مقالات / پر تردد ترین خیابان ها در دبی

پر تردد ترین خیابان ها در دبی

یکی از جذاب ترین تفریحاتی که گردشگران در دبی به سراغ آن می روند، گردش در مراکز تفریحی و مکان های معروف و پر رفت و آمد این شهر است، که برخی از خیابان های این شهر نیز بسیار دیدنی و جذاب هستند. در تمامی شهرها، خیابان ها و مناطقی هستند که هر کدام با ویژگی های خاص خود موجب شهرت آن شهر شده است و دبی نیز از این مورد مجزا نیست. شناخت محله های دبی، به خصوص محله هایی که توانسته اند نقش مهمی در تفریح و سرگرمی افراد ایجاد کنند، به طور قطع یکی از نکات مهم و ضروری برای یک سفر دلنشین و دلچسب خواهد بود .

داماک ،ابر سازنده جهان، پر تردد ترین خیابان های دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

منطقه بر دبی

منطقه بردبی که با توجه به ساخت و سازهای سال‌های اخیر در این منطقه، تبدیل به یکی از لوکس‌ترین و جذاب‌ترین محله ها شده است. منطقه بر دبی ، منطقه ای تاریخی است که بین جمیرا و خور دبی واقع می باشد. در منطقه شلوغ بر دبی، برخی از ساختمان های تاریخی دبی قرار گرافته اند، که می توانید رستوران های پر طرفدار دبی را هم مشاهده کنید و در هر کدام از آن ها غذاهای خوشمزه عربی را امتحان نمایید و بعد در مراکز خرید گوناگون و بسیار لوکس آن به گشت و گذار بپردازید.

بزرگراه شیخ زاید

این بزرگراه یکی از مهم ترین مناطق در دبی به حساب می آید؛ زیرا هفت امارت این کشور را به هم متصل می‌کند . این خیابان میزبان بسیاری از برج ها و آسمان خراش های مهم دبی است که چندین پل و خط عبور دارد که میزان ترافیک را کاهش می دهد. این خیابان تا قبل روی کار آمدن حاکم امارات ، خیابان دفاع نام داشت اما با روی کار آمدن او به نام امروزی شهرت یافت. در این محدوده از شهر دبی معمولاً زندگی جریان دارد و مردم همواره در رفت و آمد هستند. بزرگراه شیخ زاید دبی از تقاطع Za’abeel   در نزدیکی کاخ سلطنتی آغاز می شود و سپس به سمت مرکز تجارت جهانی دبی، برج‌های امارات، بازار دبی، برج خلیفه و سایر مکان‌های معروف دبی ادامه پیدا می‌کند.اجاره املاک دراین محدوده، بسیار پررونق است و یافتن ملک برای سرمایه‌گذاری در این منطقه بسیار دشوار می باشد.

خیابان داون تاون

این خیابان جاذبه های توریستی زیادی از جمله :برج خلیفه ، برج ویستا، مراکز خرید و آب نماهای معروف دبی ،را در خود جا داده است.همین جاذبه ها، این خیابان را به یکی از معروفترین خیابان های دبی تبدیل نموده است. همچنین مرکز خرید دبی مال نیز در این خیابان واقع شده و با داشتن هزار و دویست فروشگاه در رتبه نخست لیست بزرگترین مراکز خرید جهان، قرار گرفته است.

خیابان جمیرا

این منطقه به دلیل وجود شن های سفید رنگ در ساحل خود جزو خیابان های معروف دبی شده است. دیدنی های زیادی در این منطقه وجود دارد از جمله : برج العرب, قسمت های جمیرا1  تا 3 و… که بسیار مورد علاقه گردشگران اروپایی قرار گرفته است. در این منطقه هتل های بسیار لوکس و مجللی نیز وجود دارد و از گران ترین مناطق دبی محسوب می شوند.

مطالب مشابه:

باغ معجزه دبی

باشگاه گلف امارات

باغ وحش سافاری در دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه