مقالات / اولین “تاکسی پرنده” در دبی

اولین “تاکسی پرنده” در دبی

فناوری و تکنولوژی هر روز درحال پیشرفت و ترقی است، و این پیشرفت به حدی رسیده است که می توان شاهد “تاکسی های پرنده” در شهر لوکس و مدرن دبی بود. تاکسی ترکیبی از پهپاد و بالگرد است و اولین آزمایش خود را بدون مسافر با موفقیت انجام داده است.

“داماک برترین سایت املاک دبی”، اولین تاکسی پرنده جهان را به شما عزیزان معرفی می کند:

معرفی تاکسی پرنده دبی

اولین پرواز آزمایشی تاکسی پرنده که ولوکوپتر نام دارد، طبق اظهارات مقامات  ترابری دبی با موفقیت همراه بوده است. این تاکسی پرنده در آغاز پرواز در فاصله 5 دقیقه در ساحل این شهر به پرواز درآمد. مسئولان شهر دبی اعلام کردند که یک وسیله نقلیه ی جدید به سیستم حمل و نقل این شهر اضافه می شود تا بتوانند با این برنامه از حجم ترافیک کم کنند.

این تاکسی ها نهایتا 23 الی 30 دقیقه (حدود 49.8 کیلومتر) را می توانند پرواز کنند و پس از اتمام باتری 2 ساعت زمان لازم خواهند داشت تا مجددا شارژ شوند. ولوکوپتر دارای 9 جعبه باتری مستقل از هم است و چترهای نجاتی نیز در این تاکسی تعبیه شده است. تاکسی های پرنده حداکثر می توانند 100 کیلو بار را جا به جا کنند.

تاکسی های پرنده حدود 3.9 متر طول و 1.6 متر ارتفاع دارند و بسیار کوچک هستند و به همین علت هنگام پارک کردن اندازه یک ماشین معمولی جا می گیرند.

این تاکسی ها توسط یک شرکت چینی به نام (Ehang) طراحی شده است. این شرکت چینی، اولین بار محصولش را در نمایشگاه لاس وگاس امریکا در معرض دید قرار داد و دبی اولین شهری بود که برای خرید آن داوطلب شد.

این تاکسی های پرنده نخستین بار توسط شرکتی در شهر کارلزروهه آلمان ساخته و تکمیل شد و اکنون در توسعه آن شرکت خودروسازی مرسدس بنز آلمان نیز سهیم است.  

مقامات دبی در نظر دارند از این تاکسی های پرنده در شبکه رفت و آمد این شهر بزرگ استفاده کنند. مسافران می توانند در آینده با استفاده از یک نرم افزار کاربردی این تاکسی ها را درخواست نمایند.

مزایای تاکسی پرنده

در صورتی که این پروژه عملی شود و موفق باشد، موجب صرفه جویی در زمان مسافران، کم شدن ترافیک و  پیشرفت گردشگری دبی می شود.

معایب تاکسی پرنده

اگر بخواهیم از معایب این تاکسی پرنده بگوییم باید گفت که اکثرا فکر می کنند سوار این تاکسی ها شدن آن هم بدون خلبان، خودکشی محض است، برخی از افراد به شرکت های چینی اعتمادی ندارند و از به خطر افتادن جانشان می ترسند. اما باید بدانید که با این تاکسی ها در امنیت کامل خواهید بود.

این تاکسی های پرنده در حال حاضر می توانند تنها مسیر مشخصی را طی کنند و این امکان را ندارند که از موانع عبور کنند. اما فلوریان رویتر, رئیس آلمانی شرکت تولید کننده تاکسی های پرنده، اطمینان می دهد که این مشکلات به زودی برطرف خواهد شد.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

پروژه های در حال ساخت دبی

پارک های موضوعی دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه