مقالات / مسیری که دبی برای پیشرفت طی کرد

مسیری که دبی برای پیشرفت طی کرد

امروزه دبی به یک قطب فرهنگی، توریستی و تجاری تبدیل شده است ونه تنها در خاورمیانه بلکه در کل جهان حرف های زیادی برای گفتن دارد.

جمعیت شهر دبی در نیمه دوم قرن بیستم، بیش از هر منطقه دیگری درجهان افزایش یافت.درحال حاضردبی به یک شهر جهانی و یک مرکز گردشگری تبدیل شده است. شهر دبی با ارتقا زیرساخت های اقتصادی خود ، تحول عظیمی در صنعت گردشگری ایجاد کرد.

احترام گذاشتن به تنوع ملیت، فرهنگ و مذهب


در کشور امارات متحده عربی بیش از 150 ملیت مختلف با فرهنگ های کاملا متفاوت وجود دارد. با اینکه فرهنگ های متفاوتی وجود دارد اما در صلح و صفا باهم زندگی میکنند. در شهر دبی هم برای مسلمانان مسجد وجود دارد و هم برای مسیحی ها کلیسا وجود دارد.همچنین معبدی برای هندی ها ساخته شده است. مسلمانان می توانند مراسم های محرم و شب قدر را بدون هیچ مشکلی برگزار کنند و ایرانیان به راحتی می توانند سیزده بدر و چهارشنبه سوری خود را در محل هایی که هرسال مشخص می شود و مزاحمتی برای دیگر شهروندان ندارد اجرا کنند.

  در مراکز خرید یا محیط کار پیش می آید که دو زن مسلمان و غیرمسلمان را در کنار هم ببینید که یکی حجاب بسیار کامل  دارد و دوست غربی او هم پوششی کاملا متفاوت دارد و هردو صمیمانه با هم معاشرت دارند.جالب است بدانید ،مردم هند و پاکستان و آفریقا با لباس های سنتی خود رفت و آمد میکنند.

استراتژی شهر هوشمند دبی

یکی از بهترین استراتژی ها، پروژه سنجش شادی است. دولت مردان دبی، با راه اندازی پروژه سنجش شادی، شهر دبی را به شادترین شهر دنیا تبدیل کرده اند. این پروژه موجب رضایتمندی شهروندان دبی شده است. حاکم امارات متحده عربی یک وزیر را سرپرست شادی و رفاه مردم و یک وزیر را سرپرست هوش مصنوعی قرار داده است.

حمل و نقل هوشمند

ساکنان در دبی می توانند با سرعت زیاد ولی به آسانی و کاملا ایمن خود را به هر نقطه ای از شهر برسانند. مقامات شهر دبی درتلاش هستند که ترافیک را کمترکنند و خودروهای بدون راننده را جایگزین وسایل حمل و نقل امروزی کنند.

محیط زیست هوشمند

مقامات رسمی دبی به منظور تضمین توسعه پایدار، تلاش می‌کنند میزان آلودگی هوا را به حداقل برسانند. نصب ایستگاه‌های نظارت بر کیفیت هوا ،از جمله مهمترین اقداماتی است که تا کنون در این زمینه انجام شده است.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

رفاه مردم در دبی

شهر دبی، تلاقی جهانی فرهنگ ها

مراکز خرید مدرن دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";