مقالات / سفر به دبی

سفر به دبی

دبی، یکی از شهرهای مهم امارات متحده عربی  و یکی از هفت امارت امیر نشین امارات متحده عربی است. این شهر بعد از ابوظبی، بیشترین جمعیت را میان هفت امارت دارد.

برای اینکه خودتان از نزدیک کشف کنید که این همه تعریف و تمجید از این شهر توریستی برای چیست و واقعیت را از کلیشه تشخیص دهید، باید به این شهر سفر کنید.

دبی، با معماری های بسیار زیبا و منحصربه فرد، خطوط هوایی فوق العاده، مناظر هنری زیبا و مدرن،بیشتر شبیه شهر شانگهای است. برخلاف شایعه های موجود در مورد این شهر، دبی فرهنگی غنی دارد که قابل لمس و دیدنی نیست. مردم این منطقه، پیشینه غنی در داستان سرایی، شعر، موسیقی، رقص و شکار دارند.

تماشای غروب آفتاب سوار بر شتر با استنشاق هوای پاک، سوار بر لنچ های عربی از سرگرمی های دوست داشتنی این شهر است.

از دیگر جاذبه های دبی باید به مسجد جمیرا، خانه شیخ سعید، پارک خور، برج خلیفه، موزه دبی، پالم جمیرا، برج العرب و پارک آبی اشاره کرد.

چه زمانی باید به دبی سفر کرد؟ راه های رسیدن به دبی چگونه است ؟

دبی در بیشتر روزهای سال، گرم و شرجی است. بهترین زمان برای بازدید از این شهر بین ماه های آبان تا اسفند است. در این ماه ها هوا معتدل است. اگر برای آفتاب، دریا و شن به این شهر سفر می کنید، فصل بهار و پاییز بهترین فصل ها هستند. در این هوا می توانید حمام آفتاب بگیرید و شب ها هم در رستوران ها، پاساژها و کافه های این شهر که همگی سیستم تهویه هوا دارند، گشت بزنید.

خطوط هوایی

خطوط هوایی ایران هر روز به امارات پرواز دارد. زمان پرواز این مسیر حدود یک ساعت و 45 دقیقه است.

بهترین گزینه برای رفتن به داخل شهر از فرودگاه بین المللی ، استفاده از تاکسی است؛ البته اگر تور شما حمل و نقل رایگان نداشته باشد.

کرایه تاکسی های کوچک که تاکسی متر دارند برای هر کیلومتر 20 درهم، ماشین های بزرگ تر، 25 درهم است. کرایه تاکسی از فرودگاه به مقصد دیره حدود 35 درهم، به مقصد بور دبی یا بزرگراه شیخ زاید حدود 35 تا 70 درهم و به مقصد جمیرا حدود 45 تا 80 درهم هزینه دارد.

وسایل حمل و نقل عمومی

همه وسایل حمل و نقل عمومی در شهر دبی تحت نظارت دولت است.

بهترین مسیر برای مسافرت های داخل شهری به منظور خرید و گشت زدن در پاساژها، استفاده از مترو دبی است. مترو در بیشتر پاساژهای بزرگ همچون: مرکز خرید دبی ایستگاه دارد. هزینه های مترو از 2 تا 6 درهم بوده و مسافران می توانند با مترو، در عرض یک روز همه جای دبی را با 14 درهم بگردند.

اتوبوس های تهویه دار، 79 ایستگاه در سرتاسر شهر دبی دارند. البته کم پیش می آید که گردشگران از اتوبوس برای سفرهای داخل شهری استفاده کنند. اما بهترین خط اتوبوس، جاده ساحل جمیرا است. باید توجه داشته باشید که اتوبوس های این شهر نیز همچون ایران دو بخش جداگانه ی مردانه و زنانه دارند.

قایق های چوبی عربی، هر 5 تا 7 دقیقه در رودخانه دبی، بین دیره و بور دبی در حرکت هستند. این قایق ها هر روز از ساعت 5 صبح تا نیمه شب فعالیت دارند. هزینه این قایق ها که یک درهم است را باید به ناخدای آن پرداخت کنید. این قایق ها به محض پر شدن حرکت می کنند.

گردشگران می توانند لنچ های عربی را به طور شخصی کرایه کنند. هزینه کرایه آن از همه ایستگاه ها برای هر ساعت یک صد درهم است.

دانستنی های لازم پیش از سفربه دبی

  • خدمات اورژانس: برای ارتباط با پلیس، 999 و برای آتش نشانی نیز 997 را شماره گیری کنید.
  • سازمان گردشگری دبی: در همه پاساژهای دبی کیوسک دارد.
  • واحد پول: درهم است که به صورت Dh یا AED نوشته می شود.
  • کد تلفن: از خارج از کشور 00971 و از داخل کشور 4 است.
  • اختلاف ساعت با ایران: نیم ساعت می باشد.

   مدت پرواز: 1:45 دقیقه

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی از طریق سایت damac group در ارتباط باشید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه