مقالات / بهترین کشورها برای اشتغال یابی پس از فارغ التحصیلی

بهترین کشورها برای اشتغال یابی پس از فارغ التحصیلی

 “داماک برترین سایت املاک دبی” در این مقاله وضعیت برخی از کشورهای مختلف را بررسی کرده است.

مهم‌ترین فاکتوری که دانش آموزان هنگام انتخاب دانشگاه در نظر می‌گیرند، شانس پیدا کردن یک شغل خوب پس از فارغ التحصیلی است.

با توجه به افزایش تعداد دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند و اینکه بسیاری از آن‌ها قصد شاغل شدن پس از تحصیلشان درهمان کشور را دارند، در نظر گرفتن قدرت بازار شغلی برای دارندگان مدرک حائز اهمیت می‌باشد. تنها در تعداد محدودی از کشور ها 50 موقعیت شغلی تحت نظارت دانشگاه‌ها وجود دارد.

اما نکته مهم این مسئله برای دانشجویان بین المللی ، داشتن ارتباط خوب دانشگاه با صنعت و همچنین  داشتن اعتبار در بین کارفرمایان محلی است. همچنین ملاحظات دیگری را باید در نظر گرفت، از جمله محدودیت‌های گرفتن ویزا یا یافتن محل اقامت. حتی برای دانشجویانی که در کشور خود تحصیل می‌کنند، اشتغال یابی پس از تحصیل کار بزرگی است. سوالات مهمی وجود دارد از جمله اینکه با در نظر گرفتن وضعیت بازار کار فارغ التحصیلان، چگونه هزینه‌های زندگی با میانگین درآمد سالانه یک صنعت سنجیده می‌شود. در اینجا بهترین کشورها از نظر اشتغال پذیری فارغ التحصیلان از یکدیگر تفکیک می‌شوند و شما می‌توانید اطلاعات کلیدی در مورد کاریابی در کشوری که از آن مدرک گرفته‌اید بدست آورید.

تحصیل و اشتغال یابی در کشور انگلستان

بازار کار

اخیراً دورنمای شغلی فارغ التحصیلان در سراسر انگلستان بهبود یافته و نرخ اشتغال یابی فارغ التحصیلان پس از 6 ماه اکنون به حدود 70٪ رسیده است. اما این کشور همچنان دارای یک بازار کار بسیار رقابتی است که بخشی از آن به دلیل تعداد بالای فارغ التحصیلانی است که متقاضی مشاغل حرفه‌ای هستند.

تحصیل و اشتغال یابی در کشور آلمان

بازار کار

کشور آلمان برای جوانان فارغ التحصیل دارای یک بازار کار سالم است همچنین بسیاری با ویزای جستجوی کار آلمان در این کشور مقیم شده‌اند.چنانچه شما بتوانید به زبان آلمانی روان صحبت کنید دورنمای شغلی بهتری خواهید داشت. فارغ التحصیلانی که به دنبال شغل‌های انگلیسی زبان هستند، ممکن است موقعیت‌هایی را پیدا کننده که تقاضای بسیار زیادی برای آن‌هاست. نرخ بیکاری در آلمان عموما پایین است اما فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها شانس بیشتری در پیدا کردن شغل در غرب آلمان دارند زیرا نرخ بیکاری در شرق آلمان به نسبت بیشتر است.

تحصیل و اشتغال یابی در کشور فرانسه

بازار کار

بازار کار فرانسه برای فارغ التحصیلان اشباع شده است و کاریابی و برای کسی که به راحتی نتواند به زبان فرانسوی صحبت کند دشوار خواهد بود. اگرچه پاریس در حال تبدیل شدن به مکانی امن برای شرکت‌های نوپا در سراسر جهان است که می‌تواند همزمان با رشد شرکت‌ها، فرصتی برای دیده شدن ارتقاء شغلی شما از سطوح پایه‌ای باشد.

تحصیل و اشتغال یابی در کشور استرالیا

بازار کار

نرخ بیکاری جوانان در کشور استرالیا دوبرابر میانگین ملی بوده و رقابت برای دستیابی به مشاغل خوب بسیار بالاست.

اگرچه برای برخی از تخصص‌ها تقاضا وجود دارد و دانشجویانی که در رشته‌های علوم پزشکی، پرستاری، دامپزشکی و مهندسی معدن مشغول به تحصیل هستند به راحتی می‌توانند مشغول به کار شوند.

زندگی و کار در کشور کانادا

بازار کار

نرخ بیکاری در کانادا در حال حاضر کمتر از 7 درصد می باشد.

تقاضا برای افراد دوزبانه  افرادی که قادر به صحبت به دوزبان انگلیسی و فرانسه هستند- همیشه وجود دارد و بسیار پر رو نق است .

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه