مقالات / هیجان انگیز ترین پارک های دبی

هیجان انگیز ترین پارک های دبی

در چند دهه اخیر، دبی به یکی از قطب های گردشگری جهان تبدیل شده است ، تا حدی که به آن لقب عروس خارمیانه داده اند. امکانات تفریحی گسترده ، سواحل زیبا ، هتل های لوکس و … همه  باعث شده تا گردشگران زیادی از سراسر جهان در تعطیلات تابستان و حتی تعطیلات نوروز به این شهر سفر کنند. دبی ، شهری است که در مجاورت دریا قرار دارد و همین امر باعث شده بود تا چندین سال پیش فقط ، فعالیت ماهیگیری در این شهر انجام شود ، اما امروزه وجود دریا  یکی از مزیت های این شهر محسوب می شود. ما در این مقاله به معرفی دو پارک هیجان انگیز دبی می پردازیم . پس با ما همراه باشید.

دبی لند

این پارک با الگو برداری از معماری کشور های خارجی (پارک بزرگ لندن ) طراحی شده است ، حال این که این پارک، از پارک لندن نیز بزرگ تر می باشد. این مجموعه با مساحت 140000 متر مربع ، در بزرگراه امارات و در جنوب محدوده جمیرا واقع شده است. نام این مکان از  نام دیزنی لند گرفته شده است و در شرق آن موتور سیتی یا پیست اتومبیل رانی قرار دارد. این شهر ورزشی عظیم نامزد بازیهای آسیایی 2014 و المپیک 2016 بود. دبی لند به نوعی ترکیب مشارکت بخش خصوصی و بخش  دولتی ، در جهت جذب گردشگر و همچنین افزایش رقابت می باشد.

امکانات مختلف این پارک

1) بخش ورزشی

  • استادیوم های مختلف: 4 نوع استادیوم مختلف در این پارک واقع شده که تمامی آن ها مجهز به فناوری روز دنیا می باشند. مانند :استادیوم کریکت ، استادیوم هاکی ، استادیوم برای بسکتبال ، والیبال و …  
  • مدرسه ی فوتبال ، بسکتبال ، تنیس ، شنا: در مدرسه ی ورزشی ، مجرب ترین مربیان برای پرورش استعداد های ورزشی شما وجود دارند.
  • گلف و اسکواش: این زمین بزرگ با کمک ستاره گلف جهان – ارنی الس ، و با همکاری موسسه نیکولاس دزاین طراحی شده است.

2) مراکز غذایی

3) مراکز خرید و تجاری

4) مناطق مسکونی و هتل های لوکس

5)مراکز بهداشتی – درمانی

دبی پارک اند ریزورت

این پارک یکی از بزرگ ترین پارک های خاورمیانه  است وشامل 3 بخش گسترده تر به همراه یک پارک آبی می باشد. این سه پارک ‏موضوعی شامل پارک هایی با نام های ‏Motion gate Dubai‏ ، ‏Bollywood Parks ‎‏Legoland‏ می شود که در کنار آنها یک پارک آبی ، یک غذا خوری با نام ‏Riverpark‏ و یک هتل مجلل با نام ‏Lapita‏ نیز وجود دارد.‏‏‏

Motion gate park

دراین بخش از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا جهت جذب گردشگران استفاده شده و دوستداران فیلم و انیمیشن ، می توانند سفری به دنیای تخیلات و فلیم و سریال داشته باشند.

Bollywood park

این بخش مختص سینمای بالیوود و هند می باشد و تمامی مراکزی که در آن قرار دارند به نوعی رنگ و بوی هند دارند.

Legoland

 لگولند ، اولین پارک لگولند در خاورمیانه می باشد و برای کودکان 2 تا 12 سال تعبیه شده است. پارک آبی لگولند نیز در این بخش قرار دارد که با داشتن  20 سرسره آبی مکانی مفرح برای کودکان محسوب می شود.

Riverpark

بیشتر مراکز غذا خوری و استراحت در این بخش قرار دارد. و شما می توانید پس از تفریح برای صرف غذا و استراحت به این بخش بروید.

Lapita

نام یکی از مجلل ترین هتل های دبی است که  شما می توانید علاوه بر اقامت در هتلی لوکس از امکانات تفرحی آن هم استفاده کنید.

این مطالب از سایت داماک بزرگ ترین و معتبرترین شرکت ساختمانی جهان می باشد ؛ جهت سرمایه گذاری در دبی می توانید با مشاورین مجرب داماک گروپ تماس حال فرمایید.

مطالب مشابه:

جاذبه های گردشگری دبی

جاذبه های زیست محیطی دبی

مراکز خرید دی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه