مقالات / جاذبه های زیست محیطی امارات

جاذبه های زیست محیطی امارات

داماک در مقاله زیر سعی داریم جاذبه های مختلف زیست محیطی کشور امارات را نام برده و هر یک را به اختصار توضیح دهیم. اگرچه امروزه مناظر پر زرق و برق مصنوع خواهان بیشتری دارد، با این حال معرفی طبیعت این کشور خالی از لطف نیست.

1-تالاب حفاظت شده الوسبا :

منطقه ای حفاظت شده در ابوظبی که زیستگاه گونه های مختلف جانوری اعم از پرندگان ، پستانداران ، خزندگان و همچنین انواع فلامینگو های بزرگ است.

2-تور زیست محیطی خلیج دلفین :

 در این تور حیوانات آبزی مختلف و دلفین ها را در زیستگاه  طبیعی خود مشاهده خواهید کرد و به واسطه راهنمای تور، اطلاعات دقیقی در رابطه با آب های محلی و طبیعت این آبزیان کسب خواهید کرد.از دیگر امکانات تور زیست محیطی خلیج ، این است که درصورت تمایل می توانید با لباس غواصی ، زمانی را به شنا اختصاص دهید.

3-پارک ملی جنگل های حرا :

 در این پارک جنگلی ، گونه های متعدد جانوری و گیاهی وجود دارند از جمله این گونه ها می توان به انواع فلامینگو ها ، عقاب ها ، صدف ها ، اسفنج ها و خرچنگ ها اشاره کرد.

4-پناهگاه حیات وحش راس الخور :

 از جاذبه های گردشگری این محیط ، وجود تالاب های نمک، درختان حرا و بیش از 60 گونه از پرندگان مختلف است. ویژگی دیگری که این مکان را از سایر پارک ها و مناطق محافظت شده متمایز کرده ، وجود فضای آرام و دور از هیاهوی آن است.

5-جزیره صیر بنی یاس:

این جزیره در سواحل ابوظبی واقع شده و پناهگاه حیوانات این منطقه است. حیوانات این پناهگاه غالبا مختص زیست بوم بیابانی هستند ؛ مانند : زرافه، آهو ، یوزپلنگ ، شغال و …

6-بیمارستان شاهین ابوظبی :

 این مرکز دامپزشکی به درمان پرندگان مختلف در کشور می پردازد ؛ به ویژه شاهین ها که پرندگان ملی امارات هستند. جالب است بدانید بخشی ازتور ، اختصاص به بازدید از این مرکز ، تماشای معالجه پای شاهین ها و عکس گرفتن می شود.

7-مرکز حیات وحش ابوظبی:

این مرکز به کار امداد و نجات حیوانات غیر بومی مشغول است . مرکز حیات وحش ابوظبی باغ وحش به شمار نمی آید با این حال در تور اختصاصی ، راهنمای تور توضیحاتی جامع در مورد رفاه حیوانات  و امنیت آن ها ارائه می کند.

8-اصطبل التمیمی:

 در اصطبل حیوانات اهلی مختلف از جمله : خرگوش ، همستر ، بز و کره اسب وجود دارند و در جهت تیمار این حیوانات کوشش می شود.

تا به اینجای مقاله در رابطه با محیط زیست و جاذبه های طبیعی امارات صحبت کردیم ؛ در ادامه محیط زیست دبی  را که پایتخت تفریحی گردشگری امارات هست مورد بررسی قرار می دهیم.

9-پارک محافظت شده دبی :

 این پارک در حفظ محیط زیست بیابانی و گونه های مختلف گیاهی و جانوری می کوشد . از این رو برای بازدید از این پارک ، حتما باید مجوز ورود را همراه داشت . البته علاوه بر بازدید از حیوانات وحشی این منطقه ، تماشای طبیعت وحشی و کویری آن خالی از لطف نیست.

10-باغ پروانه دبی:

در این باغ بیش از 30 گونه پروانه مختلف در انواع رنگ های زیبا قابل مشاهده است، که بازدید کنندگان زیادی را هر ساله از سراسر جهان درخود جای می دهد.

11-مسابقات شتر سواری دبی:

 در این مکان سوارکاران مسابقه می دهند ؛ اما اگر صرفا تماشاگر مسابقه باشید می توانید به طور رایگان مسابقه را تماشا کنید.

12-آکواریوم دبی مال:

این آکواریوم در یکی از بزرگترین مراکزخرید جهان واقع شده است ؛ و یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری شهر دبی به شمار می رود. وجود خفاش میوه خوار، مارمولک چشم قورباغه ای ، افتاب پرست یمنی و وزغ غربی ، همگی بر جذابیت این آکواریوم افزوده اند.

13-سیاره سبز دبی :

 این مکان شبیه سازی از جنگل های استوایی با گونه های گیاهی متعدد بوده است . از ویژگی های منحصر به فرد این مکان می توان : بالکن پروانه، آبشار جنگلی، تونل برکه ای ، استخر آبشاری و بزرگ ترین خانه درختی ساخته دست بشر را نام برد.

در انتهای این مقاله لازم است بگوییم که موارد نام برده شده ، تمامی جاذبه های این کشور را پوشش نمی دهد و محیط زیست و جاذبه های گردشگری شهر مدرن دبی، بیش از آن است تا در این مقاله مختصر بگنجد.

مطالب مشابه