مقالات / چهارمین دوره متوالی “مسابقات حفظ و تلاوت قرآن کریم” توسط باشگاه ایرانیان دبی

چهارمین دوره متوالی “مسابقات حفظ و تلاوت قرآن کریم” توسط باشگاه ایرانیان دبی

در نیمه اول ماه مبارک رمضان با حضور جمعی از شخصیت های علمی، فرهنگی،مذهبی و ایرانیان مقیم امارات در تالارآمفی تئاتر باشگاه ایرانیان دبی، با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

در این مسابقات 99 نفر شرکت کننده در سه سطح نونهالان، نوجوانان و جوانان در دو بخش دختران و پسران، زیرنظر چهار تن از اساتید حفظ و قرائت برجسته کشورمان آقایان  دکتر قاسم رضیعی، قاری منتخب کشور، بهزاد هژبری، حافظ منتخب کشور، علی چینی ساز و حجت الاسلام و المسلمین صمدی حافظ قرآن کریم، در فضایی معنوی به رقابت پرداختند .

بنا بر این گزارش مراسم افتتاحیه با اجرای حافظ کل قرآن، بحرالعلوم  و با تلاوت زیبای  قاسم رضیعی قاری برجسته و بین المللی قرآن کریم کشورمان آغاز شد که مورد توجه و تحسین شرکت کنندگان و حضار مراسم قرار گرفت. پس از آن گروه تواشیح « الغدیر قم » با اجرای قطعات جذاب عربی و فارسی  بر فضای معنوی و قرآنی مراسم افزوده و مورد توجه حضار قرار گرفتند.

در ارزیابی حافظان دختر زیر 12 سال ، برای اعزام به مسابقات بین‌ المللی بانوان امارات و به همت کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره کل قرآن و وزارت آموزش و پرورش، انجام شد. زهرا سادات حسینی 10ساله از خراسان رضوی با کسب بالاترین امتیاز به عنوان نماینده اعزامی کشورمان برای حضور در مسابقات بین ‌المللی دبی انتخاب شد. 

دعوت برای مشارکت در این مسابقات بین‌المللی قرآنی، از سوی کمیته برگزاری مسابقات ترتیل قرآن، در مرکز جایزه دبی در حالی صورت می‌گیرد که مقامات دبی خواهان به تعویق افتادن تمام مسابقات ورزشی شده و فدراسیون فوتبال امارات اعلام کرده که تا اطلاع ثانوی تمام بازی‌های فوتبال باید بدون تماشاچی برگزار شود.

ابراهیم محمد بوملحه، رئیس کمیته برگزاری مسابقات ترتیل قرآن، در مرکز جایزه دبی در این بار به صراحت عنوان کرد: مسابقه زیباترین ترتیل قرآن موسوم به مسابقات «شیخ راشد بن محمد» یکی از رشته‌های اصلی مسابقات جایزه دبی به‌‌‌‌ شمار می‌رود که هر ساله با مشارکت تعداد زیادی از حافظان مقیم و شهروند امارات برگزار می‌شود. هدف او از برگزاری این مسابقات کشف صوت‌های زیبا در ترتیل قرآن و اذان و اقامه بود. بوملحه بیان کرد: «این دوره از مسابقات با مشارکت سه گروه «نونهالان قرآنی» با حضور کودکان زیر ۱۵ سال، «نوجوانان قرآنی» مربوط به گروه سنی ۱۳ تا ۲۵ سال، «جوانان قرآنی» با حضور جوانان گروه سنی بالای ۲۵ سال و شهروندان و افراد مقیم امارات برگزار می‌شود.»

 این مطالب از سایت داماک برترین سایت املاک دبی می باشد. جهت سرمایه گذاری و با اقامت در دبی با مشاورین داماک گروپ تماس بگیرید.

مطالب مشابه:

آداب و رسوم مردم امارات

قوانین منحصر به فرد در امارات

حال و هوای دبی در ماه رمضان

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه