مقالات / بهترین کشورها برای تحصیل رایگان

بهترین کشورها برای تحصیل رایگان

اگر شما هم به دنبال جواب این سوال هستید که بهترین کشور برای تحصیل رایگان دانشجویان کدام است، این مقاله مختص شما است. داماک معتبرترین شرکت ساختمانی جهان ، شما را به مطالعه این مقاله دعوت می‌کند.

نظام رتبه بندی جهانی دانشگاه ها ،براساس پارامترهای تصویب شده ،هرساله لیستی از دانشگاه های معتبر جهان را معرفی می کند، که در این لیست اسامی دانشگاه هایی که شرایط تحصیل رایگان را برای متقاضیان فراهم می کنند نیز به چشم می خورد.

آلمان بهترین کشور برای تحصیل رایگان

می توان گفت در این کشور تحصیل کاملا رایگان می باشد، به جز هزینه بسیار کمی که دانشجویان باید به بخش اداری دانشگاه و اداره مهاجرت پرداخت کنند .این هزینه چیزی در حدود 300 تا 500$ را در برمی گیرد.

اتریش کاندید بهترین کشور برای تحصیل رایگان

از دیگر کشورهای مورد توجه برای تحصیل رایگان ،می توان به کشور اتریش اشاره کرد. ویزای تحصیلی اتریش از اعتبار بالایی برخوردار است، زیرا این کشور یکی از کشورهای حوزه شینگن می باشد. با وجود هزینه های پایین زندگی و همین طور شهریه های بسیار پایین می توان گفت هزینه تحصیل در اتریش به نسبت دیگر کشورها رایگان شمرده می شود. از طرفی  دیگر سطح دانشگاه های معتبر اتریش در کانون توجه دانشجویان بسیاری قرار داده است.

توجه: کشورهای نوردیک، کشورهایی سوئد ایسلند دانمارک و فنلاند و نروژ را شامل می شود. 

تحصیل رایگان در کشورهای نوردیک

این کشورها علاوه بر سیاست های مناسب و خردمندانه و همین طور موقعیت جغرافیایی مناسب ،همواره از مراکز مورد توجه برای تحصیل بوده است. از طرفی دیگر می توان گفت فرصت های تحصیل به صورت بورسیه در این کشورها بسیار زیاد می باشد. کشوری همچون کشور نروژ که زیر مجموعه کشورهای نوردیک قرار دارد ،خدمات آموزشی رایگانی را در تمامی مقاطع تحصیلی برای دانشجویان مستعد و متقاضی تحصیل که نمرات درخشانی دارند ،ارائه می دهد. برای تحصیل در این کشور، تنها سد پیش رو شما زبان نروژی می باشد، در تمامی دانشگاه‌های این کشور مباحث درسی به زبان نروژی ارائه می شود و شما برای تحصیل و پذیرش این کشور ، باید توانایی خود را در زبان نروژی به اثبات برسانید.

کشورهای دانمارک و سوئیس از دیگر کشورهای نوردیک می باشند. تحصیل در این کشورها برای کشورهای اتحادیه اروپا رایگان می باشد؛ البته سایر دانشجویان برای تحصیل در دانمارک و سوئیس با تو جه به مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی نیازمند پرداخت هزینه هستند.

تحصیل رایگان در بلژیک

بلژیک دو زبان اصلی دارد و همین طور هزینه های تحصیل نیز در این کشور با توجه به زبان انتخابی شما برای تحصیل مشخص می شود.

هزینه تحصیلی و زندگی در بلژیک برای دانشجویان اروپایی به صورت تقریبی 890$ (دلار) برای پرداخت شهریه و 700$(دلار) برای هزینه های زندگی است ؛ برای سایر دانشجویان از 890$ (دلار) تا 12100$ (دلار) متفاوت خواهد بود.

مطالب مشابه:

تحصیل در دبی

ویزای کاری امارات

تحصیل در کانادا

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";