مقالات / آثار باستانی امارات

آثار باستانی امارات

امارات کشوری است که در چند دهه اخیر به پیشرفت های زیادی دست یاقته است. ارتقا زیرساخت های مختلف اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و ایجاد جذابیت های گردشگری در شهر های توریستی مانند: دبی و ابوظبی ، از جمله کار هایی است که که دولت امارات در مسیر توسعه انجام داد. با این حال امارات پیشینه تاریخی گسترده ای دارد که در این مقاله سعی داریم شما را با آثار باستانی متنوعی که در این کشور قرار داردآشنا کنیم.

اگر شما هم علاقه مند به مباحث تاریخی هستید و یا تمایل دارید در کنار بازدید از مکان های جذاب توریستی ، سری به بافت محلی دبی بزنید ،با داماک ، معتبرترین سایت املاک دبی، همراه شوید.

1)آثار بجا مانده در جمیرا

جمیرا منطقه ای است که در قرن هفتم ،در مسیر کاروان های تجاری عمانی بوده و از این حیث قابل توجه است. علاوه بر این خرابه هایی که در جمیرا مشاهده می کنید ، بقایای کاخ های دوره عباسیان می باشد.

2) محله بستکیه

محله بستکیه  درقرن 19 برای ثروتمندان و تجار اماراتی ساخته شد . در ساخت این محله از معماری اصیل ایرانی برای ایجاد تهویه های مناسب بهره برده شد ؛ البته قابل ذکر است که اثراتی از معماری عربی نیز در آن دیده می شود.برای مثال کوچه های تنگ محله نشان از عربی بودن معماری آن دارد.

3)روستای تاریخی ملیحا

در محوطه اکتشافی ملیحا ، آثاری عتیقه از غاری انسانی بدست آمده است که بیش از 125000 سال قدمت دارند .تمامی این آثار مربوط به دوره ام النار می شوند. امارات در تلاش است تا با ایجاد جاذبه هایی نظیر هتل سنگی و .. در این محل ، بر اهمیت آن بیافزاید.

4)قدیمی ترین مسجد امارات ، مسجد البدیه

این مسجد که قدیمی ترین مسجد امارات محسوب می شود با گنبد های گلی در سال 1446 تاسیس شده است. هم اکنون نیز این مسجد مورد استفاده قرار می گیرد و برای بازدید عموم رایگان است. در کنار مسجد هم دو برج قدیمی قرار دارند که زمانی برای نگهداری از شهر استفاده می شدند. این مسجد را را در کوهپایه ساخته اند و محراب مسجد دقیقا کنار کوه است.

5)موزه لوور ابوظبی

ساختمان لوور ابوظبی را ژان نوول، معمار برجسته فرانسوی، با الهام از معماری عربی در سال ۲۰۰۸ در سبک عربی طراحی کرده‌است.این موزه نمای بسیار جذابی دارد و با توافق فرانسه نام گذاری آن انجام شده است .این موزه  بیشتر توجه‌اش معطوف  به تاریخ تمدن کشورها و ادیان جهان خواهد بود و جنبه مذهبی فرهنگی دارد.

6)ام القیونین

این شهر از قدیمی ترین شهر های امارات محسوب می شود و در جنوب شرقی آن واقع شده است. معبدی در این شهر قرار گرفته که مربوط به عصر برنز بوده و خورشید پرستان از آن استفاده می کردند . البته آن چه امروز به جا مانده تنها خرابه هایی از آن بنا می باشد.

اگر قصد سفر به دبی را دارید در کنار تفریح و گردش سری به آثارباستانی و موزه های شگفت انگیز امارات بزنید . بازدید ازآن ها خالی از لطف نیست.

مطالب مشابه:

جاذبه های گردشگری دبی

جاذبه های زیست محیطی دبی

موزه آینده دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه