مقالات / پیشرفت امارات در زمینه صنعت

پیشرفت امارات در زمینه صنعت

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نایب رئیس و نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی، از یک استراتژی صنعتی با هدف افزایش سهم بخش صنعت در تولید ناخالص ملی این کشور طی ده سال آینده خبر داد. هم اکنون سهم صنعت در تولید ناخالص ملی امارات 133 میلیارد درهم است که قرار است به 300 میلیارد درهم افزایش یابد.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم بیان کرد که وزارت صنعت و فناوری پیشرفته، این استراتژی را رهبری می کند. وی تأکید کرد که « توسعه بخش صنعتی به معنای افزایش ثبات اقتصادی، تثبیت جایگاه جهانی و امید نسل آینده ماست»

این استراتژی جدید سه هدف اصلی دارد:
1- ایجاد یک فضای مناسب و جذاب تجاری برای سرمایه گذاران داخلی و بین والمللی در بخش صنایع

2- حمایت از رشد صنایع ملی و تقویت توان رقابت آنها

3- تحریک نوآوری و استفاده از فناوری پیشرفته در سیستم های صنعتی و تقویت موقعیت امارات به عنوان یک مقصد جهانی برای صنایع پیشگام درآینده

گسترش کاربردهای فناوری پیشرفته

کشور امارات متحده عربی به دنبال این است تا با گسترش کاربردهای فناوری پیشرفته، توسعه استاندارد کالاها، افزایش ارزش افزوده ملی و تسریع در توسعه صنایع پیشرفته جای خود را درمیان کشورهای صنعتی جهان باز کند. امارات هم اکنون با ارسال کاوشگر امید به مدار مریخ، تلاش کرده است تا صنعت فضایی خود را نیز گسترش دهد.

این استراتژی جدید شامل 17 طرح ویژه و محوری با هدف دستیابی به سه هدف اصلی تا سال 2031 است.

شرکت داماک برترین سایت املاک دبی به شما کشور امارات متحده عربی را معرفی می کند تا با خرید ملک در این کشور و بخصوص شهر دبی یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور داشته باشید. شهر دبی به دلیل رشد اقتصادی پیشرفته ای که دارد گردشگران و سرمایه گذاران زیادی را جذب می کند.

امارات متحده عربی  موفق به تغییر اقصاد خود به ویژه شهر دبی شده است، اما همچنان به شدت متکی بر درآمدهای حاصل از نفت وگاز طبیعی است، که همچنان در اقتصاد آن ، نقش اصلی را ایفا می کند. در شهر ابوظبی بیش از 85 درصد اقتصاد امارات درسال 2009 براساس صادرات نفت ایجاد شده است.

بزرگترین منابع درآمدی غیرنفتی در امارت

گردشگری یکی از بزرگترین درآمد غیر نفتی در امارات است. مجلل ترین هتل ها و لوکس ترین برج ها در شهر دبی واقع شده است که اکثر برج های داماک شامل آنها می شوند.

ساخت وساز یک پایگاه تولید درحال گسترش و یک بخش خدمات پر رونق به امارات متحده عربی کمک می کند تا در اقتصاد خود تحولی ایجاد کند. در سراسر کشور اکنون 350 میلیارد دلار پروژه های عمرانی فعال وجود دارد.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

دبی چرا سریع رشد کرد؟

درآمد با داماک

دبی شهری کاملا هوشمند

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";