مقالات / تحصیل موفق درامارات

تحصیل موفق درامارات

سیستم آموزش عالی در امارات در عرصه جهانی معتبر می باشد. امارات یکی از محبوب ترین کشورها برای تحصیل است و سالانه افراد زیادی برای تحصیل، امارات یا شهر بی نهایت زیبای آن ، دبی را انتخاب می کنند .یکی از دلایل محبوبیت امارات نزدیکی آن به ایران است. همچنین جالب است بدانید بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان، در امارات شعبه دارند. زبان رسمی این کشورعربی است ولی  شما می توانید در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنید. تحصیل اجباری در امارات از سن شش سالگی و با دوره دبستان یا ابتدایی آغاز می شود.

داماک ،ابر سازنده جهان ، تحصیل موفق درامارات را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

مدرک زبان در امارات

تحصیل در دبی بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است، اما باید برای تقویت زبان انگلیسی خود قبل از شروع دانشگاه، به کالج های زبان بروید . دانشجویانی که قصد تحصیل در امارات را دارند درصورتی که مدرک زبان نداشته باشند، می توانند در ابتدا در این کشور دوره های زبان را طی کرده سپس به ادامه تحصیل در دانشگاه ها بپردازند.

در خواست ویزای تحصیلی دبی

دریافت ویزای تحصیلی دبی ملزم به در دست داشتن نامه پذیرش دانشگاهی از سوی دانشگاه های دبی است و فرصتی عالی برای دانشجویانی می باشد که قصد ادامه ی تحصیل در کشوری نزدیک به ایران را دارند.

تحصیل رایگان

تحصیل رایگان در امارات، مختص شهروندان این کشور بوده و زبان تدریس در مدارس دولتی، عربی می باشد. دانش آموزان سایر کشورها که برای تحصیل در امارات اقدام می کنند غالبا در مدارس خصوصی و بین المللی تحصیل می کنند.

 مهد کودک درامارات

در امارات کودکانی که در سنین بین ۴ تا ۶ سالگی می باشند، باید به مدرسه بروند ؛ نه‌تنها در این سن رفتن به مهدکودک موجبات آزردگی کودک را فراهم نمی‌کند، بلکه در اجتماعی‌شدن و افزایش بهره‌ی هوشی او نیز بسیار مؤثر است.  

مدارس امارات

کیفیت مدارس در دبی بسیار بالا است. آموزش در دوره ی ابتدائی در دبی از 6 سالگی شروع می شود، مدارس از شهریور کار خود را آغاز می کنند و تعطیلات تابستان ۲ ماهه می باشد. مدارس ملی امارات بیشتر مخصوص خود اماراتی‌ها و متمایل به فرهنگ عربی و اسلامی کشورهای عرب حوزه‌ی خلیج فارس است. مدارس بین‌المللی نزدیک به معیارهای مدارس غربی، یعنی مدارس اروپایی و آمریکایی است. مدارس ایرانی هم وجود دارند که مستقیماً تحت نظارت ایرانی‌ها فعالیت می‌کنند. مقطع راهنمایی از سن ۱۲ سالگی شروع شده و دانش آموزان سه سال باید برای گذراندن این دوره سپری کنند. سپس دانش آموزان با شرکت در دوره های نظری موفق به کسب دیپلم نظری و با شرکت در دوره های فنی و حرفه ای موفق به کسب دیپلم فنی و حرفه ای خواهند شد. دروس تدریس شده در دوره ابتدایی در مدارس شامل: آموزش اسلامی، مطالعات اجتماعی یکپارچه، ریاضیات، علوم، موسیقی و تربیت بدنی است. دوره راهنمایی در این کشور چهار سال به طول می انجامد و دروس تدریس شده در ادامه دروس ابتدایی می باشد با این تفاوت که ممکن است درس موسیقی حذف و درس علوم بهداشتی یا مدیریت بازرگانی به دانش آموزان معرفی شود.

دانشگاه های امارات

دانشگاه های کشور امارات در واقع شعبی از معتبرترین دانشگاه های سراسر جهان می باشند که این شرایط را برای متقاضیان فراهم نموده اند که به جای تحصیل در کشور اصلی این دانشگاه ها به تحصیل در شعب این دانشگاه های معتبر در امارات بپردازند .دانشگاه‌های امارات اکنون در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرند. اگر مایل به ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های امارات متحده عربی باشید، باید در ماه‌های پایانی سال تحصیلی (اردیبهشت و خرداد) اقدام کنید. توجه کنید که برای تحصیل در هر یک از مقاطع مذکور باید حتماً به زبان انگلیسی یا عربی مسلط باشید.

رشته های پر طرفدار دانشگاه های امارات

از جمله رشته‌هایی که در امارات بسیار مورد توجه قرار گرفته و از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار است رشته‌ی مدیریت بازرگانی است. تحصیل در این رشته آینده‌ی شغلی فرد را در خود امارات تضمین می‌کند. به‌خصوص اگر فرد از دانشگاه «امارات متحده عربی» فارغ‌التحصیل شود. دانشگاه مذکور، یکی از بهترین دانشگاه‌های امارات و جهان عرب است، و از جمله قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور محسوب می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی

در حال حاضر ویزاهای تحصیلی دبی ۱ ساله اعطا می شوند و در صورت ادامه ی تحصیل شخص تمدید خواهند شد وبرخی از مدارک مورد نیاز برای مثال:

  • دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های دبی
  • مدارک پزشکی
  • تمکن مالی لازم و یا نشان دادن اسپانسری که از لحاظ مالی شما را حمایت کند

اگر شما هم علاقه به سرمایه گذاری در دبی دارید تا از این طریق آینده تحصیلی خود یا فرزندتان را تضمین  کنید با شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان همراه باشید ،تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه