مقالات / این ۲ جاذبه برای سفر به دبی کافیست!

این ۲ جاذبه برای سفر به دبی کافیست!

داماک برترین سایت املاک دبی شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کند.

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی را با خلیج دلفین در جزیره پالم اشتباه نگیرید؛ در آن خلیج شما فقط می توانید دلفین ها را ببینید و با آن ها بازی کنید، اما در این آکواریوم ، تفریحات خیلی بیشتری انتظار شما را می کشند، آکواریوم دبی در مرکز خرید دبی مال قرار دارد و در آن ۳۳,۰۰۰ جانور آبزی زندگی می کنند، در یک طبقه این آکواریوم یک مخزن ۱۰ میلیون لیتری قرار دارد و یک باغ وحش زیر آب هم در طبقه دوم آن است که در آنجا می توانید حیوانات را از نزدیک تماشا کنید. در این محل چیزهای زیادی را تجربه می کنید می توانید درون یک قفس به زیر آب بروید و در آن زیر از نزدیک ۳۰۰ نهنگ و سفره ماهی های مختلف را ببینید، حتی می توانید بدون قفس در بین نهنگ ها شیرجه بزنید و حتی شیرجه زدن را در این محل یاد بگیرید و گواهی نامه دریافت کنید.

در این آکواریوم کروکدیل هایی به طول ۵ متر زندگی می کنند، می توانید ماهی ها، سفره ماهی ها، کروکدیل ها و نهنگ هایی را که در حال غذا خوردن هستند تماشا کنید، یکی از هیجان انگیزترین فعالیت ها در این آکواریوم ، این است که از میان تونلی شفاف به طول ۴۸ متر که از میان مخزن آکواریوم می گذرد عبور می کنید، در این تونل می توانید همه حیواناتی را که در حال شنا هستند تماشا کنید. آخرین جاذبه این محل موجودات شب امارت است؛ این جاذبه به گونه ای است که در فضایی به مساحت ۲۰۰ متر مربع جانوران بیابانی عرب زندگی می کنند، در باغ وحش زیر آب موجوداتی از جنگل های بیابانی و سواحل صخره ای را می ببینید.

دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی از جاذبه های فوق العاده دبی است اما فقط درماه های نوامبر تا آوریل باز است و در طول این ماه ها ،هر روز می توانید از این دهکده زیبا بازدید کنید. این دهکده از سال ۱۹۹۷ در مکان های مختلفی برگزار می شد ولی از سال ۲۰۰۵ تاکنون در مکان فعلی خود (خیابان شیخ محمد بن زاید، خروجی ۳۷) می باشد، این دهکده ۱۶۰,۰۰۰ متر مربع مساحت دارد و یک واقعه فرهنگی تفریحی است که در آن می توانید از ۳۰ خانه مختلف بازدید کنید. این خانه ها نماینده ۷۰ کشور مختلف از سراسر جهان هستند، در هر یک از این خانه ها فرصت این را دارید تا در فعالیت های مختلف شرکت کنید، نمایش های مختلف ببینید، غذاهای سنتی هر کشور را امتحان کنید و محصولات و سوغاتی های آن کشور را بخرید. علاوه بر این، در دهکده برای کودکان یک سرزمین عجایب هم وجود دارد که می توانند در آن سرگرم شوند، در این دهکده ۳۵۰۰ مرکز خرید و ۲۵ رستوران مختلف وجود دارد که در آن‌ها غذاهای بین المللی سرو می‌شود و در ۱۵۰ غرفه مختلف هم می توانید صنایع دستی را دیده و خریداری  کنید. این دهکده یک دریاچه دارد که در آن سوار بر قایق های سنتی چوبی می شوید و دور دهکده را می گردید، قطار کوچکی که دور دهکده حرکت می کند به کودکان و والدین آن ها سواری می دهد.

جاذبه های گردشگری هیجان انگیزی در این دهکده وجود دارند؛برای مثال: ال رمال پیت که در آنجا مجسمه های شنی وجود دارد، خانه های سه بعدی، سرزمین حیوانات که در آن مجسمه های متحرک حیوانات را می بینید، اقیانوس های ماقبل تاریخی که در آن می توانید دنیای زیر آب ۲۰۰ میلیون سال قبل را با تکنولوژی های سه بعدی کشف کنید، جهان چراغانی که در آن جاذبه های معروف بین المللی بازسازی و با فانوس ها و چراغ های ال ای دی چراغانی شده اند و دهکده میراثی که در آن جا می توانید زندگی سنتی را در دور آتش ببینید.

مطالب مشابه:

جاذبه های گردشگری دبی

حیات وحش دبی

جاذبه های زیست محیطی دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه