مقالات / بهترین راه مهاجرت برای فوتبالیست شدن

بهترین راه مهاجرت برای فوتبالیست شدن

متقاضیان ورود به آکادمی های فوتبال باید در نظر داشته باشند، از آنجا که بحث ملیت افراد متقاضی تاثیر بسیاری در فرآیند پذیرش و گرفتن ویزا دارد، در صورتی که پدر و مادر آنها از طریق ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری اقامت دائم کشور موردنظر را داشته باشند می توانند به راحتی برای این آکادمی ها ثبت نام کنند و دوره های تخصصی فوتبال را در این آکادمی ها بگذرانند، در غیر این صورت تنها آکادمی های محدودی هستند که به افراد خارجی اجازه اخذ پذیرش و ویزا را می دهند. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است: یعنی افراد خارجی نمی توانند رویای پرورش استعداد خود و حضور در تیم های فوتبال مطرح دنیا را در سر داشته باشند؟ شاید پاسخ درست این باشد، افرادی که قصد ورود از سنین پایین به آکادمی های فوتبال اروپا را دارند باید ابتدا از طریق پذیرش تحصیلی در مدارس کشور های مقصد وارد شوند و پس از آن با توجه به امکانات ورزشی و پشتیبانی انجام شده توسط این آکادمی های فوتبال معتبر معرفی شوند.

بسیاری از کالج ها و آکادمی های فعال در حوزه فوتبال جهت انجام تست مهارت فوتبال به افراد متقاضی پذیرش و ویزا اعطا نمی نمایند.

بهترین سنی که افراد ورود مستقیم به آکادمی های فوتبال می توانند اقدام کنند سنین ۱۶ سال به بالا است. چرا که افراد می‌توانند پس از تحصیل در این آکادمی ها مستقیماً وارد تیم های مطرح شوند تا این حرفه را به صورت تخصصی دنبال کنند. در نظر داشته باشید حتی برای گذراندن دوره های فوتبال نیز نیاز به ارائه مهارت های زبان انگلیسی وجود دارد. فرد متقاضی جهت حضور در آکادمی های حرفه‌ای فوتبال باید بتواند به راحتی ارتباط برقرار نماید و ارائه آیلتس ۵.۵ ضروری می باشد. بسیاری از آکادمی های فعال در این حوزه مصاحبه اولیه داشته که فرد باید بتواند خود را به خوبی پرزنت نماید.

این موضوع را نیز توجه داشته باشید که ممکن است پس از دریافت دیپلم ورزشی در آکادمی های حرفه‌ای فوتبال نتوانید توسط یک تیم حرفه‌ای جذب شوید. ولی نگران نباشید می توانید تحصیلات خود را به صورت تئوری در آکادمی ها ادامه دهید و با دریافت لیسانس در زمینه رشته های مربیگری و مدیریت ورزشی این حرفه را به صورت تخصصی دنبال کنید. بنابراین تا مقطع لیسانس نیز می توانید رویای خود را دنبال کنید در نظر بگیرید برای ورود به مقطع لیسانس حتماً باید مدرک زبان انگلیسی با نمره ۶.۵ را ارائه دهید.

شرایط مورد نیاز برای ورود به آکادمی های فوتبال

 

از شرایط مورد نیاز برای ورود به آکادمی های فوتبال می توان سطح زبان انگلیسی افراد را مطرح نمود. فرد متقاضی باید در حد آیلتس پنج و نیم از مهارت های زبان انگلیسی، همچنین از مهارت و استعداد کافی در زمینه فوتبال برخوردار باشد. همانطور که گفته شد گاهی به صورت مستقیم امکان ورود به آکادمی های فوتبال وجود ندارد. بنابراین لازم است ابتدا یک پذیرش از مدرسه اخذ شود و پس از آن با حمایت به عمل آمده توسط کادر مدیریت و تیم ورزشی مدرسه، شخص به آکادمی های حرفه ای فوتبال معرفی شود. بنابراین ارائه مدارک تحصیلی از دیگر پیش نیازهای اساسی مطرح می شود. جالب است بدانید حتی می‌توانید با استفاده از تحصیل رایگان در مدارس اتریش نیز به کالج های فوتبال این کشور راه پیدا کنید.

مزایای تحصیل در آکادمی های فوتبال

ورزش و صنعت فوتبال یکی از پرتقاضاترین رشته ها و همچنین پر سود ترین رشته های ورزشی می باشد و آنچه افراد را در این حرفه متمایز می نماید تکنیک ها و میزان تخصص افراد در این ورزش می باشد. از جهت دیگر قدرت موسسه آموزشی در جهت معرفی دانش آموختگان به تیم های معتبر مطرح می باشد، بنابراین همه این عوامل باعث می‌شود متقاضیان بسیاری به سمت کالج ها و مدارس حرفه‌ای آموزش فوتبال در اروپا روی ‌آورند. بسیاری از افراد در سراسر دنیا رویای فوتبالیست شدن و بازی کردن در مطرح‌ترین تیم‌های جهان را در سر می پرورانند، اما تنها تعداد محدودی از این مدارس هستند که به راحتی اتباع خارجی را می پذیرند و امکانات کافی برای آنها فراهم می آورند.

از آنجا که فوتبال از جمله رشته هایی است که علاوه بر تکنیک، آموزش تئوری و مفاهیم مدیریتی را نیز در بر می گیرد لازم است متقاضیان دانش تخصصی نیز به دست آورند. آکادمی هایی که هر دو جنبه را در نظر می‌گیرند و امکان تحصیل در رشته‌های مربیگری و مدیریت ورزشی را نیز برای متقاضیان فراهم می آورند از بهترین کالج هایی هستند که می توانید انتخاب کنید. چرا که با اخذ دیپلم و جذب توسط یک تیم حرفه ای کار شما در این آکادمی به پایان نمی‌رسد و حتی می توانید لیسانس خود را نیز در این زمینه دریافت نمایید. کسب مهارت و دانش سبب می‌شود فارغ التحصیلان بتوانند به راحتی جذب باشگاه‌های بزرگ شوند و در تیم‌های فوتبال مطرح در جهان به بازی فوتبال مشغول گردند. در واقع تحصیل در آکادمی های فوتبال و مدارس اروپا نوعی سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید، چرا که پس از اتمام تحصیلات شما می توانید به مقادیر بسیار با ارزش تر از هزینه‌های تحصیل خود در این کشورها دست یابید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه