مقالات / معتبر ترین شهر ساخته شده جهان

معتبر ترین شهر ساخته شده جهان

مدرن بودن، قلب شهر و اعتبار زیاد از جمله افتخارات شهر دبی می باشد.

مکان های باشکوهی مانند: منطقه اپرا، برج پلازا و بلوار شیخ محمد بن راشد، باعث شده تا این منطقه با مساحت 500 هکتار، رشد صعودی داشته باشد و هزاران نفر را در خود ساکن کند.

جامعه آرمانی

مرکز شهر دبی با امکانات زیادی احاطه شده است. دبی مال، مرکز خریدی منحصر به فرد و سالن الهام بخش اپرا در دو طرف جواهر تاج عمار برج خلیفه، استراحت می کنند.

هنگامی که سرتان را بالا بیاورید، بلند ترین و بزرگ ترین برج مسکونی جهان را که از 500 کیلو تن بتن و فولاد ساخته شده مشاهده خواهید کرد. هتل های مجلل با چندین مکان تجاری و تفریحی و فضا های سبز و دریاچه ها در این  شهر قرار دارند.

در یک کلام می توان گفت، مجسمه ها و آثار هنری در خیابان ها به قدری منحصر به فرد هستند که هر گردشگری را مجذوب خود می کنند.

جوامع در حال ساخت

همه چیز بستگی به  کار سخت و مهندسی آنچنانی ندارد؛ نبض شهر دبی با وجود  یک روحیه عمومی با نشاط می تپد، حال این که روحیه عمومی از رویدادها ، جشنواره ها و جشن های برگزار شده در طول سال تغذیه می کند. بی دلیل نیست که دبی، لقب شاد ترین شهر جهان را از آن خود کرده است.

خانه شما مرکز شهر دبی است

به طور کلی با در نظر گرفتن جاذبه های گردشگری دبی می توان گفت این شهر مهیج  قلمرو معماری های جسورانه است. مرکز دبی مکانی است  که در هر گوشه از آن یک نمای تاریخی به یاد ماندنی وجود دارد و هر سازه یک منظره خیره کننده را می سازد.

آموزش کودکان

آموزش ابتدایی در دبی از سطح بالایی برخوردار است و مدارس دبی شامل: مجموعه کاملی از مدارس دولتی و غیر دولتی می باشد که متناسب با تنوع فرهنگی این شهر است. بدیهی است که هر ملیتی  نظام آموزشی کشور خود را بیشتر می پسندد. بنابراین، مدارس دبی به دو دسته ملی و بین المللی تقسیم می شوند . مدارس ملی برای ساکنین اصلی و بومیان کشور امارات و مدارس بین المللی برای اتباع خارجی مانند: آمریکایی ها ، فرانسوی ها ، هندی ها ، بریتانیایی ها ، ایتالیایی ها ، ایرانی ها و … آماده شده اند و در برخی از این مدارس امکان کسب دیپلم بین المللی نیز فراهم شده است.لازم به ذکر است که ، مدارس دبی دارای امکانات وسیع در زمینه ورزش و هنرهای خلاق می باشد.

حمل و نقل

به دلیل افزایش جمعیت ، مسافران در دبی میزان ترافیک زیادی را تجربه می کنند. با وجود ارتقای زیرساخت های اقتصادی و گردشگری، این شهر به پر ازدحام ترین شهر در خاورمیانه تبدیل شده است. متخصصانی که در دبی کار می کنند به طور متوسط ​​1 ساعت و 45 دقیقه در رفت و آمد به محل کار خود هستند. دولت سرمایه گذاری زیادی در زیرساخت های جادهای دبی انجام داده است ؛از جمله: سیستم گسترده تاکسیرانی که گران ترین راه برای رفت و آمد است.این سیستم به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شود. سیستم دیگر حمل و نقل، مترو است. مترو دبی در حال حاضر دارای دو خط کاری است که ارزان ترین راه حمل و نقل نیز محسوب می شود.

مطالب مشابه:

تحصیل در شهر دبی

تحصیل در رشته داروسازی در امارات

تخصص های مورد نیاز دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه