مقالات / اولین هتل شناورگردان در خلیج فارس

اولین هتل شناورگردان در خلیج فارس

ساخت هتل های شناور 5 ستاره پدیده جدیدی نیست،زیرا امروزه در سراسر جهان شاهد هتل های شناور لوکسی هستیم که تجربه ای به یاد ماندنی را برای گردشگران رقم می زنند. در حال حاضر اولین هتل شناور گردان در کشور قطر درحال ساخت است که با گردش 360 درجه ای به دور خود،تولید برق نیز می کند.

داماک، برترین سایت املاک و صنعت ساختمان در دبی این هتل منحصر به فرد را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

هتل شناورگردان

این هتل بی نظیر دارای بیش از 150 اتاق بوده که یک دهلیز غول پیکر از میان آنها عبور کرده و هر یک مجهز به بالکن خصوصی می باشد. همچنین در فضای سبز خارجی هتل همراه با استخر آب گرم، منظره ی بی همتایی را شاهد  خواهید بود. این سازه به عنوان یک هتل ” شناور بوم گردی” نامگذاری شده است، اما بسیاری از طراحان با این نام مخالفت کردند. طراحی هتل بوم گردی شناور از سال 2020 آغاز شده است و شعار”حداقل اتلاف انرژی ” را در پیش گرفته است. به همین علت، از جدیدترین فناوری برای کاهش اثر کربن و خشنود نگه داشتن دوست داران محیط زیست بهره می برد.

طراحی آینده نگرانه با توانایی منحصر به فرد در چرخش و تولید انرژی پاک یکی از ویژگی های اصلی این سازه خواهد بود. طبق مشخصات پروژه مشترک HAADS Eco-Floating Hotel, Qatar by Hayri Atak) Architectural Design Studio)، هتل با چرخش خودکار خود و تبدیل انرژی جریان آب به الکتریسیته، منجر به تولید برق می شود. برای دستیابی به این هدف، سازه مجهز به مجموعه ای از پروانه ها و چرخش آنها زیر آب است که توسط یک سیستم رایانه ای پیچیده کنترل می شوند.

این هتل که بیش از 376000 متر مربع مساحت خواهد داشت، دارای 55 توربین بادی عمودی است که هرکدام از این توربین ها می تواند 25 کیلووات برق تولید کند. سقف گردابی آن نه تنها به یک ویژگی جالب در طراحی تبدیل خواهد شد بلکه به جمع آوری آب باران نیز کمک می کند. یکی دیگر از فناوری های جالب و پیشرفته به کار گرفته شده در این هتل، استفاده از سیستمی است که زباله های مواد غذایی را به کود برای باغ ها تبدیل می کند.

امکانات هتل شناور گردان

  1. استخر محاط وسیع
  2. کافه و بار در پشت بام
  3. باشگاه ساحلی
  4. زمین مینی گلف

طبق اظهار HAADS، به لطف طبیعت متحرک این هتل لوکس، تقریبا به هر مکانی قابل انتقال است. شرکت  ترک (Hayri Atak اتمام ساخت پروژه را، سال 2025 تعیین کرده است).

نتیجه گیری

کشور قطر برای حفظ محیط زیست خود، تصمیم به صرفه جویی در مصرف آب و برق گرفته است و در این راستا قدم های بزرگی برداشته که در آینده پروژه های عظیم تر و متفاوتی را ارائه خواهد داد. این پروژه غول پیکر به عنوان سمبلی از صرفه جویی در شهر دوحه قطر شناخته شده و کمک شایانی در زمینه صرفه جویی در مصرف منابع طبیعی می کند.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار صنعت ساختمان در دبی و سراسر جهان به سایت damacgroup.org مراجعه نمایید.

سخن نهایی:

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه