مقالات / نکاتی در رابطه با سفر به مناطق سردسیری

نکاتی در رابطه با سفر به مناطق سردسیری

اگرچه که بیشتر افراد تمایل دارند تا در فصل تابستان که شرایط جوی بسیار پایدارتر است به سفر بروند، اما گاهی اوقات افراد در تعطیلات زمستانی آماده سفر می شوند. با این حال تعداد کمی از افراد هستند که با آداب و رسوم سفر در زمستان آشنا می باشند. در این مقاله نکاتی را به شما خواهیم گفت، که در نهایت با رعایت چند نکته ساده، سفری دلچسب برای خود و عزیزانتان ایجاد کنید.

داماک ،ابرسازنده املاک و صنعت ساختمان در جهان، شما را با نکات مهم در سفر به مناطق سردسیر آشنا می کند.

سفر با وسایل حمل و نقل عمومی بجای خودروی شخصی

در این فصل به علت کم شدن تعداد مسافران(به استثنای بعضی کشور ها که در زمستان آب و هوای مطلوبی دارند مانند: دبی) بلیت هوایپما، قطار و … تا حد زیادی ارزان می شود و شما می توانید با خیال راحت بدون این که نگران مسیر و خطراتی که در جاده ها ممکن است گریبان گیر شما شود، به مسافرت بروید. بدین ترتیب هم مقدار زیادی در هزینه هایتان صرفه جویی کرده اید و هم از خطرات جاده ای در امان مانده اید.

سفر با خودروری شخصی

ممکن است به خاطر راحتی بیشتر و مواردی از این دست ترجیح دهید که با وسیله نقلیه خود به سفر بروید، در این حالت مشکلی نیست، به شرطی که قبل از سفر مواردی همچون: وضعیت آب و هوایی، شرایط جاده ها و … را بررسی کنید. همچنین درتلفن همراه خود، اپلیکیشن مپ را نصب کرده تا هر کجا که لازم شد از آن استفاده کنید.قبل از شروع سفر حتما خودروی خود را به تعمیرگاه اتومبیل نشان دهید تا اگر مشکلی دارد و شما از آن بی خبرید، تعمیر شود.

برنامه ریزی برای سفر

بهتر است قبل از شروع سفر، هتلی که قصد اقامت در آن را دارید رزرو کرده و سایر اماکن تفریحی که قصد بازدید از آن ها را دارید هماهنگ کنید.بدین ترتیب سفر شما طبق روال پیش خواهد رفت و امکان ناهماهنگی و اتفاقات ناگهانی در آن  بسیار کمتر خواهد شد.

غذای مناسب برای طول سفر

به اندازه کافی آب بنوشید؛ چرا که در فصل زمستان، شاید به اندازه تابستان تشنه نشوید و تصور کنید بدن آب لازم را دارد اما حقیقت این است که بدن در طول روز به 8 لیوان آب احتیاج دارد. خشکبار و مواد قندی همراهتان باشد تا در طول سفر اگر به رستوران دسترسی نداشتید، قند بدن تامین شود.

جلوگیری از سرما زدگی

اگر به منطقه ای سفر می کنید که بسیار سرد و خشک می باشد و یا می خواهید به برف بازی بپردازید، بهتر است بعد از انجام این کار، برای جلوگیری از سرمازدگی اندام هایتان ، با روغنی گرم مثل: روغن زیتون یا کنجد ، آن بخش از بدن تان را ماساژ دهید.

لباس مناسب برای سفر

لباس به خصوص کفش و دستکش و… نباید خیلی تنگ باشد که دست و پا نتوانند در آن تکان بخورند زیرا اولاً حرکت باعث گرم شدن و دفع سرما می شود، ثانیاً عضوی که در فشار و تنگنا باشد در اثر سرما بیشتر آسیب می بیند.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

مطالب مشابه:

نکاتی در رابطه با سفر به کویر

اپلیکیشن های ضروری برای سفر به دبی

اخذ اقامت رایگان با داماک

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه