مقالات / بلندترین برج برق خورشیدی جهان در دبی

بلندترین برج برق خورشیدی جهان در دبی

شهر دبی بلندترین برج متمرکز شده خورشیدی را نصب می کند.”داماک بهترین سایت املاک دبی” بلندترین برج برق خورشیدی جهان در دبی، را به شما عزیزان معرفی می کند.

معرفی برج برق خورشیدی

شهر دبی شاهد بلند کردن و نصب گیرنده نمک مذاب ( MSR ) در بالای بلندترین برج انرژی خورشیدی جهان، با ارتفاع “262.44” متر در بزرگترین پروژه انرژی خورشیدی متمرکز (CSP) در جهان می باشد.

این برج ، نور خورشید را دریافت می کند و آن را به انرژی گرمایی تبدیل می کند. حداکثر 50٪ از مرحله اول پروژه کامل شده است. این شامل برج انرژی خورشیدی ، مجموعه حوضه سهمی و صفحات خورشیدی فتوولتائیک است.قسمت بتونی برج انرژی خورشیدی؛ اکنون در ارتفاع 222 متر کامل شده است.

این  پروژه بخشی از فاز چهارم پارک خورشیدی محمد بن راشد آل مکتوم است. فاز چهارم 950 مگاواتی، بر اساس مدل تولید کننده برق مستقل (IPP ) با سرمایه گذاری های کل 78/15 میلیارد دلار است.

پارک خورشیدی محمد بن راشد آل مکتوم بزرگترین پارک خورشیدی در جهان بر اساس مدل (IPP)است. همچنین با ظرفیت برنامه ریزی شده 5000 مگاوات تا سال 2030 و سرمایه گذاری تا 50 میلیارد است.

فاز چهارم پارک خورشیدی ترکیبی از CSP و فناوری فتوولتائیک است و 950 مگاوات است. این پروژه از 700 مگاوات (csp)، 600 مگاوات از مجموعه حوضه سهمی ، 100 مگاوات از برج برق خورشیدی و 250 مگاوات از پنل های خورشیدی فتوولتائیک استفاده خواهد کرد.

فاز چهارم انرژی پاک 320،000 محل سکونت را تأمین می کند ، 1.6 میلیون تن انتشار کربن در سال را کاهش می دهد و 44 کیلومتر مربع را پوشش می دهد.

پس از اتمام  این پروژه، بیشترین ظرفیت ذخیره سازی حرارتی در جهان با 15 ساعت زمان خواهد بود و امکان دسترسی به انرژی را به صورت شبانه روزی فراهم می کند.این مرحله انرژی پاک 320،000 محل اقامت را تأمین می کند و 1.6 میلیون تن انتشار کربن در سال را کاهش می دهد.

پارک خورشیدی محمد بن راشد آل مکتوم بزرگترین پارک خورشیدی یک سایته در جهان بر اساس مدل IPP است ، با ظرفیت برنامه ریزی شده 5000 مگاوات تا سال 2030 و سرمایه گذاری تا 50 میلیارد استر (13.6 میلیارد دلار).

توافقنامه خرید برق در مارس 2020 برای فاز پنجم فتوولتائیک 900 مگاواتی بر اساس مدل IPP امضا شد. از سه ماه سوم سال 2021 در مراحل عملیاتی به بهره برداری می رسد.

نکات مهم

1.مدلی برای مطالعه برج خورشیدی در مقیاس کوچک همراه با توربین هوا احیا شده ارائه شده است.

2. کنسانتره هندسه CPC ثانویه برای به حداکثر رساندن قدرت جمع کننده سالانه بهینه شده است.

3. بازده سالانه انرژی خورشیدی به برق 16.3٪ و LCOE 158 € / مگاوات ساعت بدست می آید.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

مدرن ترین مراکز خرید دبی

برج هلال ماه

برج کایان

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه