مقالات / تابعیت امارات از طریق تولد

تابعیت امارات از طریق تولد

تابعیت یک رابطه حقوقی است زیرا از آثار حقوقی مثل: حقوق و امتیازات در نظر گرفته شده در قوانین و مقررات آن کشور برخوردار خواهد بود.

نوع تابعیت

  • سیستم خاکی : سیستمی است که معمولاً کشورهای مهاجرپذیر آن را اعمال می کنند تا هر کودکی که در سرزمین آن کشور متولد شود صرف نظر از این که والدینش تابعیت کدام کشور را داشته باشند، به تابعیت کشور محل تولد درمی آید.
  • سیستم خون:  سیستمی است که معمولاً از سوی کشورهای مهاجرپذیر برای ایجاد تابعیت مورد استفاده قرار می گیرد. کودکی که از پدر و مادر یا تنها پدر دارای تابعیت آن کشور در هر نقطه ای از جهان متولد شود به تابعیت کشور والدینش درمی آید.

تابعیت امارات از طریق تولد

معمولا هر کشوری در جهان قانون خاص خود را درباره تابعیت و اعطای حق شهروندی دارد که با کشور دیگر متفاوت است. امروزه افراد برای دریافت اقامت از طریق تولد فرزند اقدام می نمایند. به طور کلی برای دریافت اقامت از طریق تولد فرزند ۲ قانون اصلی وجود دارد که شامل: قانون خاک و قانون خون می باشد.البته به این نکته توجه کنید که تولد در سرزمین امارات متحده عربی باعث تحصیل تابعیت این کشور نمی‌گردد ،مگر آنکه پدر و مادر این طفل نامعلوم باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا راه های اقامت از طریق تولد را به شما همراهان گرامی توضیح دهیم:

داماک، ابر سازنده جهان ، اقامت از طریق تولد در امارات را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

قانون امارات در خصوص اقامت از طریق تولد

قانون امارات برای تابعیت فرزند به این گونه ای است که  سیستم تابعیت امارات از بین این دو اصل، قائل به اصل خون بوده و اعطای تابعیت ازطریق تولد در خاک این کشور را مردود می شمارد. به همین دلیل مطابق قانون کشور امارات، اعطای تابعیت اماراتی به فرزند منوط به اصل خون و فقط از طریق وجود والدین اماراتی است.در حقیقت تنها زمانی یک کودک می تواند تابعیت کشور امارات را بدست آورد که پدر او اماراتی باشد. توجه داشته باشید که در کشور امارات شرایط پدر در اولویت قرار دارد. با این وجود در صورتی که وضعیت پدر کودک نامشخص باشد اما مادر او اهل امارات باشد کودک می تواند تابعیت کشور امارات را بدست آورد.

کودکان بی سرپرست امارات

امارات برای کودکان بی سرپرست نیز قوانینی دارد به گونه ای که کودکان بی سرپرست کشور امارات که شرایط پدر و مادر آن ها مشخص نیست، می توانند تابعیت کشور امارات را بدست آورند.

اقامت فرزندان از طریق مادر و پدر

در گذشته امارات به فرزندان متولد از مادر اماراتی و پدر خارجی حق درخواست تابعیت اماراتی نداده بود، اما به درخواست شیخ خلیفه این قانون تغییر کرده است و به فرزندان زن اماراتی که با مرد خارجی ازدواج کرده است فرصت اخذ تابعیت اماراتی داده می شود. اما باید بدانید این فرصت زمانی فرا می رسد که فرزندان به سن 18 سالگی رسیده باشند.

زمانی که زن خارجی با مرد اماراتی ازدواج نماید تابعیت و اقامت در امارات متحده عربی را تحصیل خواهد نمود، البته مشروط بر اینکه وی سه سال بعد از تقاضا در امارات اقامت نموده و تابعیت قبلی خود را نیز ترک نماید و از وزارت کشور خود مدرکی دال بر ترک تابعیت اخذ کند.

امتیاز تابعیت امارات

امتیازات پاسپورت امارات بسیار زیاد است، ما باید به مسافرت آزاد و بدون ویزا به 170 کشور جهان، آزادی انجام فعالیت و کار در هر نقطه از کشور امارات، عدم نیاز به اخذ هیچ ویزا یا اقامت امارات، بهره مندی از خدمات آموزشی و بهداشتی رایگان، استفاده از خدمات بانکی مثل: افتتاح حساب و یا درخواست وام، حق برخورداری از مشارکت های مدنی و… از اهم این امتیازات می باشد.

ترک تابعیت امارات

ترک تابعیت و اقامت در امارات متحده عربی ممکن است به صورت اختیاری یا اجباری باشد. جالب است بدانید ترک تابعیت اختیاری در قانون امارات اجازه داده شده است.

سخن نهایی

در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید. اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود. تنها هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه