مقالات / سفر به امارات در شرایط کووید-۱۹

سفر به امارات در شرایط کووید-۱۹

امارات متحده عربی یکی از کشورهایی است، که برای ورود مسافران و گردشگران قوانین سفت و سختی را وضع کرده است که مسافرین باید، قبل از ورود از این قوانین و مقررات اطلاع و آگاهی داشته باشند. از مسافران برخی کشورها ازجمله: ایران ، عراق و افغانستان پس از ورود به فرودگاه‌های دبی بار دیگر تست پی‌سی‌آر (PCR) گرفته خواهد شد. در مرحله اول مسافرین باید ۷۲ ساعت قبل ازپرواز و ورود به فرودگاه، تست پی سی آر PCR را انجام دهند، و در صورتی که نتایج آن‌ها منفی اعلام شد با در دست داشتن نتیجه منفی خود به فرودگاه مراجعه کنند. با توجه به اینکه بیمه مسافرتی جهت دریافت ویزای دبی حتما باید از طرف کشور امارات صادر شود، مسافران نمی‌توانند به صورت شخصی برای دریافت بیمه اقدام کرده و این کار باید  توسط آژانس‌های هواپیمایی انجام شود. باید بدانید مدت زمان جواب‌دهی به ویزای دبی 3 الی 7 روز کاری بوده و این نکته نیز در تمامی ویزاهای دبی مشترک است.

داماک ، ابر سازنده املاک جهان، شرایط سفر به امارات در شرایط کووید-۱۹ را برای شما همراهان گرامی شرح می دهد.

کووید-۱۹در امارات به چه شکل است؟

خوشبختانه در حال حاضر ۹۴ درصد از مردم امارات دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند و امارات یکی از موفق‌ترین کشورها در این زمینه بوده است. آمار کرونا در این کشور به شدت پایین آمده و در مراحل پایانی ریشه کنی این بیماری می‌باشد. کشور امارات ، کنترل بسیار خوبی بر روی شرایط کرونایی دارد.

نتیجه آزمایش

از میان تست‌های تشخیص کووید-۱۹، تنها تست پی‌سی‌آر (PCR) معتبر است و سایر آزمایشات از جمله: آزمایش آنتی‌بادی و کیت آزمایش خانگی در دبی پذیرفته نمی‌شود. نتیجه آزمایش تنها باید به ‌صورت چاپی و به دو زبان انگلیسی یا عربی ارائه شود و ارائه جواب آزمایش به‌صورت پیامک یا گواهی دیجیتال پذیرفته نخواهد شد. البته باید توجه داشت که پرواز‌های ترانزیتی از سراسر جهان و همینطور ایران ، شامل این مقررات نمی‌شود و در فرودگاه دبی تست پی سی آر از این افراد صورت نمی‌گیرد.

COVID19 – DXB Smart App چیست؟

از هر کشوری که به دبی پرواز صورت می‌گیرد، تمام مسافران آن ملزم هستند اپلیکیشن COVID19 – DXB Smart App در گوشی خود نصب داشته باشند. این برنامه را با توجه به نوع سیستم گوشی خود می‌توانید از اپ استور و یا گوگل پلی دانلود و نصب کنید. گردشگران موظف هستند تمام برنامه‌ها و اطلاعات پزشکی خود را در این اپلیکیشن وارد کنند.

قوانین دبی در شرایط کووید-۱۹

مراکز خرید، مغازه‌ها و دیگر کسب و کارها در سفر به دبی در کرونا دایر هستند. کسب و کارها و خرده فروشی‌ها اجازه دارند با ظرفیت حدود ۷۰ درصد به فعالیت خود ادامه دهند. از زمان شیوع کرونا برگزاری مهمانی و دورهمی در دبی ممنوع اعلام شده و افرادی که از این قوانین سرپیچی کنند، مشمول مجازات سخت شده و جریمه‌های مالی سنگینی در انتظار این افراد می‌باشد. افرادی که زیر۵۰ سال سن دارند، تنها در صورتی می‌توانند اقدام به دریافت ویزا کنند، که همسر وی نیز شرایط سفر را داشته باشد و او را همراهی کند. خانم‌ها در هر سنی می‌توانند اقدام به اخذ مجوز ورود به این سرزمین کنند. افرادی که سن آن‌ها قانونی نشده و به عبارتی زیر ۱۸ سال سن دارند، تنها در صورتی مجاز به دریافت ویزا هستند که یکی از والدین آن‌ها نیز در سفر حضور داشته باشد.

مدارک جدید ویزای دبی درشرایط کووید-۱۹

باید توجه کنید ، تمامی مدارک بایستی با کیفیت بالا و به صورت واضح اسکن شوند. همچنین بسیار مهم است که بیمه مسافرتی حتما از طرف کشور امارات صادر شده و کرونا را پوشش دهد. همراه داشتن تست منفی کرونا پس از خرید بلیط دبی در فرودگاه الزامیست . مدارک به شرح ذیل است:

1) اسکن رنگی صفحه اول پاسپورت

2) عکس پرسنلی ۴ * ۳ با پس زمینه سفید

3) اسکن رنگی دو طرف کارت ملی

4) اسکن رنگی صفحه اول و دوم شناسنامه

ورود به ایرن در شرایط کووید-۱۹

 ورود به ایران نیز شرایطی دارد ؛ همه‌ی مسافران ایرانی و غیرایرانی لازم است تا ۷۲ ساعت پیش از پرواز، آزمایش PCR بدهند ، مگر این‌که کم‌تر از ۲ سال سن داشته باشند. نتیجه‌ی منفی آزمایش به زبان انگلیسی را باید به نماینده‌ی وزارت بهداشت در پایگاه بهداشت مرزی ارائه کنند.

قیمت ویزای دبی در شرایط کووید-۱۹

 در شرایط کنونی ، با اعلام شرایط جدید ویزای دبی، قیمت انواع ویزا نیزمقداری تغییر کرده است  و به صورت تقریبی یه این گونه است :

ویزای 14 روزه یکبار ورود :340 درهم

 ویزای یک ماهه یکبار ورود :380 درهم

ویزای یک ماهه چندبار ورود :810 درهم

ویزای سه ماهه یکبار ورود  :850  درهم

ویزای سه ماهه چندبار ورود: 1950 درهم

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد.  در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید. تنها هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه