مقالات / بهترین شهر های امارات

بهترین شهر های امارات

بهترین شهرهای امارات برای سفر کدامند؟

امارات متحده عربی یکی از امن ترین و زیباترین کشورهای جهان است. ساکنان آن کاملاً ارزش های متعارف و مدرن شرق و غرب را با هم ترکیب کرده و با ملیت ها و فرهنگ های مختلف همگام شده اند. چنین اقدامی باعث محبوبیت و شناخته شدنش در سراسر جهان شده است. حیرت انگیزترین حقیقت کشور کوچک گوشه جنوب شرقی شبه جزیره عربستان آن است که، تا ۶۰ سال پیش بیشترش بیابان بود. امروز اما همه امارات را با شهر دبی و آسمان خراش های سر به فلک کشیده می شناسند، باید بگوییم که امارات علاوه بر جاذبه های مدرن، جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی دارد که در سراسر کشور قرار گرفته اند.

دبی، معروف ترین شهر دیدنی امارات:

هر سال بیش از ۲۰ میلیون توریست به دبی سفر می کنند این در حالی است که جمعیت شهر تنها ۳٫۱۴ میلیون نفر است. این میزان گردشگر باعث شده امکانات و خدمات کاملی برای گردشگران مهیا شود و سراسر شهر پر باشد از هتل ها و رستوران هایی برای بودجه های متفاوت تا همه بتوانند در دبی اقامت کنند.

ساختمان های سر به فلک کشیده و سازه های مدرنی که درباره شان زیاد شنیده اید، تنها دیدنی های دبی نیستند، باید بگوییم که اگرچه دیگر شهرهای که در ادامه خواهیم گفت بسیار زیبا و تماشایی هستند اما به خاطر گردشگر کمتر اصلا از نظر نوع خدمات و امکانات با دبی قابل مقایسه نیستند. با توجه به این که اکثر ساکنان کشور جزو جمعیت ثروتمند هستند بیشتر هتل ها ورستوران ها لوکس و گران قیمت است.

معرفی شارجه، قلب فرهنگی امارات:

از سفر به شهر کوچک شارجه که به عنوان مرکز فرهنگی و آموزشی کشور شناخته می شود، ناامید نخواهید شد! از دانشگاه زیبای آن گرفته تا موزه های بی نظیر خارق العاده اش، شارجه مکانی برای تجربه فرهنگ و هنر امارات است. شارجه سومین شهر بزرگ کشور است و از مزایای آن می توان به خلوت تر بودنش نسبت به دبی اشاره کرد.

مراکز خرید و به ویژه بازار آن نیز اجناس خوبی را برای فروش دارند که موجب محبوبیت شارجه میان عاشقان خرید می شود. سواحل زیبا از جمله منطقه ساحلی البحیره و پارک ساحلی الممزر جزو پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری این مورد از شهرهای زیبای امارات هستند.

معرفی شهر ابوظبی، پایتخت رسمی امارات:

شهرت و محبوبیت دبی باعث شده گردشگران توجه کم تری به ابوظبی داشته باشند، اما باید بگوییم که جاذبه های دیدنی آن دست کمی از دبی ندارند و حتی اگر به دنبال کسب تجربه ای فرهنگی تر از کشور امارات باشید مقصد بهتری هم هست، البته سفر به ابوظبی ارزان نخواهد بود.

مساجد دیدنی، سواحل تماشایی، سرگرمی های مدرن، شهر بازی فراری، محل برگزاری مسابقات فرمول ۱ و جاذبه های فرهنگی از جمله موزه لوور ابوظبی جاذبه های منطقه هستند و ابوظبی را به یکی از شهرهای دیدنی امارات تبدیل کرده اند.

معرفی العین، زیباترین شهر امارات:

اگر اهل فوتبال نباشید احتمال این که تا به حال نام العین را شنیده باشید کم است، اما باید بگوییم این جا یکی از دیدنی ترین شهرهای امارات است. سال های دور این جا عین عمان نام داشت، رشته کوه های حجر زیبایی فراوانی به منطقه بخشیده و چشمه ها و قنات های متعددی در این قسمت به چشم می خورد. شب های العین هوای مطبوع و خنکی دارد.

اغلب اهالی امارات برای سفر العین را انتخاب می کنند. بدلیل کوهپایه جبل حفیت، العین دارای آب و هوای دلپذیری می باشد. جالب است بدانید که بخاطر وجود چشمه های آب شیرین بسیار در این حوالی نام العین که در زبان عربی به معنی چشمه است را برایش انتخاب کرده اند. موزه العین، باغ وحش، پارک بازی هیلی، چشمه ها، پارک بزرگ، جبل حفیت در کنار اماکن باستانی و قنات ها از جاذبه های العین محسوب می شود.

فاصله العین تا دبی ۱۲۰ کیلومتر است که با تاکسی حدود یک ساعت و نیم بعد به مقصد خواهید رسید.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی از طریق داماگ گروپ در ارتباط باشید .

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";