مقالات / معماری های شگفت انگیز دبی

معماری های شگفت انگیز دبی

دبی، شهری است که طی چندین سال، ازمرکز صید ماهی و مروارید به عروس خاورمیانه تبدیل شده است. هم اکنون دبی نه تنها در خاورمیانه بلکه در جهان غرب نیز از شهرت زیادی برخوردار است . یکی از دلایل این شهرت وجود معماری های شگفت انگیز در دبی می باشد ؛ بنابراین خالی از لطف نیست که سازه های شگفت انگیز این شهر را به شما عزیزان معرفی کنیم .داماک ، بزرگ ترین و معتبر ترین شرکت ساختمانی جهان، شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کند.

 1) پل شیخ زاید

این پل از طاق های هلالی از جنس فولاد ساخته شده است و یکی از نمونه های معماری نوین می باشد. طراح این پل، زاها حدید فقید می باشد که با این طراحی شگفت انگیزش اعتبار زیادی در دنیا بدست آورد . اگر می خواهید به دبی سفر کنید، پیشنهاد می کنیم حتما زمانی را به ماشین سواری روی این پل اختصاص دهید.

2) هتل Raffles

هتل Raffles  با الهام از معماری مصری در سال 2007 به شکل هرم ساخته شد. طراح این هتل برین لومموس می باشد. در بالای این هرم یک چراغ طلایی قرار داده شده که در شب می درخشد. این معماری یکی از نخستین معماری های ساخته شده در آسیا است که ترکیبی از فرهنگ های مختلف را در آن می توان مشاهده کرد.

3)قصر امارات

بخش گنبدی این قصر،از ورقه های طلای 24 عیار ساخته شده است؛ پس تعجبی ندارد که هزینه اقامت در این هتل شبی 15 هزار دلار باشد. این قصر که در کنار ساحل بنا شده ، دارای  چشم انداز دریا ، باغ های وسیع و اتاق های لوکس و مجلل می باشد. همانطور که گفته شد این هتل از گران قیمت ترین هتل های جهان می باشد پس امکانات آن هم متناسب با هزینه ی اقامت می‌باشد.

4)موزه لوور ابوظبی

این موزه توسط ژان نوول طراح فرانسوی ساخته شده است. با بازدید از این موزه می توانید تلاقی فرهنگ ها را در آن مشاهده کنید. آثار متنوعی از غرب و شرق جهان در این مکان گرد هم آمده اند. اگر از فاصله دور به آن نگاه کنید به یک گنبد شناور و معلق شبیه است؛ هم چنین ، سقف فولادی و شبکه ای این موزه از شدت نور آفتاب می کاهد.

5)موزه آینده دبی

طراحی این سازه ، به شکل باور ناپذیری هیجان انگیز است. این پروژه در سال آینده افتتاح خواهد شد و در آن، تکنولوژی ها و فناوری های 10 سال آینده را به بازدید کنندگان نمایش می دهند.این بنای مدرن که ظاهری شبیه چشم دارد با روکشی از فولاد ضدزنگ پوشیده شده است و آن را با هنر خطاطی عربی، تزیین کرده‌اند.

6) ساختمان الدار

این ساختمان هیجان انگیز که به نام بزرگ ترین کمپانی املاک ساختمانی در دبی نامگذاری شده یک سازه به شکل سکه پنج سنتی می باشد. نام دیگر این سازه ساختمان سکه می باشد. بودجه اولیه برای ساخت این بنا چیزی در حدود 1 میلیارد دلار بوده است.

اگر در تعطیلات پیش رو قصد سفر به دبی را دارید، حتما از مواردی که در این مقاله ذکر شد دیدن کنید. امید است که مقبول واقع شود.

مطالب مشابه:

موزه آینده دبی

هتل های مجلل دبی

جاذبه های گردشگری دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه