مقالات / 10 شغل برتر در دبی

10 شغل برتر در دبی

امارات متحده عربی، کارهای متفاوتی ازسایر کشور های خاورمیانه انجام می دهد. آنها کمتر به تولید نفت وابسته هستند، زیرا می دانند که نفت روزی تمام خواهد شد؛  بنابراین ، امارات متحده عربی، به بازرگانان فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کارهای جدید می دهد تا اثبات کند که صحنه کارآفرینی امارات متحده عربی بسیار پررونق است.

امارات متحده عربی، مکانی ایده آل برای شروع کسب و کار های گوناگون است. بر اساس گزارش بانک جهانی ، راه اندازی مشاغل در امارات متحده عربی از سایرکشورهای  خاورمیانه آسان تر است و این کشور در رده 16 جهانی قرار دارد. راه اندازی شرکت در امارات متحده عربی، تنها هشت روز به طول می انجامد. شهر دبی به دلیل وجود منابع فراوان و فضای تجاری سالم ناشی از ثبات و هماهنگی در فضای سیاسی امارت ها ، بهترین مکان برای سرمایه گذاری است. دولتمردان دبی دائماً درتلاشند تا فضای کسب و کار را بهتر کرده و امکانات و فرصت های بیشتری را برای سرمایه گذاران فراهم آورند.

داماک، معتبرترین شرکت ساختمانی جهان، در این مقاله به معرفی 10 شغل برتر در دبی می پردازد که بازار کار خوبی برای آن ها فراهم است. با ما همراه باشید.

1-ساخت و ساز

روزانه صد ها آسمان خراش و برج در دبی ، بی وقفه در حال احداث است ، که درهای بزرگی از فرصت ها را برای مهندسان ، بنگاه های ساختمانی ، معماران ، توسعه دهندگان املاک و مستغلات و چندین متخصص دیگر در این بخش گشوده است. جمعیت دبی به سرعت در حال رشد است و انتظار می رود که مهاجران تازه ای که به شهر سرازیرمی شوند و به دنبال فرصت هایی  بهتر برای زندگی خود باشند ، چند برابر شود. بنابراین ، شما به عنوان یک سرمایه گذار می توانید شرکت تولیدی یا شرکت توسعه املاک و مستغلات ایجاد کنید ، یا حتی می توانید مواد مورد استفاده در ساخت و ساز را بفروشید.

2-خدمات

ارائه خدمات در دبی، تقاضای زیادی دارد و مردم همیشه به دنبال کارگران ماهر و آژانس های معتمد هستند. حتی می توانید این کار را با ارائه خدمات فردی با یک شغل کوچک برای مشتریانی که وقت و مهارت کافی برای انجام آن کار را ندارند، شروع کنید. برای شروع کسب و کار خدماتی خود، ابتدا باید یک برنامه ایجاد کنید و تحقیقات خوبی در مورد بخش بازاریابی و مالی انجام دهید. طبق قوانین ایالت ، شما باید تجارت خود را ثبت کنید و با مشاوران تماس بگیرید تا تمام مجوزهای لازم را داشته باشید. اگرچه نیروی کار ماهر در دبی بسیار زیاد است، با این حال تقاضای مردم نیز در حال افزایش است.

3-آرایشگاه ها زیبایی و مو

وقتی پای مد و زیبایی در میان باشد، مردم دبی به روز ترین مردم هستند، مهم ترین دلیل آن این است که دبی شهری توریستی است. اگر سرمایه کافی دارید، می توانید یک سالن زیبایی و آرایشی مخصوص بانوان در دبی افتتاح کنید که خدمات زیبایی ارائه می کند . این خدمات شامل: زیبای مو،زیبایی ناخن و خدمات زیبایی صورت می باشد.

لازم به ذکر است اگر میخواهید در این زمینه فعالیت کنید باید از روند مد و تغییرات، با خبر باشید وهمچنین دانش گسترده ای از محصولات آرایشی و بهداشتی داشته باشید.

4-املاک و مستغلات

از آنجا که هر روز تعداد مهاجران در حال افزایش است ، امور املاک و مستغلات مانند :خرید ، فروش و اجاره املاک در دبی نیز با تقاضای زیادی روبه رواست. ساکنان از کارگزاران حرفه ای و معتمد می خواهند تا معاملات املاک خود را انجام دهند. برای این کسب و کار ، شما باید از آژانس مشاوره املاک کمک  بگیرید و تمام مجوزهای مورد نیاز مقامات برای فعالیت را دریافت کنید.

5-نفت و گاز

اگرچه اقتصاد دبی وابسته به نفت و گاز نیست اما صنعت نفت و گاز، کماکان نقش مهمی را در اقتصاد دبی ایفا میکند و همه عملیات مانند: اکتشاف ، استخراج ، حمل و نقل و توزیع برای سرمایه گذاران در این حرفه  درآمد زا هستند.

راه اندازی کسب و کار به برنامه ریزی نیاز دارد و شما می توانید  شغلی را شروع کنید که فرصت های سودآوری زیادی همراه خود دارد.

6-صنعت گردشگری

دبی بهشت گردشگران است. برای همه گردشگران با هر سلیقه ای، فرصت هایی از جمله: خرید ،  تجارت ،  ورزش  و  پزشکی و… موارد دیگر مربوط به گردشگری مانند:رستوران ها ، خدمات غذایی ، حمل و نقل ، هتل ها و عکاسی نیز وجود دارد.

صنعت گردشگری این روز ها سهم بزرگی  در اقتصاد دبی ایفا می کند، به طوری که این صنعت حدود 6.5 تریلیون دلار آمریکا را برای امارات به همراه داشته است. در سراسر جهان شروع یک تجارت مسافرتی و گردشگری قطعاً برای کارآفرینان نوپا و پرشور یک کار سودآور است.

7-کار آفرینی

تعداد زیادی از مهاجران برای  جستجوی فرصت های شغلی مناسب به امارات متحده عربی مهاجرت می کنند.دبی، یک شهر رویایی برای افراد خارجی جویای کار است. این شرکت ها همچنین ، برای یافتن کارمندان متخصص و ماهر با مشکل روبرو هستند ، زیرا اکثرا افراد خارجی که زبانشان متفاوت است به دنبال کارهستند و جمعیت بومی فقط 0.5٪ از نیروی کار را تشکیل می دهد.

شما می توانید یک آژانس کار آفرینی در دبی افتتاح کنید که شرکت ها و متقاضیان کار ،از طریق  کانال شما به هم متصل شوند. برای صاحبان مشاغل فعلی ، یک شرکت  کارآفرینی  یا استخدامی می تواند به سرعت و با حداقل سرمایه گذاری و سهولت شروع به کار کند ، اما موارد مختلفی وجود دارد که باید قبل از افتتاح ، آن ها را در نظر گرفت مانند مجوز های لازم برای شروع این کار.

8-اینترنت مارکتینگ

بازاریابی و فروش آنلاین محصولات یکی از پر طرفدار ترین بخش ها برای سرمایه گذاران است. دبی به یک شهر کاملا دیجیتالی با فرصت های بی حد ومرز برای متخصصان وب تبدیل شده است. فروشگاه های  الکترونیکی در حال رونق هستند و کسب و کارها به سوی  آنلاین شدن در حال حرکت هستند. امارات متحده عربی، از نظر رقابت دیجیتال در مناطق عربی رتبه اول و در سطح جهانی رتبه 12 را دارا است. طرح چشم انداز 2021 امارات متحده عربی ، این شهر را به شهر پیشرو و قطب تجاری کل جهان تبدیل خواهد کرد.

9-فروش ماشین و محصولات جانبی آن

دبی، برای کسانی که عاشق اتومبیل های خاص و لاکچری هستند،مکانی رویایی است.در همه جای شهر، ماشین های لوکس از معروف ترین برند ها به چشم می خورد. از این رو فرصت خوبی برای تجارت ماشین های خاص ایجاد شده است. در حقیقت ارزش کل بازار اتومبیل در امارات متحده عربی 220 میلیون دلار در سال 2019 برآورد شده است و تخمین زده می شود که تا سال 2025 از 420 میلیون دلار نیز عبور کند.

10-مشاور بازرگانی

یکی از سودآورترین مشاغل در دبی خدمات مشاوره تجاری و راه اندازی مشاغل است.این شغل ، نیازمند داشتن تجربه بالا در زمینه اقتصاد و داشتن دانش کلی در مورد تمامی شغل ها است ؛اما ثابت شده است که این شغل بسیار سود آور بوده و یک تجارت موفق است.برای راه اندازی این شغل نیز شما باید از مقامات ارشد مجوزهای لازم را دریافت کنید.

نتیجه گیری

دبی خود را به عنوان یک شهر دوستدار تجارت معرفی کرده است. به لطف خرید گسترده و تجارت های گسترده مردم جهان نه تنها شروع کار در دبی بسیار آسان است بلکه رشد کردن در آن نیز بسیار سریع است. با سرمایه گزاری و دانش مناسب،همراه با کمی تجربه شما می توانید سرمایه خود را چند برابر کرده و شغل خود را با جهشی بزرگ روبرو کنید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه