیاز با توجه به رده مربوطه شرح داده شده است:

سرمایه گذاران

سرمایه گذاران باید ملکی در امارات متحده عربی داشته باشند.

پزشکان و متخصصان

پزشکان باید دارای مدرک تخصصی در یک رشته علوم پزشکی منحصر به فرد یا مورد نیاز در امارات متحده عربی باشند. علاوه بر این ، سهم متقاضی در مطالعات و تحقیقات علمی همراه با 10 سال تجربه عملی باید بی بدیل باشد. اشتغال یا عضویت در یک سازمان معتبر مرتبط با رشته فرد نیز ضروری است.

دانشمندان

باید یک محقق فعال باشد که در یک مرکز تحقیقاتی، دانشگاهی یا بخش خصوصی با حداقل 10 سال تجربه عملی استخدام شده باشد. متقاضی باید طی یک دهه گذشته برنده یک جایزه علمی معتبر شده باشد یا از کمک هزینه علمی قابل توجهی برخوردار باشد. با توجه به اصلاحیه های قانون شهروندی امارات متحده عربی، توصیه نامه ای از یک نهاد علمی شناخته شده نیز برای نامزدی اجباری است.

مخترعین

مخترعین باید حداقل یک حق ثبت اختراع را که توسط وزارت اقتصاد امارات متحده عربی یا یک نهاد معتبر بین المللی تأیید شده است ، همراه با توصیه نامه وزارت اقتصاد بدست آورند.

استعدادهای خلاق

برندگان جوایز بین المللی در فرهنگ ، هنر و توصیه نامه از نهاد دولتی مربوطه.

آیا خانواده های چنین افرادی نیز می توانند وارد امارات  شوند؟

بله ، خانواده ها هم می توانند برای تابعیت امارات متحده عربی درخواست دهند.

آیا متقاضیان باید تابعیت اصلی خود را از دست بدهند؟

خیر، با آخرین اصلاحات در قانون شهروندی امارات متحده عربی، متقاضیان مجبور نیستند گذرنامه اصلی خود را تحویل دهند. تابعیت دوگانه مجاز است؛ فرد می تواند به طور همزمان پاسپورت امارات و گذرنامه کشور دیگری را در اختیار داشته باشد.

مزایای دستیابی به گذرنامه امارات متحده عربی چیست؟

دارنده گذرنامه امارات متحده عربی مزایای زیادی از جمله: حق داشتن دارایی های تجاری و املاک در داخل امارات متحده عربی ، سفر بدون ویزا به بیش از 100 کشور و موارد دیگر را شامل می شود.

انواع شرایط اقامت در امارات

 1. شرایط اقامت در امارات از طریق تحصیل
 2. شرایط اقامت در امارات از طریق ازدواج
 3. شرایط اقامت درامارات با ثبت شرکت و سرمایه‌ گذاری
 4. اقامت امارات از طریق کار
 5. اقامت امارات از طریق خرید ملک مسکونی
 6. اقامت امارات از طریق تولد
 7. اقامت امارات برای هنرمندان و افراد موفق وجود ندارد

داماک برترین شرکت سازنده سازنده جهان ، انواع شرایط اقامت در امارات را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

شرایط اقامت در امارات از طریق تحصیل

تحصیل  در امارات، برای افراد بسیاری با اهمیت است چرا که دانشگاه های کشور امارات پلی مناسب برای ادامه تحصیل در کشورهای انگلستان، آمریکا و کانادا می باشند. در این کشور مردم در دانشگاه ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند، اگرچه زبان رسمی آن ها عربی است اما برای تحصیل در دانشگاه امارات آیلتس 6 لازم می باشد. در صورتی که دانشجو به زبان انگلیسی مسلط نباشد، ابتدا باید در این کشور دوره های زبان را بگذراند.

شرایط اقامت در امارات از طریق ازدواج

متقاضیان با ازدواج با یک فرد اماراتی می توانند موجبات کسب گواهی اقامت این کشور و سپس کسب تابعیت و اخذ پاسپورت این کشور را برای خود فراهم آورند افرادی که بتوانند پاسپورت امارات متحده عربی را بدست بیاورند به راحتی می توانند در این کشور با تمام امکانات زندگی کنند. دوره ویزای اقامت برای مهاجرانی که قصد دریافت ویزای ازدواج امارات را داشته اند، معمولا بین 1 تا 3 سال است و با توجه به قانون امارات، ویزای اقامت برای همسران به مدت 3 سال معتبر می باشد.

شرایط اقامت درامارات با ثبت شرکت و سرمایه‌ گذاری

امارات به دلیل موقعیت مکانی مناسبی که دارد و قوانین آزاد تجارت، سرمایه گذاران را به سمت خود جلب می کند. دبی به دلیل برخورداری از بالاترین استانداردهای زندگی و رشد سریع و چشم‌گیر اقتصادی موقعیت خوبی برای ثبت شرکت‌های بزرگ در این منطقه پیدا کرده است. ثبت شرکت و سرمایه گذاری، روش راحت و کارآمدی برای اخذ اقامت امارات متحده عربی است و به علت اقتصاد پویا ، موقعیت استراتژیک جغرافیایی و نرخ پایین مالیات میتوان سرمایه گذاری موفقی در این کشور داشت.

اقامت امارات از طریق کار

نرخ بیکاری بسیار پایین نشان دهنده رونق اقتصادی، توسعه صنایع و پویایی تجارت ها و کسب و کارهای بزرگ و کوچک می باشد. وزارت کار اگر متقاعد شود فرد مناسبی  برای انجام این شغل در امارات وجود ندارد و یا اینکه این شغل برای نیازهای خاصی که در امارات وجود ندارد و این دلیلی است که کارفرما شخصی را از خارج استخدام می کند. اگر قصد اقامت در این کشور را دارید، به ویزای کار احتیاج دارید. خبر خوب این است که اگر در یک شرکت اماراتی استخدام شده باشید، به دست آوردن ویزای کار و یا همان اجازه اقامت از طریق کار در امارات بسیار آسان است.

اقامت امارات از طریق خرید ملک مسکونی

اولین شرط لازم جهت انجام این کار در امارات این می باشد که دارایی شما در امارات متحده عربی برابر با یک میلیون درهم امارات باشد زیرا حداقل مبلغ جهت خرید آپارتمان ارزان در دبی یک میلیون درهم است. افرادی که از طریق خرید ملک در امارات اقامت این کشور را دریافت می نمایند مجاز به انجام کار نیستند، اما در صورت تمایل می توانند مجوز کاری دریافت نموده و اگرعلاقه مند به راه اندازی کسب و کارخود می باشند حتماً باید در کشور امارات شرکت ثبت نمایند.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد؛ اگر تمایل به اقامت یا خرید ملک در دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود ، با داماک لاکچری زندگی کنید.

Damac group بزرگترین و معتبرترین سایت املاک در جهان و شهر دبی ، ارائه دهنده انواع آپارتمان و ویلاهای لوکس با داشتن تیمی بزرگ از متخصین ، در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما می باشد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";