مقالات / بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

“داماک برترین سایت املاک دبی” کشورهای زیر به عنوان بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به شما عزیزان معرفی کرده است، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. لازم به ذکر است که مبالغ ذکر شده تقریبی بوده و چنان که قصدتان برای تحصیل جدی است، بهتر است که با دانشگاه مربوطه تماس حاصل فرمایید.

کره جنوبی

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی کشور کره جنوبی می باشد. از معروف ترین رشته های تحصیل در کره جنوبی، میتوان به زبان کره ای، مهندسی و رایانه، رشته های مطالعات آسیا و کسب و کارهای بین المللی اشاره کرد. هزینه تحصیل در کره جنوبی در هر ترم بین 2234 تا 4468 وون معادل با (2000-4000 $) می باشد.

استرالیا

از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی می توان به استرالیا اشاره نمود. این کشور سالانه میزبان تعداد زیادی دانشجوی خارجی از سراسر جهان می باشد. مناظر فوق العاده، آرامش زیاد و امکانات خوبی که دانشگاه های تراز اول استرالیایی ارائه می کنند، از جمله جذابیت های آن برای تحصیل در استرالیا است. هزینه تحصیل در استرالیا در کالج ها سالانه حدود 18000 تا 25000 دلار، هزینه تحصیل در مقطع لیسانس بین 20000 تا 30000 هزار دلار، هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس حدود 25000 تا 35000 دلار و هزینه تحصیل در مقطع دکترا حدود 25000 تا 35000 دلار می باشد.

آمریکا

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی کشور آمریکا است. هیچ کشوری به اندازه آمریکا، کالج و دانشگاه های معتبر و معروف ندارد. در آمریکا، فرصت های زیادی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. تمام ایالات آمریکا، دانشگاه های معتبری دارند که با امکانات خوب، پذیرای دانشجویان از سراسر جهان می باشند. تحصیل در آمریکا با توجه به امکانات بالای این کشور، نیاز به هزینه بیشتری نسبت به دیگر کشور ها دارد و هزینه تحصیل در آمریکا در برخی از دانشگاه های خصوصی سالانه مبلغ 60000 دلار می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی برای دانشجویان بین المللی حدود 23000 دلار در سال است.

کانادا

یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی، کشور کانادا است. امروزه بسیاری از افراد خواهان تحصیل در کانادا می باشند، به این خاطر که دانشگاه های کانادا از جمله دانشگاه هایی هستند که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی، بیشترین متقاضی مهاجرت را دارند. به دلیل سطح علمی و آموزشی عالی در دانشگاه های کانادا، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان، متقاضی تحصیل در کانادا هستند. هزینه تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس سالانه حدود 14000 تا 18000 دلار، هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس سالانه حدود 14000 تا 22000 دلار می باشد.

انگلستان

انگلستان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می رود، انگلستان دارای دانشگاه های قدیمی و معتبر مانند: آکسفورد و کمبریج می باشد. دانشگاه هایی که مرجع علمی در جهان بوده‌اند و در رشته های مختلف به ارائه بهترین خدمات آموزشی می‌پردازند. لندن و منچستر از بهترین شهرها برای تحصیل در انگلستان به شمار می روند. هزینه تحصیل در انگلستان، در مدارس تا دانشگاه سالانه بین 10000 تا 15000 پوند، هزینه تحصیل در مقطع لیسانس سالانه حدود 8000 تا 12000 پوند، هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس سالانه حدود 10000 تا 15000 پوند و هزینه تحصیل در مقطع دکترا سالانه حدود 8000 تا 12000 پوند می باشد.

فرانسه

فرانسه هر ساله بیش از 23 درصد از بودجه ملی را به آموزش اختصاص می‌دهد و به‌دقت کیفیت آموزش‌های ارائه شده و مدارک اعطا شده را زیر نظر دارد. از طرفی، دانشگاه‌های فرانسه در رتبه بندی‌های متخلف جهانی همواره در لیست برترین دانشگاه‌ها قرار گرفته اند. علاوه بر این، تحصیل در فرانسه رایگان است و یکی از عوامل مهمی است که این کشور را به یکی از مقاصد محبوب تحصیل دانشجویان بین المللی کرده است. هزینه تحصیل در فرانسه در دانشگاه های دولتی رایگان است و شما فقط هزینه هر ترم را پرداخت می کنید که حدود 200 یورو برای هر ترم، هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس حدود 260 یورو برای هر ترم و در مقطع دکترا حدود 400 یورو می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه سالانه حدود 10000-20000 یورو می باشد.

«توجه داشته باشید که تمامی هزینه ها با توجه به وضعیت اقتصادی هر کشور قابل تغییر است.»

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه