مقالات / ویزای 10 ساله امارات

ویزای 10 ساله امارات

ارزش پول و پاسپورت معتبر امارات موجب می شود بسیاری از مردم از کشورهای گوناگون سالانه به امارات مهاجرت کنند. دراین شرایط کشور امارات شرایط اخذ ویزای طلایی امارات متحده عربی را اعلام کرد. اقامت طلایی ده ساله این کشور مرفه، از تازه‌ ترین اخباری است که حاکم امارات در موردش صحبت کرده است. دولت امارات شرایط دریافت اقامت ده ساله را که با عنوان “ویزای طلایی” شناخته می‌شود، با هدف جذب بیشتر افراد متخصص و حرفه‌ای، تغییر داده است. بر خلاف ویزای اقامت استاندارد دو ساله، کشور امارات اقامت برای پنج یا ده سال را ارائه می‌دهد. امارات در سال ۲۰۱۸ طرح خود برای دادن ویزای بلند مدت را اعلام کرد و از سال ۲۰۱۹ اعطای ویزاهای قابل تمدید پنج یا ۱۰ ساله را به واجدان شرایط از جمله سرمایه‌گذاران خارجی، مدیران عامل، دانشمندان و دانشجویان برجسته آغاز کرد.

چه کسانی از ویزای 10 ساله می توانند استفاده کنند؟

حاکم دبی و نایب رئیس امارات اعلام کرد در این طرح افرادی مانند: پزشکان ، دارندگان مدرک دکترا ، مهندسان کامپیوتر ، برنامه نویسان ، الکترونیک ، برق ، زیست فناوری  و کسانی که در رشته‌های هوش مصنوعی و همه‌گیرشناسی (اپیدمیولوژی) مدرک تخصصی دارند هم، می‌توانند برای دریافت ویزای ۱۰ ساله درخواست بدهند. همچنین فرد متقاضی با داشتن این ویزا می‌تواند به امارات رفت‌ وآمد کند و شرایط راه‌اندازی پروژه‌ی تجاری یا سرمایه‎‌گذاری را مورد بررسی قرار دهد و پس از نهایی شدن کار، برای دریافت ویزای 5 ساله اقدام کند. در ضمن ویزای 5 ساله کارآفرینی، برای تمامی افراد تحت تکفل متقاضی و سه مدیر اجرایی صادر می‌شود. علاوه بر این، فرد می‌تواند ویزای خود را به ویزای سرمایه‌گذاری نیز ارتقا دهد. سرمایه داران با خانه هایی به ارزش ۵ میلیون درهم یا بیشتر می توانند برای این ویزا درخواست دهند، که این گونه آنها اجازه ی اقامت ۱۰ ساله به جای اقامت معمول ۲ یا ۵ ساله را می گیرند.

دیگر شرایط اخذ ویزا

فرد متقاضی باید استعداد ویژه داشته باشد یا پژوهشگر باشد؛ اختراع در زمینه علوم پایه، پزشکی یا نبوغی خاص در هنر و فرهنگ نیز از جمله شرایط اخذ این ویزا است، همچنین برای اخذ اقامت 10 ساله  امارات، ملزم به انعقاد قرارداد کار با کارفرما در امارات می باشد. در نهایت به تناسب رشته تحصیلی، یکی ازاین ارگان های دولتی مانند: شورای دانشمندان امارات ، وزارت فرهنگ و وزارت اقتصاد وغیره فرد را تایید می کنند.

برای افزایش احتمال اخذ این ویزا، لازم است فرد متقاضی حداقل دو شرط را از بین 6 شرط داشته باشد. این شروط شامل:

  1. مدرک پی اچ دی از یکی از 500 دانشگاه های برتر جهان
  2. داشتن جایزه یا دیپلم افتخار در رشته متقاضی
  3. شرکت داشتن در یک پژوهش مهم علمی
  4. عضویت در انجمن های مربوط به رشته
  5. مدرک پی اچ دی با 10سال سابقه کار تخصصی و داشتن تخصص در رشته های اولویت امارات

در خواست ویزای 10 ساله چقدر زمان می برد؟

پس از تایید درخواست شما، تقریباً ۳۰ روز طول خواهد کشید تا درخواست بررسی شود. تأیید متقاضی در این مرحله به‌ معنای دریافت قطعی ویزا نیست بلکه به این معنا است که شما پس از بررسی کمیته‌های تخصصی، واجد شرایط دریافت ویزا هستید.

هزینه ویزای طلایی امارات

هزینه ویزای 5 ساله در امارات، 650 درهم است که 150 درهم آن هزینه درخواست ویزا و 500 درهم آن نیز مربوط به هزینه صدور ویزا است. هزینه ویزای 10 ساله امارات ، 1150 درهم است که 150 درهم آن هزینه درخواست ویزا و 1000 درهم آن نیز مربوط به هزینه صدور ویزاست.   

اقامت موفق با داماک

با اینکه در سال‌های گذشته افراد خارجی مجبور به تمدید ویزای خود بودند؛ با اجرای طرح اقامت طلایی ده ساله، امکان مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور بسیار آسان‌تر شده و انتظار می‌رود با گسترش افراد واجد شرایط بتوانند قدرت خود را در منطقه افزایش دهند. چنانچه تمایل دارید اطلاعات بیشتری در خصوص اخذ ویزای طلایی امارات  به دست آورید، داماک آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. شما  در داماک می‌توانید با یکی از مشاوران ما ارتباط برقرار کرده، تا شما را برای انتخاب بهترین برنامه ویزای طلایی و دریافت اقامت خود و خانواده‌تان در شهر دلخواه شما همراهی کنند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه