مقالات / جذاب ترین موزه های دبی

جذاب ترین موزه های دبی

موزه قهوه دبی

موزه قهوه در منطقه الفهیدی دبی قرار گرفته و در دو طبقه طراحی شده است؛ طبقه همکف آن، تاریخچه دم کردن قهوه و انواع روش های دم کردن قهوه در کشورهای مختلف را  نشان می دهد. در طبقه دوم کتاب هایی که راجع به قهوه نوشته شده است را می توان مطالعه کرد. موزه قهوه در روز 29 سپتامبر 2014 به مناسبت روز جهانی قهوه افتتاح شد.

موزه عتیقه

در موزه عتیقه ، صنایع دستی کشور های مختلف ، مجسمه های زیبا ، لامپ ها تزئینی و وسایل تزئینی نگهداری و به فروش میرسد، شما میتوانید به عنوان سوغاتی آنها را خریداری کنید. در این موزه میتوان صنایع دستی کشور های دیگر ازجمله نپال، مراکش،مصر، اندونزی و کشور های آفریقایی را هم رویت نمود. توجه داشته باشید که ورود به موزه عتیقه، کاملا رایگان است.

موزه شتر دبی

این موزه در سال 1940 میلادی احداث شده و چون شتر یکی از نماد های دنیای عرب و شهر دبی است. میتوانید خانه های شتر سواری بیت الرکاب یا همان موزه که مختص به شتر است را مشاهده کنید. در موزه شتر قسمت هایی برای آشنایی با بخش های بدن شتر و چهارپایان وجود دارد.

موزه مروارید

این موزه در داخل دفتر مرکزی بانک منطقه دیره، در سال 2003 در شهر دبی تاسیس شد و اکنون آن را به عنوان یکی از مهم ترین موزه های دبی می شناسند. موزه مروارید محل نگهداری مروارید های نمکی با ارزش و گران قیمتی است که ازخلیج فارس جمع آوری میشود.

موزه خانه بانوان

موزه خانه بانوان مکانی است که نشانگر نقش پر رنگ زنان عرب در جامعه بوده است و همچنین این موزه در سال 1950 با نام های بیت البنات یا متحف المراه، افتتاح شد.

موزه تصاویر متحرک دبی

مشهور ترین آثاری که در این موزه وجود دارد، چشم انداز قیصر، پراکسینوسکوپ، فناکیستیسکوپ می باشد ؛ قدیمی ترین اثر در موزه متحرک تصاویر اثر پیپ باکس هلندی است.تصاویری که در این موزه مشاهده می کنید اتفاقات تاریخی را به شکل متحرک برای بینندگان به نمایش گذاشته است.

موزه روستای هریتیج

روستای هریتیج در سال 1997 روستا احداث شده و یک روستای دست ساز است که حدود 10 هزار متر مربع  مساحت دارد ؛ هدف از ساختن این روستا ،به نمایش گذاشتن فرهنگ بومیان دبی مخصوصا روستا نشینان آن می باشد.

 موزه شاهین

یکی از رسم های قدیمی کشور امارات شکار کردن شاهین است. شما میتوانید در موزه شاهین دبی، به تاریخ زندگی این پرنده پی ببرید و همین طور میتوان در هوای آزاد این موزه، شاهین های در حال پرواز را مشاهده کرد.

موزه تاریخ طبیعی

این موزه به روش های جالب و مختلف به بازدید کنندگان درباره آسمان، دریا و زمین و موجوداتی که در آنها زندگی میکنند توضیح می دهد. بازدید کنندگان در عمق دریاها، بیابان ها و کوه ها گردش میکنند. موزه تاریخ طبیعی دبی با هدف مطالعه درمورد طبیعت و حیات وحش، امارات و تمام دنیا تاسیس شده است.

موزه کاخ العین

 موزه کاخ العین یکی ازبهترین وبزرگ ترین مکان ها برای حفظ میراث فرهنگی این کشور است. این قصر در گذشته، محل زندگی شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، حاکم قبلی امارات بود و در حال حاضر تمام وسایلی که در آن وجود دارد به خوبی حفظ شده.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه