مقالات / تحصیل در امارات

تحصیل در امارات

تحصیل در کشور امارات در بین ایرانیان دارای محبوبیت زیادی می باشد. یکی از مهم ترین دلیل محبوبیت آن نزدیکی به ایران است. با وجود این که زبان رسمی در این کشور عربی است ولی شما می توانید در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنید.

شرایط تحصیل

به دلیل موقعیت استراتژیک این کشور تحصیل در آن بسیار حائز اهمیت می باشد. زبان رسمی این کشور عربی است اما زبان موردنظر برای تحصیل در این کشور انگلیسی بوده و جهت تحصیل در دانشگاه های امارات مدرک زبان آیلتس نمره 6 احتیاج می باشد ؛ البته اگرافرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند مدرک زبان نداشته باشند، می توانند ابتدا دوره های زبان را طی کنند سپس به ادامه تحصیل در دانشگاه ها بپردازند.

دانشجویان می توانند با بهرگیری از بورسیه های تحصیلی هزینه خود را کاهش دهند ؛ در ضمن در امارات ، امکان مهمان شدن در دانشگاه وجود دارد.بدین معنی که دانشجویان می توانند پس از این که یک یا دو ترم را در این دانشگاه ها تحصیل کردند به دانشگاه های اصلی خودبازگردند. علاوه بر این ها ، تحصیل در امارات محدودیت سنی ندارد.

شرایط دریافت بورسیه  تحصیلی امارات

بهتر است بدانید که اخذ بورسیه تحصیلی در امارات فقط  در مقطع فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است ، آن هم با داشتن شرایط زیر:

در مقطع فوق لیسانس

1) دارا بودن مدرک لیسانس

2)دارا بودن حداقل  GPA=3   یا دارا بودن معادل آن

3) دارا بودن مدرک زبان آیلتس 6 یا تافل 91

درمقطع دکترا

1)دارا بودن حداقل    GPA=3.2یا دارا بودن معادل آن

2)دارا بودن مدرک فوق لیسانس مرتبط

3)  داشتن مدرک زبان آیلتس 6/5 یا تافل 91

4) مشخص نمودن هدف تحصیلی فرد متقاضی

تحصیل  در مدارس امارات

برای افراد زیر 18 سال که  که تحت حمایت والدین یا بستگان خود قرار دارند و یا دانشجویان بین المللی خارجی که قصد تحصیل در یکی از کالج های امارات  متحده عربی را دارند امکان پذیر است . دانش آموزان مدارس باید با حداقل 95 درصد از واحد های دوره متوسطه  را چه در مدارس دولتی و چه خصوصی گذارنده باشند .نمره زبان مورد نیاز برای پذیرش در کالج های خصوصی در این کشور 5.5 است .

حق کار و هزینه های تحصیلی در دبی

دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی اجازه ی کار 10،20 و 30 ساعته دارند که با دریافت ساعتی 10تا 12 دلار ، بسیاری از هزینه های خود را تامین خواهند کرد . اگرچه دبی شهر توریستی است و زبان انگلیسی جزو زبان های رایج در این کشور به حساب می آید ولی در هرکشوری که باشید اگر زبان آن ر بدانید قطعا شرایط پیدا کردن کار برایتان مناسب تر خواهد بود.

اعطای ویزای 5 ساله دبی

امارات متحده عربی به دانشجویانی که رتبه ممتازی در دانشگاه و مدارس مبدا خود داشته اند ویزای 5 ساله می دهد. این دانش آموزان باید معدل 20 و یا بسیار نزدیک به ان را از سال دوم مقطع راهنمایی و یا دبیرستان را داشته باشند تا بتوانند این ویزا را برای مقطع دانشگاه خود دریافت کنند.

دانشجویان نیز باید با GPA حدود 75/3 از دانشگاه فارغ التحصیل شده باشند .مزایای ویزا شامل افراد و خانواده ی شخص مورد نظر نیز خواهد بود . لازم به ذکر است که این ویزا برای دانش آموزان و دانشجویانی که شرایط تحصیلی ممتازی دارند صادر خواهد شد.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";