مقالات / امارات در لیست شادترین کشورهای جهان

امارات در لیست شادترین کشورهای جهان

امارات ، طی چند دهه اخیر توانسته ،کشوری را که سرتاسر از بیابان های خشک و سوزان پوشیده شده بود به قطب گردشگری جهان تبدیل کند. همانطور که امروزه مشاهده می کنیم ،دبی دیگر شهری نیست که درآمد آن فقط از راه فعالیت های ماهی گیری و صید مروارید باشد، بلکه اصلی ترین منبع کسب درآمد،صنعت گردشگری می باشد. در میان این همه پیشرفت ، چیزی که بیشتر از بقیه به چشم می خورد احساس رضایت مردم از زندگی می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا بیشتر راجع به این امر توضیح دهیم.

طبق آخرین گزارشات که در سال 2013 جمع آوری شده است ، امارات متحده عربی در رتبه ی بیستم قرار دارد و این برای کشوری در خاورمیانه ، با وجود شرایط سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی کشورهای همسایه ، پیشرفت بسیار بزرگی است ؛ به طوری که باعث شگفتی افراد و دولتمردان شده است.

تمهیدات امارات برای رسیدن به این رتبه

در درجه اول امارات وزیری برای رفاه و خرسندی در نظر گرفته است و در واقع به این امر به عنوان یک سیاست نگاه می کند و در تلاش است که رتبه ی اول جهان را کسب کند. رسیدن به این رتبه با توسعه روز افزون امارات و پیشرفت هایی که در طول این سال ها به آنها نائل آمده، غیر ممکن نیست.

یکی دیگر از راه حل های دولت برای کسب رتبه اول در خوشنودی و بالا بردن کیفیت زندگی مردم، این است که دولت در بخش های مختلف کشور اعم از بهداشت و درمان ، مراکز مختلف و ادارات دولتی و غیر دولتی ، افرادی را به عنوان قهرمانان خوشحالی برای اجرای برنامه خوشحالی و رضایت از زندگی قرار داده است. نکته ی دیگر این که دولت امارات ، از قبل به تعلیم و تربیت این قهرمانان پرداخته و آنان را آماده اجرای چنین برنامه ای کرده است.

تامین خشنودی مردم

خوشنودی افراد به دو عامل نشاط مردم و بهبود کیفیت خدمات رسانی به مردم ، بستگی دارد. اگر این دو عامل باهم تامین شود و به بالا ترین حد خود برسد ، قطعا کسب رتبه اول جهانی ممکن می شود.

عوامل ایجاد شادی در زندگی اجتماعی

تمامی عواملی که ذکر می شود به طور مستقیم و یا غیر مستقیم مرتبط با ایجاد شادی و رضایت از زندگی می باشد.

1) امنیت اجتماعی

لغت امنیت در واقع به معنی داشتن آرامش روحی و روانی و دور بودن از خطرات و ترس می باشد. امنیت اجتماعی باید توسط دولت ها پدید آید . اگر در جامعه بسترهای مختلف اقتصادی ، اجتماعی ،سیاسی و … در حالت تعادل باشند ، امنیت اجتماعی نیز فراهم می شود.

2)عدالت اجتماعی

در واقع تعریف دقیقی نمی توان از مفهوم عدالت اجتماعی ارائه کرد و این مفهوم از زبان اندیشمندان مختلف تعاریف گوناگونی دارد. با این وجود عدالت درحالت عامیانه به معنای کاهش نابرابری ها و ایجاد برابری در میان افراد می باشد. اگر در جامعه ای عدالت اجتماعی برقرار نباشد و افراد به حق خود نرسند طبیعتا شادی در آن کشور جایی نخواهد داشت.

3) شرایط اقتصادی مساعد

نكته ای كه در همه تحقيقات نشان داده شده اين است كه ميزان معينی از پول، شرط لازم ولی ناكافي برای شادی است. برای مثال : در كشورهایی همانند هند ، درآمد پايين تهديد كننده نيازهای اساسی انسان است و بنابراين با افزايش درآمد، بهزيستی ذهنی نيز افزايش مي يابد. اما در كشورهای ثروتمند كه نيازهای ضروری افراد برآورده شده است، وضعيت متفاوت است.

عوامل متعدد دیگری بر رضایت از زندگی تاثیر می گذارد؛ مانند: شخصیت خود فرد، ایمان به خدا، سلامتی، روابط اجتماعی فرد و .. اما در این مقاله به عواملی که دولت در آن ها دخیل است پرداختیم.

سخن نهایی

اگر قصد سرمایه گذاری یا خرید ملک در دبی را دارید با مشاورین مجرب داماک گروپ همراه شوید تا سرمایه گذاری مطمئنی را برایتان به ارمغان آورند.

مطالب مشابه:

رفاه در دبی

جاذبه های گردشگری دبی

اقتصاد امارات متحده عربی در چند دهه اخیر

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه