مقالات / شهر های امارات

شهر های امارات

به لطف سرمایه گذاری های قابل توجه دولت امارات در بخش های مختلف اقتصادی وارتقا زیر ساخت های شهری، زندگی در شهر های امارات تلفیقی جذاب از رفاه و تجربه زندگی مدرن را به شهروندان ارائه می دهد.

موقعیت نسبی امارات

امارات در جنوب دریای خلیج فارس واقع شده است و از کشور های حوزه خلیج فارس به شمار می آید. همچنین با ایران ،عمان و عربستان سعودی مرز مشترک دارد .مجموعه کشور های امارات، ایران ، عمان، قطر ،عربستان ،کویت ، بحرین وعراق کشور های نفت خیز منطقه را تشکیل می دهند .

اغلب مناطق و شهر های امارات تا 60 سال پیش بیابان ها و کویر بودند که امروزه به رشد زیادی رسیده اند. به طور کلی امارات از 7 منطقه امیر نشین تشکیل گردیده است .اغلب ساکنان امارات مهاجرانی هستند که از سایرکشور های عربی و غیر عربی به امارات آمده اند و حدود 38% مردم آن بومی امارات هستند . برای آن که ساده و سریع تر با شهر ها و امیران آن ها و موقعیت مناطق مختلف امارات اشنا شوید ،توجه شما را به لیست زیر جلب می کنم :

امیرشهرها
1- شیخ محمد بن راشدآل مکتومدبی
2-شیخ زاید بن سلطان آل نهیانابوظبی
3-حمید بن راشد النعیمیعجمان
4-سلطان بن محمد القاسمیشارجه
5-شیخ حمد بن محمد الشرقیفجیره
6-سعود بن صقر القاسمیراس الخیمه
7-شیخ سعود بن راشد بن أحمد المعلاام القیوین

چند بخش کوچیک نیز در امارات وجود دارد که شاید نام آن ها را شنیده باشید ،این مکان ها شهر بزرگی نیستند و به یکی از شهر هایی که معرفی شده تعلق دارند؛ مانند: العین،خورفکان، دباالحصن ، جبل علی، کلبا و حتا.ابوظبی که پایتخت این کشور می باشد با مساحت 972 کیلومتر مربع بزرگ ترین شهر امارات نیز به حساب می آید.

دبی عروس خلیج فارس

دبی به واسطه زیبایی و جاذبه های متنوع ،لقب عروس خلیج فارس را به خود اختصاص داده است . دبی یکی از مراکز توریستی خاورمیانه است . جمعیت این شهر نزدیک به 3 میلیون نفر می باشد و حاکم آن در حال حاضر آل مکتوم است .

شارجه پایتخت فرهنگی امارات

شارجه تنها یکی از اعضای 7گانه امارات نبوده است ، بلکه به نوعی پایتخت فرهنگی این کشور به حساب می آید. شارجه نزدیک به 2600 کیلومتر مساحت دارد ودرمقایسه با دبی فضایی امن تر و آرام بخش تر است ؛چراکه جمعیت آن کمتراست .

امارات با بیش از 414 بیلیون دلار تولید ناخالص در سال 2020 ،پس از عربستان سعودی به عنوان دومین اقتصاد قدرتمند جهان عرب، محسوب می شود . بیش از 42 درصد اقتصاد جهان عرب، وابسته به صنایع غیر نفتی است.  در واقع بخش املاک و مستغلات حدود ۲۰ درصد، خرده فروشی ۱۲ درصد و صنعت گردشگری ۱۰ درصد از تولید ناخالص امارات را تشکیل می دهند.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

برج العرب نماد شهر دبی

برج چرخان دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه