مقالات / بلندترین برج های دبی

بلندترین برج های دبی

دبی و آسمان خراش های زیبایش! احتمالا آوازه برج های زیبا و آسمان خراش های بلند دبی به گوش شما هم رسیده باشد. جالب است که بدانید در سال 2017  سه برج در دبی ساخته شد که در لیست 5 برج بلند جهان قرار گرفت. این برج ها به خاطر معماری زیبا، ظاهر خیره کننده و ارتفاع زیادشان مورد توجه قرار گرفته اند. اگر شما هم دوست دارید که بیشتر با برج های زیبای دبی آشنا شوید، با داماک damac همراه باشید.

دبی را بعنوان مهد رکورد دارها می شمارند، سرزمینی که بلندترین ها و بزرگترین ها را در خود جای داده است، که مهم ترین آن را می توان؛ برج خلیفه دانست.

برج خلیفه – 828 متر.

بلندترین برج جهان بعنوان نماد دبی که در دانتاون دبی واقع شده است، آسمان خراشی که نگاه میلیون ها بازدیدکننده را به خود جلب می کند و افراد مهم و ثروتمند بسیاری برای اقامت یا حتی خوردن یک غذای ساده به هتل و رستوران لوکس واقع در این برج می روند.

برج خلیفه بلندترین آسمان خراش دبی است که به خوبی در خط آسمانی این شهر نمایان است. پیش از آن برج العرب را بعنوان مهم ترین برج شهر می شناختند اما حضور برج خلیفه تا حدودی توانست سایه ای به روی برج العرب بیندازد.

این برج 1.5 میلیارد دلاری 828 متر ارتفاع و 163 طبقه دارد. برجی که سر از ابرها به بیرون می آرود!  ساخت آن شش سال و با کمک 12000 کارگر انجام گرفت. برج خلیفه در سال 2010 افتتاح شد.

برج خلیفه همانند یک جواهری در شهر دبی می درخشد و فضای اطرافش را روشن می کند. این برج بلند به خوبی این شهر را لوکس و پر زرق و برق نشان می دهد.

معمار این سازه عظیم الجثه یک آمریکایی به نام آدرین اسمیت است او در طراحی این ساختمان از یک نوع گل، از خانواده گل های نرگس به نام ” لیلی عنکبوتی ” که چشم انداز شهر از بالای این برج بسیار دیدنی است، بخصوص زمانی که هوا تاریک می شود و این شهر زیر پای شما می درخشد و یا هنگام غروب که تصویری رویایی ایجاد می گردد، الهام گرفته است.

پیش از برج خلیفه، برج تایپه 110 در تایوان بعنوان بلندترین برج جهان شناخته شده بود.

ساخت برج خلیفه در سال 2009 کامل شد و هنوز بلندترین برج جهان به شمار می آید و بلندتر از آن برج دیگری در کل دنیا ساخته نشده است.  در واقع این برج از دومین برج بلند دنیا یعنی برج شانگهای چین 200 متر بلندتر است. برج خلیفه در طول 5 سال ساخته شد و 163 طبقه دارد. معمار برج خلیفه از معماری اسلامی برای طراحی این برج استفاده کرده است، البته نگاهی به معماری مدرن نیز داشته است و علاوه بر مقاماتی مثل بلندترین برج دنیا، رکوردهای دیگری نظیر بلندترین استراکچر مستقل جهان و بلندترین منظرگاه دنیا را نیز از آن خود کرده است. برج خلیفه آسانسوری نیز دارد که بیشترین ارتفاع را طی می کند و بلندترین آسانسور خدماتی را نیز در خود جای داده است.

برج مارینا 101 – 426 متر

برج مارینا 101 دومین برج بلند دنیا است که در منطقه مارینا دبی واقع شده است. ساخت این برج در سال 2016 کامل شده است. این برج بلندترین برج مسکونی دنیاست و تنها با یک متر اختلاف گوی این رقابت را از برج مسکونی نیویورک ربوده است. این برج در مجموع 28 آسانسور دارد که سرعتشان با یکدیگر متفاوت است.

برج پرنسس – 414 متر

این برج سومین برج بلند دنیا و چشم انداز بسیار جالبی به ساحل دبی و چشم دبی دارد. این برج از سال 2012 تا 2015 بلندترین برج مسکونی جهان بوده است. برج پرنسس با معماری جذاب و نمای زیبایش نظر توریست های زیادی را در تور دبی به خود جلب کرده است.

برج 23 مارینا – 393 متر

برج 23 مارینا چهارمین برج بلند دبی و سومین برج بلند مسکونی دنیا محسوب می شود. ساخت برج 23 مارینا در سال 2012 کامل شده است و 79 درصد از ساختمان آن حتی قبل از شروع ساختش فروخته شد. این برج روی یک سکوی بزرگ واقع شده است که در آن 6 طبقه سالن ورودی وجود دارد. روی سکو یک برج بلند 8 ضلعی ساخته شده است که چشم انداز زیبایی به شهر دبی و ساختمان هایش دارد.

برج مسکونی الیت – 380 متر

این برج نیز در دبی مارینا واقع شده و در واقع پنجمین برج بلند دبی محسوب می شود و در زمان پایان کارش یعنی سال 2012 سومین برج مسکونی بلند دنیا بوده است. در این برج واحدهای مسکونی لاکچری وجود دارد که از واحدهای 1 خوابه تا پنت هاوس 4 خوابه متفاوت هستند. جالب است که بدانید این برج زیبا و منحصر به فرد به پالم جمیرا و خلیج فارس چشم انداز خیره کننده ای دارد که مثالش را نمی توان در هیچ جای دیگر دبی پیدا کرد. این برج از سه قسمت پایه، طبقه همکف و 86 طبقه دیگر تشکیل شده است و معماری آن حرف های زیادی برای گفتن دارد.

برج ادرس بولوارد دبی – 368 متر

این برج به عنوان ششمین برج بلند دنیا درست در کنار برج خلیفه واقع شده و ساخت آن در سال 2017 کامل شده است. یک هتل 196 اتاقه در این برج بلند بالا وجود دارد که هر کدام از اتاق هایش چشم انداز جالب توجهی به برج خلیفه، فواره دبی و خلیج فارس دارند. جالب است که بدانید نمای این برج زیبا به گونه ای طراحی شده است که می توان با کمک آن از انرژی های خورشیدی استفاده کرد.

برج الماس – 363 متر

ساخت این برج در سال 2008 کامل شده و هفتمین برج بلند دبی تلقی می شود. این برج با نام برج دیاموند در دنیا شناخته می شود و معمار آن از فرم الماس برای طراحی برج استفاده کرده، بورس دیاموند دبی در همین برج واقع شده است. نمای برج الماس از 8 مثلث تشکیل شده است که فرم آن ها از یک الماس بریده شده و قطعه قطعه شده نشات گرفته اند و همین مسئله باعث مشهوریت و خاص شدن فرم این برج دیدنی در دبی شده است.

هتل جورا- 356 متر

این هتل در خیابان شیخ زاید دبی واقع شده و ساخت آن در سال 2008 کامل شده است، در این هتل 528 اتاق، 5 رستوران و یک کلاب سلامتی مجهز وجود دارد و به واقع یکی از بهترین هتل های دبی  به شمار می آید. نمای این برج بلند بالا بسیار ساده و کلاسیک است و از پنجره های زیادی در نمای آن استفاده شده است و در گوشه های ساختمان نیز قطعات طلایی رنگی به چشم می خورد.

برج جی دبلیو ماریوت مارکوئیس دبی – 355 متر

هتل جی دبلیو ماریوت مارکوئیس در دو برج واقع شده که در کنار هم ساخته شده اند و ارتفاع مشابهی دارند. این دو برج به عنوان نهمین برج بلند دبی به حساب می آیند و لوکیشن آن ها در خیابان شیخ زاید دبی است. این هتل 5 ستاره لاکچری یکی از بهترین هتل های لوکس دبی به شمار می آید و در 66 طبقه ساخته شده است. معمار این برج ها ایده طراحیشان را از درخت نخل گرفته اند که نقش مهمی در تاریخ و فرهنگ عربی دارد.

برج اداری امارات – 354.6 متر

این برج اداری در سال 2000 در دبی ساخته شد و عنوان دهمین برج بلند دبی را از آن خود کرد. این برج مثلثی چشم انداز جالبی به شهر دبی دارد و در ساخت آن از سه دیوار هسته ای برای حفظ سازه آن استفاده شده است. نمای برج اداری امارات با پنل های آلومینیوم، نقره و مس پوشانده شده است و یکی از خاص ترین برج های دبی محسوب می شود.

اگر شما هم دوست دارید که از شهر منحصر به فرد و جذاب دبی دیدن کنید، می توانید با کارشناسان داماک در بخش فارسی در ارتباط باشید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه