مقالات / هزینه به نام زدن سند ملک در دبی

هزینه به نام زدن سند ملک در دبی

هزینه به نام زدن سند ملک در دبی قوانین خود را دارد. عوارض انتقال مالکیت املاک در دبی برای خرید و فروش ملک وضع می شود.

از دیدگاه حقوقی عزل و حذف یک شخص از مالکیت ملک در سند، مشمول پرداخت این عوارض می شود. همچنین اضافه نمودن یک شخص به مالکین ملک نیز هزینه دارد. در انتقال مالکیت مراحل عادی فروش طی می شود.

هزینه سند زدن ملک در دبی:

1.میزان این عوارض و هزینه سند زدن ملک در دبی بستگی به شرایط معامله و ارزش ملک دارد.

2.هزینه های انتقال مالکیت به DLD پرداخت می شود.

3.این هزینه های انتقال مالکیت شامل انتقال کل ملک و انتقال بخشی از ملک می شود.

4.از اولین ضروریات خرید و فروش ملک،  مشاوره با متخصص این امر می باشد.

مراحل اخذ سند مالکیت

داماک در این مطلب مراحل اخذ سند مالکیت را برای شما شرح می دهد.

  1. در مرحله اول شما به عنوان مالک یا همان متقاضی باید به همراه یک برگ استشهاد محلی که این برگ می‌بایست به تأیید افراد محله و همسایگان رسیده باشد، کپی شناسنامه و قولنامه به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه نمایید. ارائه مدارک مذکور به منزله تقاضا نامه فرد متقاضی است. در مدارک فوق (استشهاد محلی و یا قولنامه) می‌بایست محدوده ملک مشخص شده باشد، دقت داشته باشید در صورتی که ملک مذکور خریداری شده از فرد دیگری است می‌بایست اطلاعات دقیق فروشنده در آن قید شده باشد.

2. مسئول اداره ثبت، مدارک را بررسی می‌نماید و چنانچه کامل و جامع باشد دستور ثبت تقاضا را در دفتر اندیکاتور صادر می‌کند و زمانی را برای معاینه محلی و بازدید از ملک مذکور تعیین می‌نماید و به اطلاع متقاضی می‌رساند.

3. این مدارک به بخش بایگانی صادر می‌شود تا پرونده‌ای برای ملک تشکیل شود و اطمینان حاصل کنند که این ملک قبلا به ثبت نرسیده است.

4. یک نماینده و نقشه بردار برای رسیدگی به این پرونده تعیین می‌گردند تا به محل ملک مراجعه نموده و نتایج مشاهدات خود را اطلاع رسانی نمایند.

انواع مختلف سند مالکیت

انواع مختلف سند مالکیت با اسامی خاص خود وجود دارد و برای انتقال قطعی هر یک شرایط و مدارک زیر نیاز خواهد بود. نوبت به انتقال قطعی سند می‌رسد. تمام مدارک مورد نیاز و مدارکی که برای تسویه حساب‌ها مورد نیاز است را با خود به همراه داشته باشید، در دفتر اسناد رسمی نتایج تمام استعلام‌هایی که گرفته شده در اختیار است و تا قطعی شدن سند چیزی نمانده است.

تمام مدارکی که برای انتقال سند بدان نیاز دارید

شناسنامه و کارت ملی خریدار و فروشنده

سند مالکیت

گواهی پایان کار و گواهی پرداخت مالیات

بنچاق ملک

کپی قولنامه و کد رهگیری

استعلام ثبتی

.کد پستی و کد ملی خریدار و فروشنده

گواهی عدم خلاف ساختمان به صورت اصل

امیدواریم با در نظر گرفتن مواردی که ذکر شد به راحتی بتوانید ملکی را خریداری کرده و سند را به نام خود بزنید.

مدارک لازم سند زدن:

1. ارائه گواهی عدم بدهی ملک

2. جزئیات کامل و مشخصات خریدار و فروشنده

3. اصل سند

4. کپی پاسپورت خریدار و فروشنده

5. ارائه گواهی عدم اعتراض به سند زدن

6. از مدرک سند زدن ملک دبی می توان آنلاین مطلع شد.

عرصه و عیانی و تک برگی را به شما تحویل دهیم.

استعلام انواع سند ملکی در سازمان اسناد و املاک دبی

سازمان اسناد و املاک دبی، اولین و معتبرترین گزینه برای استعلام انواع سند ملکی محسوب می‌‌شود. سازمان ثبت اسناد دبی یکی از با سابقه ترین سازمان‌های مربوط به معاملات املاک و مستغلات است. تمام کارها و وظایفی که در این سازمان انجام می‌گیرد در راستای حمایت از حقوق مشتریان خرید ملک، صاحبان املاک و مستغلات و همچنین نظارت بر نحوه خرید و فروش املاک از نظر قانونی بودن و شرایط ملک می‌باشد.

آنچه از نظارت و اعتبار سنجی و انواع سند ملکی می‌شناسید و شنیده‌اید که بازرسان و کارشناسان سازمان اسناد و املاک برای سرکشی کردن به ملک یا زمین اعزام می‌شوند، در حقیقت، همگی از وظایف و مسئولیت سازمان اسناد و املاک دبی هستند.

سازمان با برنامه‌ریزی و فراهم کردن یک بستر آنلاین تحت عنوان “سامانه ثبت اسناد و املاک دبی”، زمینه‌‌ای را فراهم کرده است که مشتریان استعلام انواع سند ملکی به راحتی بتوانند خدمات مورد نظر را از سامانه دریافت کنند. برای اینکه با این خدمات آشنا شویم ابتدا با تعریف ساده‌ای از استعلام یک سند ملکی آشنا شده و سپس به راهکارهای مختلف می‌پردازیم.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";