مقالات / معروف ترین خیابان های دبی

معروف ترین خیابان های دبی

شهر دبی، یکی از لوکس ترین و معروف ترین مقاصد گردشگری است، این شهر به دلیل آسمان خراش های بی همتا، مراکز خرید، پارک ها، رستوران های لوکس و در واقع قدم زدن در معروف ترین خیابان ها، موجب شده که هر ساله مورد توجه گردشگران خارجی قرار بگیرد.

1.خیابان شیخ زاید

این خیابان یکی از معروف ترین و محبوب ترین خیابان های شهر دبی است، چرا که سراسر این خیابان آسمان خراش های غول پیکریست که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. همچنین مراکز تجاری مهم و معروفی در این خیابان واقع شده است. نام سابق این خیابان، دفاع بوده است؛ اما با روی کار آمدن حاکم امارات، نام آن تغییر کرد و با نام امروزی اش شهرت پیدا کرده است. خیابان شیخ زاید، مارینای دبی و نخل جمیرا را به یکدیگر متصل می کند. این خیابان دارای پل های هوایی زیادی است و در هر قسمت خود هفت مسیر عبور دارد. مسیر های مختلف آن عبارتند از:

1. مسیر چرخشی مرکز تجارت جهانی، که به سوی خانه اتحاد و پارک زعبیل راه دارد

2. پل ارتباطی اول این خیابان نیز به سوی برج خلیفه و مراکز خرید دبی راه دارد.

3. پل ارتباطی دوم این خیابان، به سمت پارک صفا و جاده حدیقه است.

4. پل ارتباطی سوم این خیابان، به ترتیب به سوی القوز و پارک های آبی، برج العرب، طلا و الماس است.

5. پل ارتباطی چهارم این خیابان به سوی جبل علی راه دارد، که در این مسیر جاذبه های گردشگری زیادی مانند برج های جمیرا، برج ریلوکس، برج آنگاسا، برج الغدیر و غیره ، مراکز تجاری واقع شده است که سبب معروفیت این خیابان شده اند.

2. خیابان و منطقه جمیرا

علت نام گذاری منطقه جمیرا به این نام ، به دلیل وجود شن ها و ماسه های زیبا و تزئینی است که در این منطقه به کار رفته است. منطقه جمیرا یکی از گران ترین مناطق دبی محسوب می شود، که برج های معروف العرب و مسجد زیبای الجمیرا، را در خود جای داده است. همچنین معروف ترین و لوکس ترین هتل ها و اقامتگاه ها در این خیابان واقع شده اند.

3.خیابان الرقه و منطقه دیره

این خیابان ، یکی دیگر از خیابان های معروف شهر دبی است. معروف ترین برج ها، از جمله برج ساعت و رستوران ها و هتل های زیادی را در خود جای داده است. همچنین مرکز اصلی برگزاری نمایشگاه های دبی نیز به شمار می رود و جزء منطقه دیره محسوب می شود. در منطقه دیره، بازارهای سنتی ادویه جات، طلا و عطریات وجود دارد، همچنین در این منطقه هتل ها و مراکز خرید بی همتایی نیز وجود دارد.

4.منطقه البرشاء

منطقه البرشاء، یکی از زیبا ترین و معروف ترین خیابان های دبی در این منطقه واقع شده است، که بین خیابان محمد بن زایدو شیخ زاید قرار گرفته است. این منطقه به دلیل آرام ، لوکس و کم جمعیت بودنش در لیست معروف ترین خیابان های دبی قرار گرفته است، و به همین دلیل اکثر گردشگران خارجی، هتل های این منطقه را برای اقامتشان انتخاب می کنند. جاذبه های گردشگری زیادی در این خیابان واقع شده که از مهم ترین آنها می توان به مراکز خرید، پیست های اتومبیل رانی ، پیست اسکی و پارک های زیبای آن اشاره کرد.

5.خیابان داون تاون

در این خیابان جاذبه های گردشگری زیادی از جمله آسمان خراش ها و برج های معروف دبی مانند برج ویستا و برج خلیفه، آب نماهای معروف دبی و مراکز خرید، وجود دارند و این خیابان را به یکی از معروف ترین خیابان های شهر دبی تبدیل کرده است. در ضمن برج خلیفه و مرکز خرید دبی مال در این خیابان واقع شده اند، که از مهم ترین جاذبه های گردشگری دبی هستند. تراموای قدیمی و دو طبقه این خیابان، جایگاه این منطقه و خیابان را، در میان معروف ترین خیابان های دبی بالا برده است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";