مقالات / انواع ویزاها

انواع ویزاها

افرادی که می خواهند به کشورهای خارجی سفر کنند اقدام به گرفتن ویزا میکنند. ویزاها متفاوت هستند و برای دریافت هر کدام ازویزاها شرایط متفاوتی وجود دارد.

ویزای کاری

ویزای کاری در واقع همان اجازه نامه محسوب می شود که برای صادر شدن نیروی کاری با مهارت بالا و متخصص به خارج از کشور صادر می شود.

ویزای تحصیلی یا دانشجویی

ویزای تحصیلی یکی از ویزاهایی است که متقاضی آن برای مدت زمان مشخصی برای تحصیل در کشور مورد نظراقامت دارد و در یکی از دانشگاها و یا موسسات آموزشی به تحصیل ادامه می دهد. با توجه به شرایطی که دارید می توانید کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ویزای بازرگانی و تجاری

این نوع ویزاها برای تاجرها وبازرگانان که قصد تجارت را دارند برای رفت آمد به کشور مقصد صادر می شود. ویزای تجاری و یا بیزینسی ویزایی است مخصوص تاجرها و بازرگانان که با داشتن این ویزا می توانند مدت زمان زیادی در کشورمورد نظر مشغول به فعالیت در حوزه تجارت شوند.

ویزای پزشکی

به دریافت کننده این ویزا این اجازه داده می شود تا در کشور مقصد مورد معالجه قرار بگیرد مدت زمان اعتبار این ویزا سه ماه است.

ویزای ملاقات یا دید و بازدید ازاقوام

همانطور که این ویزا از نامش مشخص است برای دید و یازدید و ملاقات از اقوام و فامیل درجه 1 و2 به کشور مقصد صادر می شود این ویزا 6 ماه اعتبار دارد.

ویزای هنرمندان

این ویزا برای هنرمندان و تیم های همراهی آنان جهت برگزاری کنسرت  یا شو و رویداهای و تبادل فرهنگی صادر می شود.

ویزای ورزشی

این ویزا به مربیان و ورزشکاران تعلق می گیرد که به صورت موقت برای شرکت در مسابقات ورزشی داده می شود.

ویزای زیارت

این نوع ویزاعمدتا برای کسانی صادرمی شود که قصد بازدید از اماکن زیارتی و مذهبی را دارند، این نوع ویزا معمولا به سرعت و با هزینه کم صادر می شود مانند زیارت از مکه مکرمه.

 ویزای سرمایه گذاری

یکی از روشهای دریافت ویزا به کشورهای خارجی سرمایه گذاری در حوزهای مختلف است. ویزای سرمایه گذاری این شرایط را دارد تا اقامت موقت به افراد متقاضی بدهد تا از این طریق سرمایه خود را به صورت کاملا مستقیم در کشور مورد نظرمدیریت کند.

ویزای بازنشستگی

زمانی که افراد بازنشسته می شوند و وارد دوران استراحت خود می شوند و به دنبال زندگی در یک شرایط  بسیار خوب و به دور از هر گونه دغدغه هستند.

در این سن بسیاری از افراد که از تمکن مالی برخوردارند می توانند به کشور مد نظرشان مهاجرت کنند. تمکن مالی به دولت کشور مورد نظر، یکی از شرایط اصلی برای گرفتن ویزا است.

ویزاها از نظر تعداد ورود و خروج  به کشور مورد نظر در 4 مورد مختلف تعریف شده است.

  1.  ویزای به صورت یک بار ورود

به ویزایی گفته می شود که افراد در آن تنها یک بار اجازه ورود به آن کشور را دارند و مدت اعتبار آن بعد از هر ورود و خارج شدن به کشور فاقد اعتبار است.

2-ویزای به صورت دوبار ورود

این ویزا تا قبل از تمام شدن اعتبار ویزا دو بار حق ورود و خروج به کشور مقصد را دارند.

  • ویزای چند بار ورود

دارندگان این ویزا تا تاریخ تمام شدن اعتبار این ویزا می توانند به کشور مقصد سفر کنند.

متقاضیان اگر شرایط ویزا را برای هر کشور مورد نظر رعایت نکنند، این امکان وجود دارد ویزای شما رد شود و اجازه ورود به کشور مقصد به شما داده نشود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه