مقالات / کار بنگاه های معاملات ملکی مانند داماک در دبی

کار بنگاه های معاملات ملکی مانند داماک در دبی

کار بنگاه های معاملات ملکی  داماک چیست؟

میزان حق معاملات طبق تعرفه های قانونی در سال گذشته چقدر است؟

تعهدات بنگاه ها در معاملات چیست؟

برای انجام هرگونه معامله ای بهتر است از مراجع ذی صلاح و خبره در آن موضوع بهره برد. برای انجام معاملات ملکی نیز این بنگاه های املاک هستند که به صورت قانونی مجوز انجام معاملات را به عنوان دلال دارا می باشند. البته این بدان معنی نخواهد بود که اگر معامله ای در جایی غیر از این بنگاه ها صورت پذیرد غیر قانونی و یا غیر قابل پیگیری باشد، بلکه بهتر است از این مراکز برای اطمینان از صحت معامله بهره برد. درواقع این بنگاه ها باید به عنوان کارشناسان معتمد دو طرف یعنی خریدار و فروشنده و یا مالک و مستاجر عمل نموده و ملک را کارشناسی کرده و با قیمت مناسب و شرایط مناسب مورد معامله قرار دهند.

میزان حق معاملات طبق تعرفه های قانونی در سال گذشته چقدر است؟

حق الزحمه کميسيون براي هر معامله اجاره مسکن به ميزان يک چهارم مبلغ اجاره بها و يک چهارم مبلغ رهن براي هر کدام از طرفين معامله (موجر و مستاجر) است. بطور مثال اگر اجاره ماهانه واحدي يک ميليون تومان است هر کدام از طرفين معامله بايد يک چهارم اين مبلغ يعني 250 هزار تومان را بابت حق کميسيون بپردازند که اگر رهن همين واحد 20 ميليون باشد با توجه به ارزش هر يک ميليون معادل 30 هزار تومان در معاملات مسکن کل ارزش 20 ميليون حدود 600 هزار تومان مي شود که يک چهارم اين مبلغ را هم بايد مستاجر و هم مالک به عنوان حق کميسيون بپردازند. همچنین میزان 8 درصد ماليات بر ارزش افزوده نيز به حق کميسيون افزوده مي شود که موجر و مستاجر ملزم به پرداخت آن هستند.

 نرخ کميسيون بنگاه هاي املاک براي معاملاتي که ارزش آن ها تا 30 ميليون تومان است 5% درصد حق کميسيون از طرفين معامله تعيين شده، از سوي ديگر در معاملاتي که ارزش آن ها بين 30 تا 50 ميليون تومان است 75% درصد حق کميسيون از طرفين معامله اخذ مي شود و در معاملاتي که ارزش آن ها بين 50 تا 100 ميليون تومان است نيم درصد حق کميسيون از طرفين معامله دريافت مي شود. همچنين مابه التفاوت معاملات بيش از 100ميليون تومان هم 25% صدم درصد تعيين شده است.

اتحاديه مشاوران املاک به تمام بنگاه ها فرم هاي نرخ نامه حق الزحمه را داده و مشاوران املاک بر اساس قانون نظام صنفي ملزم به نصب اين نرخ نامه ها در معرض ديد مشتريان هستند. کميسيون بازرسي مستقر در اتحاديه املاک نیز بطور مستمر با سرکشي به دفاتر املاک بر کار آن ها نظارت دارد.

 اگر دفاتر املاک از نصب نرخ نامه هاي مصوب يا مجوز کسب خود سر باز بزنند بر اساس بند «ب» قانون نظام صنفي با آن ها برخورد و در مواردي حتي مجازات منجر به پلمب دفتر مي شود.

تعهدات بنگاه ها در معاملات چیست؟

مشاور املاک باید در نهایت صداقت طرفین معامله را از جزئیات معامله آگاه سازد. حتی اگر دلالی را فقط برای یکی از طرفین انجام بدهد.

مشاور املاک نمی تواند به جای یکی از طرفین معامله قبض وجه یا پرداخت دین کند. یا تعهدات آنان را به اجرا بگذارد مگر آنکه از سوی یکی از طرفین دارای اجازه باشد.

مشاور املاک در برابر هر یک از طرفین معامله، مسئول تقلب یا تقصیراتی است که انجام می دهد.

در هر صورت بنگاه امین طرفین معامله است و به اصطلاح ید او ید امانی است و باید همانند امین با طرفین رفتار کند.

البته پیشنهاد ما این است که برای این منظور به داماک گروپ damac group مراجعه نمایید و از مشاوره های تخصصی و حرفه ای کارشناسان مجموعه  داماک بهره مند گردید. این مجموعه برگزیده ترین سایت املاک  در کشورامارات بوده و سابقه درخشانی در این زمینه دارد.

Damac group بزرگترین و معتبرترین سایت املاک شهر دبی است که ارائه دهنده انواع ویلاهی لوکس در دبی است. تیم متخصین داماک در هر لحظه از شبانه روز فایل های بروز شده در اختیار مشتری قرار می دهند تا سرمایه گذاری مطمئنی را تجربه کنید.

 اقامت خود و خانوادتان را در عرض 40 دقیقه با خرید ملک از شرکت داماک گروپ بخواهید و مهاجرت رویایی در عین حال واقعی داشته باشید. داماک damac  در نظر دارد با وام هایی با بهره بسیار کم خانه ای لوکس و لاکچری و فول فرنیش آماده تحویل در اختیار مشتریان قرار دهد.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی ازطریق داماک گروپ در ارتباط  باشید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه